Испечати | Затвори го прозорот

Што мислите за стиловите во музиката?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=11417
Датум на принтање: 07.Јуни.2024 во 23:53
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што мислите за стиловите во музиката?
Постирано од: laki_thunder
Наслов: Што мислите за стиловите во музиката?
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 04:28
Ima premnogu stilovi vo denesnata muzika(Rock,Metal,Pop,Rap,turbo folk,Trance....)ke ve molam da dadete mislenja za po nekolku stilovi bez razlika pozitivni ili negativni i kako mislite deka vliaat na nas. Blagodaram!!!



Коментари:
Постирано од: Cool_Angel
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 16:09
Стил си е стил, секој си го фура својот. Јас еве слушам емо,панк и рок музика па го следам нивниот стилот,во најразлични моменти.Сепак тоа слушам и тоа го следам, нормално!Исто така многу ми се свиѓа и стилот на трансерите, башка имам другари - трансери,воедно и емо стилот премногу ми се свиѓа,во тоа како се облекуваат емо машките и емо женските!Воопшто не слушам турбо фолк,рап/хип-хоп,поп,метал,транс!Незнам за другите,ама на мене ми влијае магично музиката што ја слушам, пошо стварно ми помага да се ослободам од сите стресови и проблеми.Поздрав [:D]



Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 17:22
...i treba da ima stilovi vo muzikata, zatoa sto ima razlichni luge po karakter...100 luge-100 karaktera...ali sve sto e dobro vredi da se slushne...poshto raznovidnosta vo se e bogatsvo generalno kazano...

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 17:53
што се однесува до рап и рок стилот многу повеќе ми се свиѓа оној од осумдесетите отколку денешниот  
ОЛД СКУЛ стил е најдобарголема%20насмевка
 


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: laki_thunder
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 20:18
...i treba da ima stilovi vo muzikata, zatoa sto ima razlichni luge po karakter...100 luge-100 karaktera...ali sve sto e dobro vredi da se slushne...poshto raznovidnosta vo se e bogatsvo generalno kazano...

da vo pravo si 100 luge 100 karaktera no sto mislite kako tie 100 luge koi imaat razlicni karakteri i prilicno slusaat razlicna muzika dali i kako bi vliaela muzikata vrz niv???


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 20:52
Го слушам тоа што од прво слушање ми се допаѓа. Лаик сум за правците во музиката...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: Cool_Angel
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 01:05
Нормално дека сите што слушаат свој тип на музика не се исти. Не може некој да каже што да слушам на пр. и тн. Ние сме тие што си одлучуваме што ке сакаме да слушаме!


Постирано од: laki_thunder
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 14:51
luge izgleda ne me svativte dovolno. mi bese toa sto mislite kolku vlijae muzikata vrz naseto odnesuvanje?


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 15:42
Originally posted by laki_thunder laki_thunder напиша:

...i treba da ima stilovi vo muzikata, zatoa sto ima razlichni luge po karakter...100 luge-100 karaktera...ali sve sto e dobro vredi da se slushne...poshto raznovidnosta vo se e bogatsvo generalno kazano...

da vo pravo si 100 luge 100 karaktera no sto mislite kako tie 100 luge koi imaat razlicni karakteri i prilicno slusaat razlicna muzika dali i kako bi vliaela muzikata vrz niv???


...pa zavisno od karakterot nivni, ima primeri koa nekoj slusha muzika se opiva i krshi, nekoj iskluchivo slusha koa uchi, nekoj koa mu e dosadno, nekoj koa saka da "se podigne", klasicharite so zatvoreni ochi i meditiraat i levitiraat, drugi luge koa sakaat da se smirat slushaat nekoi nemozat da zaspijat bez muzika, nekoi neozat da se razbudat, eden kup se so slushalivi non stop na ushi -i-pod kaj i da idat, i ima razno razni karakteri, ali za site e edna rabota zaednichka, muzikata im go menuva raspolozenieto, dosta e zavodliva kategorija i sostojba na umot...kako droga e i kako lek je...toa e...среќа


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 18:11
па не влијае музиката толку на мене
ја слушам поради забава и не се замарам многу
бидејќи се работи за рок и метал ослободувам многу енергија во мрдање и на крај ми олеснува


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Дафи
Датум на внесување: 25.Март.2008 во 23:22
Па не сум баш многу многу запознаен ама генерално вакви се ставовите во мојата глава за некој од стиловите
Рап - не сум објективен тука...

Рок/метал/сл. - Единствено овие стилови ги почитувам така поеке(освен рап нали...) имам слушнато песни шо ми се свигаат и се стварно добри. Единствено не ги разбирам оние шо пискаат и се дерат ко мрднати...некој метал беше кој беше нема да погодувам зашо ке ми се смеете :)

Транс/техно - никоаш не сум сакал песни без асален текст
така да не проагаат овие...бас бас бас па некој чудни звуци и пак од почеток, не ми се свига ова

Турбо Фолк - Е за ова имам едно најголемо НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ , суши мозок ова бре луге како може да го слушате незнам, народна лајк музика на техно позадина...ептен сељачка ми е, а и повекето луге шо ги знам и го слушаат ова срање се однесуваат така..сељачко однесување со 3 збора речник и сл. ствари. Не се сите такви, има исклучоци невикам не ама повекето ...



Постирано од: Eli
Датум на внесување: 26.Март.2008 во 22:31
Nema niso protiv nieden stil..osven turbo folkot zaso za mene toa ne e muzika..ne gleam nacin na koj mozes da se izrazis preku turbo folkot..inaku mi se dopaga rock,pop-rock stilot,onaka energicen e..moze i dzez,latino,rege..ok se..opustacki..rapot moze da bide dobar(dokolku ima nekoj dobar raper se razbira)..RNB u posledno vreme drma na scenata..se mi ok osven turbo folkot


Постирано од: Gusarski
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:11
ТУРБО ФОЛК Е ЗАКОН! Другото е све западњачко фашизоистичко!

-------------
Македонија е вечна!


Постирано од: Предраг
Датум на внесување: 11.Јули.2009 во 12:06
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

ТУРБО ФОЛК Е ЗАКОН! Другото е све западњачко фашизоистичко!

ЦЦЦ!!! Но комент...



-------------
http://www.userbars.be">


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 14.Август.2009 во 18:48
stilot na zivot go opisuva muzickiot stil koj go slusas


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 25.Јули.2010 во 21:54
Originally posted by laki_thunder laki_thunder напиша:

luge izgleda ne me svativte dovolno. mi bese toa sto mislite kolku vlijae muzikata vrz naseto odnesuvanje?
 
Nikako...vlijae edinstveno ako sum pijan a toa odamna se nema sluceno taka da i toa otpadja...mada togas alkoholot vlijae a ne muzikata...намигнување


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 25.Јули.2010 во 23:23
Ова ко прашање за првооделенче.
Турбо-мурбо не трпам, слушам свашта. И класика и џез, блуз, па гранџ, метаљ, панк, рок... све све, само со иструменти да е правено за мене е музика. Не трпам техно глупости, два три стиха се повторуваат одново и одново. Рап ич нејќам. Retards Attempting Poetry у превод. Поштуем реге, пошо луѓето што ги знам што слушат овој тип музика се баш кул и не секогаш хај Али није битан стил, битно е да се дружиме. Ваљда.

ај кисс4е за сите х)

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: D-up
Датум на внесување: 03.Август.2010 во 20:23
Без стил нема музика - и обратно!!!



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk