IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Прашање до атеистите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прашање до атеистите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 24>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:02
semafor brzo ne e pametna rabota
Toj e najglup na svetov

som pandur moze da go menjaголема%20насмевка




Изменето од anakin - 05.Февруари.2008 во 23:02
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:03
Originally posted by Fantastic Lady Fantastic Lady напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

И ти ме разочара месинџер....по што тоа заклучи дека “девојката“ е искрена, па обвини други за предрасуди?Еве лично јас имам предрасуди против вакви лигави створења кои се бламираат.



Me cudite vie,,kako e mozhno da imate predrasudi, koga ne me poznavate??
Ne mi e jasno sto ima tolku interesno vo meshanjeto na angliski so makedonski,,za jas namerno da go storam toa...Jas od pocetokot objasniv deka “razbiram, no ne mozham da se izrazuvam, ednostavno bidejki zborovite ne mi teknuvaat, po sto jas ne sum bila opkruzhena so makedonskiot jazik, i toa e mnogu ednostavno koga ne zhiveesh vo makedonija,,

No nema da vi “zanemaram”, bidejki kaj poveketo lugje postoi poznatiot fenomen “Projection” - kaj drugite se gledame sebesi, i koga im presuduvame na drugite,,si presuduvame sebesi,, t.e. koga samiot sebe si ispolnet so negativna energija,dlaboko iskompleksiran,poln so nedovreba, neiskrenost,,agresivnost,,,mislish deka site lugje se takvi “crni”,,,i site gi gledash so takvi oci,,.bez pritoa da si svesen deka pravish golema nepravednost, i deka razlikata pomegju realniot i svetot koj sto e kreiran od tvoja strana e ogromna.


Vidi sega sho uboo zbore...голема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 23:11
fantastik bidi fantastik i pisuj si fantasticno mak da mozam ubo da te citam i da ne se mucu
muci se ti malku
od druga strana kje go naucis svojot jazik

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 00:40
Diskusijava , kako i site na forumov otide .......

Imajte malku tolerancija kon islenicite!!!!!!

Jas imam edno prasanje to t.n. ateisti?

Dali postoi nekoja literatura, koja vie samo ja citate nekoja ateisticka? Osven Karl M. i sl. kapitalisticka tajfa. Nekoi pisateli koi samo za ateizmot pisuvaat?
Imat li, ili citate komunisticki romani ?!?!?!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 01:03
ANAKIN:

ne mi treba nekoj da e nad mene
zapravo i nesakam da ima nekoj nad mene

da ima, jas sekako kje go znaev
ne si mnogu po spoznajna od mene za da ti go gledas a jas ne
no taka ti odgovara
covek pravi kako mu odgovara
zatoa e numero eden na ova planeta
citaj ubo
NUMERO UNO------


Ova samo ja potvrduva mojata teorija....
Ljugeto se ateisti bidejki taka im odgovoara...
Do nekade pomodarstvo a do nekade, zelbata t.e. nepravenjeto nisto, cista anarhija bez pocituvanje na bilo sto...Bez ogranicuvanja, bez razum samo sledenje na strastite.......

Za tebe e nepifatlivo pripaganje na edna religija i pocituvanjeto na nejzinite normi i pravila.....
Pa togas sto pocituvas????
Ako nisto, togas ateistit se neprifatlivi za opstetvoto, za negovata kohezija????
Ili sepak pocituvate NESTO i NEkOGO....
COvek....
Onoj koj gi pisuval zakonite, ustavot...
Predpostavuvam deka ne pominuvas na crveno???

Premnogu prasanja, se nadevam na realen odgovor i normalen....

PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 01:08
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

ANAKIN:

ne mi treba nekoj da e nad mene
zapravo i nesakam da ima nekoj nad mene

da ima, jas sekako kje go znaev
ne si mnogu po spoznajna od mene za da ti go gledas a jas ne
no taka ti odgovara
covek pravi kako mu odgovara
zatoa e numero eden na ova planeta
citaj ubo
NUMERO UNO------


Ova samo ja potvrduva mojata teorija....
Ljugeto se ateisti bidejki taka im odgovoara...
Do nekade pomodarstvo a do nekade, zelbata t.e. nepravenjeto nisto, cista anarhija bez pocituvanje na bilo sto...Bez ogranicuvanja, bez razum samo sledenje na strastite.......

