IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Возобновување на св.Константин и Елена
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Возобновување на св.Константин и Елена

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
justinijan Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај justinijan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 18:23
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by justinijan justinijan напиша:

konstantin voopsto ne bil lud tuku zaradi nego prestanale kolezite vo rimskata imperija i toa zatoa sto spoznal koj e bog i edinstveno sto mu preostanuvalo bilo da go zastiti hristijanskiot narod koj veke ja preplavuval celta imperija i dokolku toa ne go storel kolezite nad nedolznite nikogas nemalo da prestanat a za onie koi go zloupotrebuvale imeto bozjo za da vojuvaat nema nikakvo opravdanie no takov ne bil svetiot car konstantin



Константин бил паган!-Кој за неговите интереси "преминал" во Христијанството.Грешка е да се смета светец.



negoviot interes bilo Carstvoto Bozje i zatoa Bog go nagradil da bide VELIKI i na zemjata
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 18:30
Навистина, пак ќе кажам, не гледам зошто некој паган не би се преобратил и станал добар христијанин ако Бог допрел до него.
Па и самиот апостол Павле бил најголем прогонител на христијаните пред да му се “случи“ Дамаск, па Бог од него направил најголем мисионер на сите времиња.
Впрочем, Исус кога бил обвинуван дека се дружи со митници игрешници рекол: “На болниот му треба лекар а не на здравиот“.
И сеуште ќе имаше човекојадни племиња на земјава да не беа христијански/католички мисионери.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:21
И сеуште ќе имаше човекојадни племиња на земјава да не беа христијански/католички мисионери.(od maria-magdalena)


И сеуште ќе имаа Индијанци кои весело ќе си ловеа Бизони,Бафала и Елени,а нивните скво-а ќе им спремаа ручек и вечера во нивните Вигвами,додека дечињата задоволно ќе си играа низ прекрасните планински ледини и бистри потоци проследени со звукот на славејот и урликот на Гризлито.....ех пусти времиња...ех пусти мисионери....


Разбра,ал не?
Кон врв
Zukov_Georgi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zukov_Georgi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:28
pa kako ce se razbere .... nekoj nekogo ucel deka kanibalizmot ne e odnesuvanje dostojno za covekot a nekoj nekogo ucel i se uste mozebi go uci deka destrutivizmot i primitivizmot se raboti za pozdravuvanje i velicanje ....... razbravte li , ili ne ? намигнување
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:38
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

И сеуште ќе имаше човекојадни племиња на земјава да не беа христијански/католички мисионери.(od maria-magdalena)


И сеуште ќе имаа Индијанци кои весело ќе си ловеа Бизони,Бафала и Елени,а нивните скво-а ќе им спремаа ручек и вечера во нивните Вигвами,додека дечињата задоволно ќе си играа низ прекрасните планински ледини и бистри потоци проследени со звукот на славејот и урликот на Гризлито.....ех пусти времиња...ех пусти мисионери....


Разбра,ал не?


Ochigledno ne ja znaesh istorijata i vo se meshash religija.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zukov_Georgi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zukov_Georgi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:40
ocigledno e samo edno ... deka nekomu mu preci sto hristijanite so ljubov i razbiranje i ubav zbor go sirat Slovoto Gospodovoголемо%20гушкање .....
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:45
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

И сеуште ќе имаше човекојадни племиња на земјава да не беа христијански/католички мисионери.(od maria-magdalena)


И сеуште ќе имаа Индијанци кои весело ќе си ловеа Бизони,Бафала и Елени,а нивните скво-а ќе им спремаа ручек и вечера во нивните Вигвами,додека дечињата задоволно ќе си играа низ прекрасните планински ледини и бистри потоци проследени со звукот на славејот и урликот на Гризлито.....ех пусти времиња...ех пусти мисионери....


Разбра,ал не?


Ochigledno ne ja znaesh istorijata i vo se meshash religija.


Не да не ја знам историјата,ама некако завршницата на постот од мариа-магдалена инспиративно ми делуваше,па продолжив оттаму,од каде што таа застана.Инаку Индијанците биле верници,незнам дали си чул за Киче индијанците и нивната света книга ПОПОЛ ВОХ.Но,можеби има некој индијанец на форумов кој ќе отвори таква тема.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:47
Originally posted by Zukov_Georgi Zukov_Georgi напиша:

ocigledno e samo edno ... deka nekomu mu preci sto hristijanite so ljubov i razbiranje i ubav zbor go sirat Slovoto Gospodovoголемо%20гушкање .....



Оооооооооо друже стари,брзо се врати назад. Види вака,некои велат дека:инспирацијата раѓа инспирација!-Се надевам дека ме разбираш што сакам да ти кажам.
Кон врв
Zukov_Georgi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zukov_Georgi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:48
Впрочем, Исус кога бил обвинуван дека се дружи со митници игрешници рекол: “На болниот му треба лекар а не на здравиот“.
голема%20насмевка
Кон врв
Zukov_Georgi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zukov_Georgi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 19:48
ne gledam nisto loso vo zborovite голема%20насмевка
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 23:39
Starata dzamija koja od IVZ vikaat deka se naodja vo blizinata na hramot e vsusnost izgradena na temeli na edna stara crkva koja bila tuka pred dvata hrama....arheologija toa moze mnogu ubavo da go dokaze..
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 23:53
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Starata dzamija koja od IVZ vikaat deka se naodja vo blizinata na hramot e vsusnost izgradena na temeli na edna stara crkva koja bila tuka pred dvata hrama....arheologija toa moze mnogu ubavo da go dokaze..


Да бе,кога можеа спасета да го идентификуваат,што остана за Црквата.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 23:59
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Starata dzamija koja od IVZ vikaat deka se naodja vo blizinata na hramot e vsusnost izgradena na temeli na edna stara crkva koja bila tuka pred dvata hrama....arheologija toa moze mnogu ubavo da go dokaze..


Да бе,кога можеа спасета да го идентификуваат,што остана за Црквата.



Abe koj pak ocekuva od tebe da razberes nesto aj glej si rabota i ne ja rasipuvaj temata so tvoi izleti....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 00:00
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.