Испечати | Затвори го прозорот

Mлекарот Дуле е во притвор

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=22892
Датум на принтање: 29.Април.2024 во 01:06
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Mлекарот Дуле е во притвор
Постирано од: trnar
Наслов: Mлекарот Дуле е во притвор
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 21:03
„Немаа како да ме затворат, сега вака почнаа да ме затвораат, за инает, за Груевски. Пак имам срце и нема да се предадам“.

Да,за ова е потребна посебна тема бидејки демократијата кај нас го доре дното,бидејки.....

против него, братот Цане и татко им Томе од пладне се води предистражна постапка во Основниот суд во Битола, откако битолската полиција по вчерашната акција и нивното сослушување, им поднесе кривична пријава под обвинение дека во една од нивните ниви, произведувале марихуана.
Чиста политичка елиминација на неистомислениците на Груевски и неговата политика.


Canabis sativa, коноп, со векови нашите стари се облекувале и правеле народна носија.Како чешлан на водоинсталатерите основно средство за дихтовање на славини. споеви,колена холендари....Билка со машки и женски растенија, со длабок коренов систем многу добра пред култура за повеќе житни култури, не остава плевел.Дали и тогаш се дрогирале и корнеле пред изгреј сонце, сушеле, топеле во вода и белеле.половина свет се облекувала. Памукот бил во потоплите краеви.Некогашната облека сега наркотик.

Во Битола,во градско поле како растат копривите така расте и конопот,канабисот.Ако тргнете подолу од ОУ Коле Канински,кон Боримечка,или кон Мал Париз па се до Кожара секаде ќе сретните по меѓите само канабис,-самоник канабис.
Со свои очи сум го видел,ВРИЕ од канабис.
Ниту еден битолчанец не верува во оваа полициско удбашка местенка,дури ни Вмровците денес низ градот коментираа не веруваа,негодуваа,се срамеа од постапката на своите.Останатите ,останатите се плашат да зборуваат велат овде повеке не живее слободата,не успева,не вирее демократијата ,Македонија ја окова страв,диктатура,полициска тортура,уништени судбини.
за крај само сакам да викнам СЛОБОДА ЗА ДУЛЕ-ДУЛЕ Е ХЕРОЈ.




Коментари:
Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 21:19
Вака било некаде пред нецели стотина години.Пратам реакции на оваа тема и не можам да се начудам.Во позитивна насока.Скоро сите коментари се во насока на партиско делување против неистомисленици и поткопувачи на рејтингот на Овчарот.
Се разбира дека вакви реакции немало и кон оној наградениот директор рекетар, и оној што не го менува власта за вработување на 29 ,се разбира нерегуларно -а и не го санкционира...но сите со некакви награди и мува не ги лази...Овој што е...па му организирале и младински скечови...па Овчарот, па...па...па..папа може на ваквото владеење да и кажеме на владата.Ова ќе и се удри од глава побргу од што се надева.сршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце
Поддршката верувам ќе биде ОГРОМНА се работи за спас на системот и за демократијата...Нека размислат заблудениве и ќе видат каде се им се грешките...а ги има премногу...ѓавол


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 21:21
А замисли човекот само ја разладувал нивата од горештината - а Грујо Грујо ке платиш ти за ова на народот,ај што садиш марихуани по туѓи ниви па им ставаш и црева да изгледа како да ги наводнуваат

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 21:27
А нешто во нивата и ништо и никаде од нивата?
А пред вратата да ти најдат хероин?
Леле мамо...веднаш се активира Овчарот...само сеуште незнам како и на чија страна...и кој кого и зошто...
А презумција на невиност...А националната платежна картичка...а ова на непостоечката фирма па уште бесплатно па цела плажа???нене


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: DameMak
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 21:59
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

А замисли човекот само ја разладувал нивата од горештината - а Грујо Грујо ке платиш ти за ова на народот,ај што садиш марихуани по туѓи ниви па им ставаш и црева да изгледа како да ги наводнуваат


А после Дуле што ќе направел со конопот?
Ќе произведувал врвци и сиџими? Демек работата е врвка, хехе.

