IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за стиловите во музиката?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за стиловите во музиката?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
laki_thunder Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_thunder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што мислите за стиловите во музиката?
    Испратена: 10.Јануари.2008 во 04:28
Ima premnogu stilovi vo denesnata muzika(Rock,Metal,Pop,Rap,turbo folk,Trance....)ke ve molam da dadete mislenja za po nekolku stilovi bez razlika pozitivni ili negativni i kako mislite deka vliaat na nas. Blagodaram!!!

Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 16:14
Кон врв
Cool_Angel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cool_Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 16:09
Стил си е стил, секој си го фура својот. Јас еве слушам емо,панк и рок музика па го следам нивниот стилот,во најразлични моменти.Сепак тоа слушам и тоа го следам, нормално!Исто така многу ми се свиѓа и стилот на трансерите, башка имам другари - трансери,воедно и емо стилот премногу ми се свиѓа,во тоа како се облекуваат емо машките и емо женските!Воопшто не слушам турбо фолк,рап/хип-хоп,поп,метал,транс!Незнам за другите,ама на мене ми влијае магично музиката што ја слушам, пошо стварно ми помага да се ослободам од сите стресови и проблеми.Поздрав [:D]

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 17:22
...i treba da ima stilovi vo muzikata, zatoa sto ima razlichni luge po karakter...100 luge-100 karaktera...ali sve sto e dobro vredi da se slushne...poshto raznovidnosta vo se e bogatsvo generalno kazano...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 17:53
што се однесува до рап и рок стилот многу повеќе ми се свиѓа оној од осумдесетите отколку денешниот  
ОЛД СКУЛ стил е најдобарголема%20насмевка
 
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
laki_thunder Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_thunder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 20:18
...i treba da ima stilovi vo muzikata, zatoa sto ima razlichni luge po karakter...100 luge-100 karaktera...ali sve sto e dobro vredi da se slushne...poshto raznovidnosta vo se e bogatsvo generalno kazano...

da vo pravo si 100 luge 100 karaktera no sto mislite kako tie 100 luge koi imaat razlicni karakteri i prilicno slusaat razlicna muzika dali i kako bi vliaela muzikata vrz niv???
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 20:52
Го слушам тоа што од прво слушање ми се допаѓа. Лаик сум за правците во музиката...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Cool_Angel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cool_Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 01:05
Нормално дека сите што слушаат свој тип на музика не се исти. Не може некој да каже што да слушам на пр. и тн. Ние сме тие што си одлучуваме што ке сакаме да слушаме!
Кон врв
laki_thunder Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_thunder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 14:51
luge izgleda ne me svativte dovolno. mi bese toa sto mislite kolku vlijae muzikata vrz naseto odnesuvanje?
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 15:42
Originally posted by laki_thunder laki_thunder напиша:

...i treba da ima stilovi vo muzikata, zatoa sto ima razlichni luge po karakter...100 luge-100 karaktera...ali sve sto e dobro vredi da se slushne...poshto raznovidnosta vo se e bogatsvo generalno kazano...

da vo pravo si 100 luge 100 karaktera no sto mislite kako tie 100 luge koi imaat razlicni karakteri i prilicno slusaat razlicna muzika dali i kako bi vliaela muzikata vrz niv???


...pa zavisno od karakterot nivni, ima primeri koa nekoj slusha muzika se opiva i krshi, nekoj iskluchivo slusha koa uchi, nekoj koa mu e dosadno, nekoj koa saka da "se podigne", klasicharite so zatvoreni ochi i meditiraat i levitiraat, drugi luge koa sakaat da se smirat slushaat nekoi nemozat da zaspijat bez muzika, nekoi neozat da se razbudat, eden kup se so slushalivi non stop na ushi -i-pod kaj i da idat, i ima razno razni karakteri, ali za site e edna rabota zaednichka, muzikata im go menuva raspolozenieto, dosta e zavodliva kategorija i sostojba na umot...kako droga e i kako lek je...toa e...среќа
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 18:11
па не влијае музиката толку на мене
ја слушам поради забава и не се замарам многу
бидејќи се работи за рок и метал ослободувам многу енергија во мрдање и на крај ми олеснува


Изменето од zabegan - 11.Јануари.2008 во 18:13
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Дафи Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дафи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 23:22
Па не сум баш многу многу запознаен ама генерално вакви се ставовите во мојата глава за некој од стиловите
Рап - не сум објективен тука...

Рок/метал/сл. - Единствено овие стилови ги почитувам така поеке(освен рап нали...) имам слушнато песни шо ми се свигаат и се стварно добри. Единствено не ги разбирам оние шо пискаат и се дерат ко мрднати...некој метал беше кој беше нема да погодувам зашо ке ми се смеете :)

Транс/техно - никоаш не сум сакал песни без асален текст
така да не проагаат овие...бас бас бас па некој чудни звуци и пак од почеток, не ми се свига ова

Турбо Фолк - Е за ова имам едно најголемо НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ , суши мозок ова бре луге како може да го слушате незнам, народна лајк музика на техно позадина...ептен сељачка ми е, а и повекето луге шо ги знам и го слушаат ова срање се однесуваат така..сељачко однесување со 3 збора речник и сл. ствари. Не се сите такви, има исклучоци невикам не ама повекето ...

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 22:31
Nema niso protiv nieden stil..osven turbo folkot zaso za mene toa ne e muzika..ne gleam nacin na koj mozes da se izrazis preku turbo folkot..inaku mi se dopaga rock,pop-rock stilot,onaka energicen e..moze i dzez,latino,rege..ok se..opustacki..rapot moze da bide dobar(dokolku ima nekoj dobar raper se razbira)..RNB u posledno vreme drma na scenata..se mi ok osven turbo folkot
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 18:11
ТУРБО ФОЛК Е ЗАКОН! Другото е све западњачко фашизоистичко!
Македонија е вечна!
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 12:06
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

ТУРБО ФОЛК Е ЗАКОН! Другото е све западњачко фашизоистичко!

ЦЦЦ!!! Но комент...

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,267 секунди.