IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 22>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 09:36
poddrshka za  mlekarot!изненадување

ama, samo ako navistina e nevin,...i znael shto ne sadi!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 10:11
sega procitav tuka deka kaj dule najdoa samo maski kanabis
kade se zenskite??? fak
izgleda zakasnija, si gi obral i si gi prodal na vreme
inaku ne znam, mozno e na edna niva sami da rastat samo mashki????смеење


Изменето од anakin - 19.Јули.2010 во 10:42
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 11:00
Цајканите ги дрпнале...газење%20од%20смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 11:06
a shto ima chudno?.изненадување..nekoja od sosedstvoto,..mozebi e puna...samo so zenki.да

..psecijalcite ke gi fatat i niv ,.kako i da e,..toa im e specijalnost, neli?збунетост


Изменето од brza - 19.Јули.2010 во 11:06
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 11:08
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Цајканите ги дрпнале...газење%20од%20смеење


ova ko da si go prepisal od makraduliсмеење


Изменето од anakin - 19.Јули.2010 во 11:08
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 13:16
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Понеделник 19 Јули 2010До каде оди цинизмот и простаклукот на еден дневен весник!Се изненадив кога денеска во весникот Вечер ја најдов оваа статија.“<span ="WB_VECER_Naslov" id="ArticleTitle">Велија и А1 штитат само
криминалци! “</span>



Претпоставувам дека прилогот на А1 го диктирала Ива (ако не го напишала). Таа и една поранешна министерка за надворешни работи на Р. Македонија заедно по цели ноќи во Стразбург се релаксираа со производите на млекарот Душко, па сега треба да му се помогне на човекот кога е во неволја.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 14:18
Интересни информацииизбунетост
Ако не беше ова со млекарот народо  ќе останеше неинформиран за распространетоста на марихуаната кај нас. Ова ако се тргне по барањето корења, пола Македонија ќе заврши во апсана брееее.
Полицијата ожнеа поле со марихуана
 Па нема каде ја немало бреизненадување и била на дофат секому кој ја препознава

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 14:34
Само да не им направат мечкина услуга на лугето, па да скапуваат во затвор ни криви ни должни како жртви на меѓупартиски пресметки и докажувања.

Петиција на СДСМ за подршка на фармерот бунтовник


Зарем нема можност адвокатите да побараат ослободување и укинување на притворот.

Кон врв
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 14:52
Абе шо знае чоекот шо се 200 и кусур стебла. Тоа прскалката за вода нема врска со ганџата! На човекот сметката за вода му била мала, а нивата од летните горештини му била многу загреана, па си рекол што да не си ладам нивата.

Гарант не ни приметил дека му пораснале стебла по 2-3 метра.

Изменето од gOJDO - 19.Јули.2010 во 14:53
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:03
Originally posted by gOJDO gOJDO напиша:

Абе шо знае чоекот шо се 200 и кусур стебла. Тоа прскалката за вода нема врска со ганџата! На човекот сметката за вода му била мала, а нивата од летните горештини му била многу загреана, па си рекол што да не си ладам нивата.

Гарант не ни приметил дека му пораснале стебла по 2-3 метра.


 И жити лебот насушен, зарем навистина веруваш дека краварот садел марихуаназбунетост

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:05
Zosto ustvari tolkava fama.............i vo mojata niva da najdat mene ke me privedat a ne komsiite...pa ako ne sum kriva ke me pustat normalno...sto se krena tolkava panika i tenzija.....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:10
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Zosto ustvari tolkava fama.............i vo mojata niva da najdat mene ke me privedat a ne komsiite...pa ako ne sum kriva ke me pustat normalno...sto se krena tolkava panika i tenzija.....

Е лесно е да се каже дека не болат 100 стапа на туѓ грб.
Читам во весници некој си насадил во светиниколско во туѓа нива. Среќа што го фатиле на дело, инаку ќе имаше уште неко Душко.изненадување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:29
ne mi e na mene tolku da vashiot mil dule,

..povekje mi e do kravite..изненадување

...io shhto stanuva so mlekoto,..ako ne im go izmuzish  na vreme?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:40
Originally posted by brza brza напиша:

ne mi e na mene tolku da vashiot mil dule,

..povekje mi e do kravite..изненадување

...io shhto stanuva so mlekoto,..ako ne im go izmuzish  na vreme?збунетост


Kravite gi prodale i siromasite se 30000 evra vo zaguba, pa pocnale kompiri da sadat, a toa marata rastela po megja...

Koj e glup ovde?
Aj jas sum gradsko dete i moze da me lazat плазење


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.