А со сувите лисја ќе си палел оганче? Или пак ќе го чекал БЦ пак да му дојде на гости па може и по една да свиткале, а?


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 22:03
Што ќе било кога ќе било?
Леле какви јаки аргументи.Тогаш и секој кој поседува оружје е убица во обид...инаку шо ќе му е?
А она платешната картица...многуууу пари...отидоа...во чии џебови.....да знам...?ненене


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: DameMak
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 22:12
Originally posted by trnar trnar напиша:


Чиста политичка елиминација на неистомислениците на Груевски и неговата политика.
...
за крај само сакам да викнам СЛОБОДА ЗА ДУЛЕ-ДУЛЕ Е ХЕРОЈ.


Политички ли било и местењето црева за наводнување?

Дуле можда е херој за СДСМ. Одамна знаеме дека дрогата е блиска до таа партија (од врвот па до обичните членови-селани во Пелагониско).

За мене е производител на дрога.


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 22:21
Беше на лице место или напамет зборуваш?
Такви тревки има и околу Скопје..прошетајте за да се уверите...сега исто така личат...јави%20ми%20се


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 22:25
јас мислам дека треба да ги затворат сите соселани на Дуле...оти по сите меѓи расте истиот канабис!
или во нивните ниви нема прскачи?
или тие не биле толку бучни колку кутриов Дуле,а?
и што е со претресот на домот?
најдоа ли и таму од тревката?
абе ....срамота....немам што да кажам друго
срамота за власта!!!!!
и како до сега не ја прочепкале нивата на Дуле туку баш сега?
а башка невладиниве студентски сили страшно загрижени зошто некоја партија застанала зад еден фармер кај кој нашле корени на див канабис
ах бре кутра младино наша...во дворовите на вашите факултети и училишта секојдневно дилаат дрога...
 


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 22:37
aman изненадување,..i na dule ..cela tema mu posvetivte,..mlekarot?..изненадување.


...a, koj e pa toj ?!збунетост


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: trnar
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 22:45
Originally posted by brza brza напиша:

aman изненадување,..i na dule ..cela tema mu posvetivte,..mlekarot?..изненадување....a, koj e pa toj ?!збунетост


Dule mozebi e najslabata karika vo Makedonija.Zboruvame za demokratijata,za slobodite,za metodite.Zamisli utre nekoj se namerachi na moeto rabotno mesto vo moeto JP preku nok odnosno otkoga sum zaminal mi stavaat 1gr.heroin vo fioka i otide jabana covekot,5god zatvor,a nekoj politicki podoben i zasluzen ke sedi na moeto stolce.Ne daj boze sega da naucat koj se krie zad avatarov,a sepak mozat.Kade mi e sega slobodata na govor?




Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 22:52
Ова на големо ќе испадне.
Го знаете случајот со Сако и Ванцети во Америка?.Пример за местења и неправди.
Е тоа ќе биде ова со тревкава која расте на територија на целата Пелагонија.
Да не има некоја нива и градоначалникот?
Па сите сосе него...кој им е крив ако не чистеле...за чистење сите во апс...се разбира кои се означени  со пусулчето( до комитетите) за расчистување со непријателите на ДПМНЕ, ќе останат внатре.
Нема лабаво.
До кога?ѓавол
Не ќе да е на добро...ненененене


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 22:55
....aaa,изненадување..sega mi e pojasno,...dule,..kapoto nad site kapi!...vo svetot!..

...neshto nachuv sega,.збунетост.vo kolumbvija bile kako muvi bez glavata,..koga ja chule vesta grozna ...изненадување.

p...a, chestitki za makedonskata ...milicija,..si ja znaat oni svojata rabota,..pa, ete,..

...i chesnite zemjodelci trpat poradi toa!...alal da im e na shefot nivni,..koj li beshe?збунетост

ah,..ke zaboravev ,..za malku :

   ...bog da chuva!
     