Za tebe e nepifatlivo pripaganje na edna religija i pocituvanjeto na nejzinite normi i pravila.....
Pa togas sto pocituvas????
Ako nisto, togas ateistit se neprifatlivi za opstetvoto, za negovata kohezija????
Ili sepak pocituvate NESTO i NEkOGO....
COvek....
Onoj koj gi pisuval zakonite, ustavot...
Predpostavuvam deka ne pominuvas na crveno???

Premnogu prasanja, se nadevam na realen odgovor i normalen....




izvini
no normalen odgovor na vakvi prasanja nemoze da se dade
1. spomnuvas opstestvo - a religija i vera ti e vo mislata
2. spomnuvas zakoni i pravila od k*ranov a zivees vo civilizirana zemja kade vladee ustav zakoni normi bon ton obicai i humanost
3. se za tebe e anathija ako ne e vrzano so verata???
niso cudno deka se odnesuvate anarhicno kon zakonite pogotovo na nasta drzava
4. tebe ateisti ti se crveni i pomodarci???????????
mil0
malecka si za da prodolzime da razgovarame
ovo e
vtor tvojot post koj mi kazuva deka ne si porasnala
soooooooooory
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 02:50
imam i jas edno prasanje.ako po nekoja luda slucajnost edno malecko bebe go odnesat nekade vo nekoja so znam jas shuma da recime,nemat nikakov kontakt so ljugje,se so znajt e prirodata okolu nego,ednostavno ne se socijalizirat(moram da dam vakov nerealen primer za da go dolovam prasanjeto),dali to bebe od ko ke porasnit ke mozit da dajt definicija za gospod(iako nikogas ne slusnalo za toj poim)?ili aj da go smenam prasanjevo,dali nie ljugjeto ako ne bevme socijalizirani ke imavme potreba da odgovorime na ova prasanje?
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 07:03
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Diskusijava , kako i site na forumov otide .......

Imajte malku tolerancija kon islenicite!!!!!!

Jas imam edno prasanje to t.n. ateisti?

Dali postoi nekoja literatura, koja vie samo ja citate nekoja ateisticka? Osven Karl M. i sl. kapitalisticka tajfa. Nekoi pisateli koi samo za ateizmot pisuvaat?
Imat li, ili citate komunisticki romani ?!?!?!


За разлика од верниците кои само Библија читаат, ние атеистите читаме се.
А комунизмот и Религијата имаат повеќе сличности бидејќи и двете се темелат на нешто што не постои.
Можам само за мене да кажам, не знам за другите атеисти, ќе си кажат сами веројатно, Ниту комунизмот сум го сакал и прифатил, ниту религијата, и не не споредувај со комунисти, немаме ништо заедничко.
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 08:10
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

.

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

konecno nekoj sto razmisluva so svoja glava аплауз
Со своја глава или со главата на Карл Маркс? голема%20насмевка
[/QUOTE...ne znam EvAngelos...toa ti ke treba da mi kazes...so cija glava jas razmisluvam bidejki Karl Marks mi e nepoznat...vtoro....zasto bas nego go spomena ?...jas rekov so svoja glava....ako veke sakase da se napravis "pameten"...mozese da go spomnes..Crowlley..Jakob Eme...Prust...no i tuka ke ja napravese istata greska neli?збунетост
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 08:28
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by Fantastic Lady Fantastic Lady напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

И ти ме разочара месинџер....по што тоа заклучи дека “девојката“ е искрена, па обвини други за предрасуди?Еве лично јас имам предрасуди против вакви лигави створења кои се бламираат.



Me cudite vie,,kako e mozhno da imate predrasudi, koga ne me poznavate??
Ne mi e jasno sto ima tolku interesno vo meshanjeto na angliski so makedonski,,za jas namerno da go storam toa...Jas od pocetokot objasniv deka “razbiram, no ne mozham da se izrazuvam, ednostavno bidejki zborovite ne mi teknuvaat, po sto jas ne sum bila opkruzhena so makedonskiot jazik, i toa e mnogu ednostavno koga ne zhiveesh vo makedonija,,

No nema da vi “zanemaram”, bidejki kaj poveketo lugje postoi poznatiot fenomen “Projection” - kaj drugite se gledame sebesi, i koga im presuduvame na drugite,,si presuduvame sebesi,, t.e. koga samiot sebe si ispolnet so negativna energija,dlaboko iskompleksiran,poln so nedovreba, neiskrenost,,agresivnost,,,mislish deka site lugje se takvi “crni”,,,i site gi gledash so takvi oci,,.bez pritoa da si svesen deka pravish golema nepravednost, i deka razlikata pomegju realniot i svetot koj sto e kreiran od tvoja strana e ogromna.
Fantastic Lady..nemoj da se nerviras...i nema potreba voopsto da reagiras na isffrustruiranite komentari na maria_magdalena..ona eprotiv se i sekogo...taka da sto pa tebe bi te zemala kako izuzetak...ma pusti ja...бла%20бла

Само затоа што сум САМО против дегенерација на општеството,хомосексуалци кои бараат права во вид на посвојување деца и брак, нездрави начини на оформување семејства- незначи дека сум против се и секого. Напротив.
Не сум ни против тебе како човек диоген. Ти само фурај си....кој пак те спомена тебе?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 09:00
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by Fantastic Lady Fantastic Lady напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

И ти ме разочара месинџер....по што тоа заклучи дека “девојката“ е искрена, па обвини други за предрасуди?Еве лично јас имам предрасуди против вакви лигави створења кои се бламираат.



Me cudite vie,,kako e mozhno da imate predrasudi, koga ne me poznavate??
Ne mi e jasno sto ima tolku interesno vo meshanjeto na angliski so makedonski,,za jas namerno da go storam toa...Jas od pocetokot objasniv deka “razbiram, no ne mozham da se izrazuvam, ednostavno bidejki zborovite ne mi teknuvaat, po sto jas ne sum bila opkruzhena so makedonskiot jazik, i toa e mnogu ednostavno koga ne zhiveesh vo makedonija,,

No nema da vi “zanemaram”, bidejki kaj poveketo lugje postoi poznatiot fenomen “Projection” - kaj drugite se gledame sebesi, i koga im presuduvame na drugite,,si presuduvame sebesi,, t.e. koga samiot sebe si ispolnet so negativna energija,dlaboko iskompleksiran,poln so nedovreba, neiskrenost,,agresivnost,,,mislish deka site lugje se takvi “crni”,,,i site gi gledash so takvi oci,,.bez pritoa da si svesen deka pravish golema nepravednost, i deka razlikata pomegju realniot i svetot koj sto e kreiran od tvoja strana e ogromna.
Fantastic Lady..nemoj da se nerviras...i nema potreba voopsto da reagiras na isffrustruiranite komentari na maria_magdalena..ona eprotiv se i sekogo...taka da sto pa tebe bi te zemala kako izuzetak...ma pusti ja...бла%20бла

Само затоа што сум САМО против дегенерација на општеството,хомосексуалци кои бараат права во вид на посвојување деца и брак, нездрави начини на оформување семејства- незначи дека сум против се и секого. Напротив.
Не сум ни против тебе како човек диоген. Ти само фурај си....кој пак те спомена тебе?
....ej te molam vise ne me stavaj u usta...i ti si posledna koja treba da palamudis za moral i anti-degeneracija na opstestvoto...fazon ti je ko amazon...amazon se osusi..ati maria_magdalena go popusi...i veke ne me stavaj u usta...ili prvo izmi zabi....foka dna....ova e kraj na mojata konverzacija )ako voopsto) toa bese so tebe...Ke mi se pravi ona dobriot Samarjanin...лутина
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 09:13
Па што има да ме споменуваш тогаш?

Ај измиј си го таму задникот,  може и ќе си фатиш нов дечко пошто си нервозен деновиве...Синдром на скршено срце ти се вика тоасршено%20срце

П:С. Убав психо-профил ти направи аџија ама и џемко експлицитно ти кажа што ти треба.
Затоа, батали ме мене.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 10:04
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Па што има да ме споменуваш тогаш?

Ај измиј си го таму задникот,  може и ќе си фатиш нов дечко пошто си нервозен деновиве...Синдром на скршено срце ти се вика тоасршено%20срце

П:С. Убав психо-профил ти направи аџија ама и џемко експлицитно ти кажа што ти треба.
Затоа, батали ме мене.


...Ti si bila pogolema kokoska nego sto poveketo ovde mislevme...do mislenjeto na adzija i marmaladko mi e stalo ko lanski sneg....a kolku sto znam u eden post i ovoj zadnjiov tebe te otera u pm..ali toa si e vas interen problem...a decko mi ...draga moja sega e na rabota..nesakav da zboram do sega ali neuropsihijatar e..taka da imas tretman koga sakas...nema da cekas...a mene?...jas samo edno te molam...DAJ MOLIM TE SKINI MI SE S`k*r*A
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 10:09
па нека те лечи тогашголема%20насмевкаако веќе сам неможе да си помогне.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.