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 23:00
Бог да чува...но и овие некој некогаш поведени со праксата ...нели..да не продолжат вака да делат правда и заштита на народот...ѓавол
Народе косете се што ќе видите...да не завршите в затвор.А ако ве фатат при косење...обработка на инкриминираната тревка...и тоа е уште подиректен доказ...ѓавол


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: BoaVista
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 01:41
Срамно и жалосно е ова што ни се случува денес. Само се надевам дека постои правда и дека кога тогаш ќе излезе на виделина. А господата од власта нека се подразмислат малку и нека си ги чукнат тоа главите, не е се во политиката, си играат со човечки животи и судбини. И после некој ќе ми каже живееме во демократија, која пуста демократија, а отвориш уста против диктаторот, во затвор те ставаат.

И да, не ми е јасно за каква држава плаќаме данок, која ги користи државните ресусрси за монтирање процеси против својте граѓани само зашто не размислуваат како власта.


Постирано од: DameMak
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 02:35
Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

И да, не ми е јасно за каква држава плаќаме данок, која ги користи државните ресусрси за монтирање процеси против својте граѓани само зашто не размислуваат како власта.


Монтирање викаш, а?
Монтирање на систем за наводнување?

Па ова било супер трик (ама селски) кој што не проаѓа.
Ќе станам производител на дрога, ќе станам член на СДСМ, ќе урлам против власта, и ако ме фатат со дрогата - ќе се вадам дека сум невинашце и дека процесот ми е монтиран.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 02:40
 
 
  Што се расправате ..монтиран .... немонтиран.....
 Таа тревка   Дуле ја  садел  и одгледувал..за храна на кравите...
..така  повеќе  ..млеко  давале .....голема%20насмевка


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 02:46
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

И да, не ми е јасно за каква држава плаќаме данок, која ги користи државните ресусрси за монтирање процеси против својте граѓани само зашто не размислуваат како власта.


Монтирање викаш, а?
Монтирање на систем за наводнување?

Па ова било супер трик (ама селски) кој што не проаѓа.
Ќе станам производител на дрога, ќе станам член на СДСМ, ќе урлам против власта, и ако ме фатат со дрогата - ќе се вадам дека сум невинашце и дека процесот ми е монтиран.
...a be,...si znae chovekot kako se montira,..ne e da ne si znae!изненадување

...samo namesto ednoto lajno ,...stavi go drugoto,...i vechno taka ke si prefrlaat.!


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: DameMak
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 03:06
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Што се расправате ..монтиран .... немонтиран.....

 Таа тревка   Дуле ја  садел  и одгледувал..за храна на кравите...

..така  повеќе  ..млеко  давале .....голема%20насмевка


Па иако се мајтапиш - имаш и право.
Еден мој пријател ми кажуваше дека кога ги носел овците (не кравите) на поење на два извори над кои само над едниот си растел коноп, овциве се туркале да се напијат водичка од изворот над кој растел конопот.

Инаку трикот со „див коноп по полето“ не е само селска итроштина на нашите селани. Тој до совршенство е разработен и практикуван по полињата во Холандија. Во Холандија имаш закон според кој е дозволено да пушиш марихуана, ама во исто време имаш закони со кој е забрането да увезуваш или да произведуваш марихуана.

Кога ќе ги проучиш овие закони ќе сватиш дека тука нешто не штима. Како може легано да уживаш во дрогата, и да ја купиш во специјализирани продавници, ако во исто време е забранет увоз и организирано производство.

Одговорот е во „дивиот коноп кој си расти по непрегледните ниви на Холандија“ и кој потоа селаните си го берат како тревки.

Дали СДСМ ќе предложат закон (како во Холандија, а некаде прочитав дека имало иницијатива и во Хрватска) за легализација на пушењето канабис (марихуана)?


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 06:39
So nasiot nezakon e zabraneto samata divo da israsne?.A 2008 godina izjavata deka celiot kraj e  preplaven so div konop,.ili sega tazi dupce ne e dupceno...dupceno e samo kaj NEPRIJATELOT.
A neprijatel e onoj detektiran vednas po katil fermanot do komitetite?нене


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 09:44
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

So nasiot nezakon e zabraneto samata divo da israsne?.A 2008 godina izjavata deka celiot kraj e  preplaven so div konop,.ili sega tazi dupce ne e dupceno...dupceno e samo kaj NEPRIJATELOT.
A neprijatel e onoj detektiran vednas po katil fermanot do komitetite?нене
...zarem i takov zakon ,..fali?изненадување
збунетост
...nishto chudno,...a,za kazna ...na konopot...treba da se soseche od koren,...shtom nikne!да


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 10:13
значи , дефинитивно самоволието на ФИРЕРОТ почна да ги преминува сите граници на разумот ........ дефинитивно во оваа “ држава “ стана многу нездраво да се зборува против ФИРЕРОТ и неговите “ генералисимуси  “ ...... ем брука ем срамота ...... особено ако се знае дека луѓето не бараат нешто кое не е за барање ........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 10:51
еве вчера на вестите на а1 , репортерот си скина од травата и не го уапсија , преживеа . прскалката можела да стои одамна поставена на нивата . да не сакате во нивата да најдете ролс ројс , прскалки фала богу , одамна наместени за наводнување . Ова е монтиран процес , реално гледано

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 10:55
montirani se prskalki na nivata znaci e montirana nivata i montiran procen
голема%20насмевка
голема%20насмевка

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 10:58
јас знам по пелагонијата оди полиција по нивите и го кини машкиот канабис , е сега женскиот се употребува за дрогирање . знам од земјоделци што ми имаат кажувано , оди полиција го киини машкиот канабис и никому ништо , самата полиција знае дека е самоник , само некој глуми лудило

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 10:58
Таму може да наберете на тони див коноп.Замислете да почнал да го кубе...изненадувањеќе го набеделе дека пристапил кон брање на инкриминираната тревка.
Ова големото Уво се извештило, како Ришеље, една реченица кажете и ќе ви смести што сте сакале да кажете и да наштетите на државата.
Опасни се, во својата глупост а не УМ.Кусо ќе им бидекокошкаѓавол...ова народот...колку и да е миренангел ...по традиција...нема да може повеќе да го толерира...изненадувањевонземјанин


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:10
Originally posted by монте кристо монте кристо напиша:

јас знам по пелагонијата оди полиција по нивите и го кини машкиот канабис , е сега женскиот се употребува за дрогирање . знам од земјоделци што ми имаат кажувано , оди полиција го киини машкиот канабис и никому ништо , самата полиција знае дека е самоник , само некој глуми лудило

Како и да е едно е јасно
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=71710940214&id=9&prilog=0&setIzdanie=22036 - Фармерот меѓу трева од притисоци

Дали приведувањето на битолскиот млекар поради одгледување марихуана е политички монтиран случај или логична постапка по кривично дело ќе покаже развојот на настаните, кои засега покажуваат единствено дека и фармерот Душко Илиевски, виновен или не, е безмилосно политички инструментализиран




-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:16
Се поставува прашањето.

Зошто сопственикот/сопствениците на земја кај кои расте дивиот Кнабис не пријавуваат во полиција?

Мислам со самато пријавување се е чисто,туку дозволуваат тој да си расте,па расте,и расте и одеднаш,оп го снемувазбунетостзбунетостзбунетостзбунетост

Чудно,изгледа водоводџиите им се главни муштериисреќа


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:22
се поставува прашање , како баш сега кај Дуле да се открие такво нешто ...... особено откако човекот покажа доволно храброст да јавно се спротивстави на плановите на владата а во врска со еден од поголемите криминали ( сведмилк ) на експертот за такви нешта уште од времето на “ војводата “ георгиевски а добро срабтени продажби од ОКТА до ТЕЛЕКОМ ......... интересно е како сите работи почнаа да се случуваат после донесување на СРАМНИОТ закон за УКИНУВАЊЕ на граѓанските права и слободи , законот за ПРИСЛУШКУВАЊЕ на се’ и сешто особено на политичките опоненти и луѓе кои си ја бараат правдината ........... се трансформираме ли полека од демократска во диктаторско - полициска држава ? ...........   не не не 

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:27
Да,точно така,јавно спротиставувањебла%20бла

Еве и ти јавно се спротиставуваш,и огромен број други,за време на било која власт,и оваа и предходната,но никој не те притворил ради тоа.

Типот ОДГЛЕДУВАЛ МАРИХУАНА,што значи ја одржувал,се грижел за истата,која иако е диво нарасната и сама никнала.

Зошто не го пријавил тоа во полиција?????????????


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:29
Originally posted by fiks fiks напиша:

Да,точно така,јавно спротиставувањебла%20бла

Еве и ти јавно се спротиставуваш,и огромен број други,за време на било која власт,и оваа и предходната,но никој не те притворил ради тоа.

Типот ОДГЛЕДУВАЛ МАРИХУАНА,што значи ја одржувал,се грижел за истата,која иако е диво нарасната и сама никнала.

Зошто не го пријавил тоа во полиција?????????????
 
 
се’ во свое време па и ние тука голема%20насмевка .......
како ли изгледа кога далтонист гледа во колор ТВ ? ..........бла%20бла


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:34
Originally posted by fiks fiks напиша:

Се поставува прашањето.

Зошто сопственикот/сопствениците на земја кај кои расте дивиот Кнабис не пријавуваат во полиција?

Мислам со самато пријавување се е чисто,туку дозволуваат тој да си расте,па расте,и расте и одеднаш,оп го снемувазбунетостзбунетостзбунетостзбунетост

Чудно,изгледа водоводџиите им се главни муштериисреќа
  prashanjeto e na mesto!да

otkako .."detalno"голема%20насмевка go "prouchiv"намигнување sluchajot i mene mi stana neshto sumnjivo,..da ne kazam ...trulo...mozebi i namerno samite tie, im pushtile glas na sprotivnite za ilegalnite dehstva shto "nekoj" gi pravi  ,..samo za da se napravi ova shto vekje e napraveno,..

trulo e neshto , trulo ,...i ke zasmrdi ushte,..ako na vreme ne se ..otstrani...trulezot...

..od kaj i da poteknuva..


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:35
Ај вака.
Да оставиме партии и политички префрлања.
Само едно прашање до сите.


Зошто кога Канабисот кој изникнал сам,сопственикот на земјиштето не го пријавил истото во полиција,кога знае дека Канабисот е забранет за било какво култивирање и се смета за дрога и истото одгледување и поседување е казниво според законот????????????????


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:37
..e, zoshto de?збунетост

...a, sekoj bi prijavil ,..trup da najde uz put ,..vo nekoj endek,..a kamoli na negovo zemjishte!!
...samo..збунетост.shto li ke pravi so trupot,.изненадување.ako go najde na svoja niva?

намигнување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:38
Ama chovekot ne znael shto e toa тагаmislel nekoja obichna treva e .Krajno vreme e da  se napravi edna kampanja od tipot kako izgleda toa chudo za da moze sekoj na vreme da go prepznae koga neli .... sluchajno ke mu izrasne  nekadeизненадување

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:42
Да така,не знаел ништо за тоа,припрост е сиромашкиот,само крави одгледува и ги молзе секојдневно,презафатен е со работа и нема време да погледа дека во нивата му расте Канабис висок 2,7 метри.

Мислам,многу е тешко да забележиш растение високо 2,7 метри.среќа


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:47
Originally posted by gazela gazela напиша:

Ama chovekot ne znael shto e toa тагаmislel nekoja obichna treva e .Krajno vreme e da  se napravi edna kampanja od tipot kako izgleda toa chudo za da moze sekoj na vreme da go prepznae koga neli .... sluchajno ke mu izrasne  nekadeизненадување
e ,pa ..dovolno ke bide,..samo ova:

ziti zemjodelecot!.
..не

...ako stvarno ne znael shtoe  e toa shto .."divo" mu raste na nivata!


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:54

http://www.makfax.com.mk/#112300 - Црвенковски: Случајот Илиевски е израз на вандализмот на власта



-------------


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:55
e pa neznel deтагаneznael deka znaenjeto e mok, a neznaenjeto pritvorтага

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:01
Сега на човекот му даваат 30 дневен притвор -  а се знае дека  марихуаната е одлична за исхрана на кравите плус ги прави кутрите животни среќни...


-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:04
доколку е навистина така како велат од мевере , мислам дека е добро што го откриле ........ не дај боже да им давал на кравите кои ги нема поради аферата со сведмилк па да полудат и за тоа да не обвинат нас дека сме извор на кравјо лудило ........... а којзнае , можеби во текот на истрагата ќе му прилепат на Дуле и нешто такво збунетост ........ газење%20од%20смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: konan
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:06
pa situacijata e ocigledna
Covekot mislel deka ako ima kanabis i okolu niva lesno ke  se opravda i izvlece, demek sam rastel eve sekade.
No najvzno e toa sto kanabisot rastel vo kultivirana niva, znaci nasad, kako prav zemjodelec trebalo da ja iskorne i pod predpostavka  da ne znael sto e.
no na lakomosta isto kako i na gluposta im nema kraj , taka da sekoj ke si odgovara za svojte posledici.
pred mnogu godini rabotnig vo fabrika stavil vo torba nakovalno od 50kg da go ukrade,
 na kapija go fatile i toj rekol: zimi sve neznam koj mi go podmetnal.
na[pisanoto za rabotnikot e isti slucaj i so kanabisot
taka sankciite sekako nema da i ne treba da izostanatда


-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:07

Производство и растурање?Леле мамо, глупчовци..што не му ставиле од ова тревките и по домот?Ако растурал а не ниту собирал, ниту произведувал ниту посеал...а нема доказ за ништо...зошто докажуваа пред да се покрене обвинението.Чуле за презумција на невиност?.Сега на крај кој ќе плаќа за малтретирање и се што следува во вакви случаи.А оној со вработувањата ,нема ниту смена а чувај боже да го гонат како Димов или Димовски како се викаше..Прогон на неистомисленици...ако вака продолжи да не почне и во обратен смер?...И што потоа...ѓавол

Уште еден случај за  мавање по уши од Европа.вонземјанин

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:08
како тргнало , Дуле ќе го прошиша и мексиканскиот нарко картел ..... а она со кравите и сведмилк му била само маска ...... газење%20од%20смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:10
Originally posted by емил емил напиша:

http://www.makfax.com.mk/#112300 - Црвенковски: Случајот Илиевски е израз на вандализмот на власта

  


Еве класичен пример на негирање на делото кое е тешко кривично дело од страна на лидер на најголема опозициска партија.
Потоплно истата демагогија со години.

Зошто Бранчо не одговорил,како,на кој начин и што барал Канабисот во нивата на Илиевски,и место да ја осуди постапката како секој нормален човек,место да каже дека вистина е одгледуван Канабис од Илиевски и да даде поддршка на полицијата да се бори против дрогата,Бранчо продолжува со дневно политички обвинувања за ситни политички поенчиња да добие.

А никако да сконта дека многу подобар ефект ќе има да го жигоса одгледувачот на Канабис,па макар бил и од неговата света СДСМ.

Добро има ли некој во неговата партија да му објасни на човеков што изјавил,и која глупост ја кажализненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:14
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

http://www.makfax.com.mk/#112300 - Црвенковски: Случајот Илиевски е израз на вандализмот на власта

  


Еве класичен пример на негирање на делото кое е тешко кривично дело од страна на лидер на најголема опозициска партија.
Потоплно истата демагогија со години.

Зошто Бранчо не одговорил,како,на кој начин и што барал Канабисот во нивата на Илиевски,и место да ја осуди постапката како секој нормален човек,место да каже дека вистина е одгледуван Канабис од Илиевски и да даде поддршка на полицијата да се бори против дрогата,Бранчо продолжува со дневно политички обвинувања за ситни политички поенчиња да добие.

А никако да сконта дека многу подобар ефект ќе има да го жигоса одгледувачот на Канабис,па макар бил и од неговата света СДСМ.

Добро има ли некој во неговата партија да му објасни на човеков што изјавил,и која глупост ја кажализненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување
 
 
па одговорил само кој колку разбира ....... тајм%20аут


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: konan
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:25
ao i malku imase branko doblest i itrina, ednostavno ke go osudese chinot isklucese od clenstvo zemjodelecot i ke se ogradese od site dosegasni komentari za dobriot zemjodelec, taka ke mu se dignese barem malku rejtingot
No ne toj uporno so glava preku zidда


-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:26
Тоа што е најлошо во целата приказна е...

фактот што едните веќе го прогласија за виновен...
зошто...?
по уставот човекот е невин се додека на суд не се докаже дека е виновен...
па какви и се приказни да не излегуваат во јавноста од страна на новинарите...

од друга страна пак другите веднаш го прогласија за политички случај...
зошто...?
за политички поени...
за политизирање на се што е можно...?
има ли потреба од тоа...?




Постирано од: konan
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:27

bre, te fatile tebe na siluvanje pa ke cekame da dokazat deka si ti?

gluposti, covekot napravi greska
ima vreme da se isprave, vo postoeckiot sistem postojat soodvetni merki, sto sega tuka ne e jasno?
 


-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:29
Originally posted by konan konan напиша:

ao i malku imase branko doblest i itrina, ednostavno ke go osudese chinot isklucese od clenstvo zemjodelecot i ke se ogradese od site dosegasni komentari za dobriot zemjodelec, taka ke mu se dignese barem malku rejtingot
No ne toj uporno so glava preku zidда
 
 
исто како што го исклучија од членство за ДОКАЖАН и НЕМОНТИРАН случај директорот на пазарна инспекција кој поради “ казна “  го местат за директор во електро маврово - гостивар ......... смеење


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: konan
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:31
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

ao i malku imase branko doblest i itrina, ednostavno ke go osudese chinot isklucese od clenstvo zemjodelecot i ke se ogradese od site dosegasni komentari za dobriot zemjodelec, taka ke mu se dignese barem malku rejtingot
No ne toj uporno so glava preku zidда
 
 
исто како што го исклучија од членство за ДОКАЖАН и НЕМОНТИРАН случај директорот на пазарна инспекција кој поради “ казна “  го местат за директор во електро маврово - гостивар ......... смеење
  nepravdi ima miljon, sekade, a politikata na postavuvanje na svoi lugje na soodvetni mesta ne ja izmislime nie, temata e: dali e faten na delo i sto e tuka problem

-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: konan
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:33

Млекарот Дуле е во притвор

 
Па нормално, не ке го стават во хотелне

-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:35
Originally posted by konan konan напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

ao i malku imase branko doblest i itrina, ednostavno ke go osudese chinot isklucese od clenstvo zemjodelecot i ke se ogradese od site dosegasni komentari za dobriot zemjodelec, taka ke mu se dignese barem malku rejtingot
No ne toj uporno so glava preku zidда
 
 
исто како што го исклучија од членство за ДОКАЖАН и НЕМОНТИРАН случај директорот на пазарна инспекција кој поради “ казна “  го местат за директор во електро маврово - гостивар .........
  nepravdi ima miljon, sekade, a politikata na postavuvanje na svoi lugje na soodvetni mesta ne ja izmislime nie, temata e: dali e faten na delo i sto e tuka problem
 
 
додека судот не пресуди , вината е само претпоставка ..... а пошто некој спомена доблест и итрина , јас само направив компарација со еден пример  од миЉон докажани неправди за изминативе неколку години кои станаа НАГРАДЕНИ наместо санкционирани .......некој спомена ДОБЛЕСТ ? ........ голема%20насмевка смеење


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: FeaR
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:35
jas kolku sto slusnav i vo drugite nivi imalo kanabis ama niv nekako ne gi spomnuvaat a zasto

-------------
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:36
Originally posted by konan konan напиша:

bre, te fatile tebe na siluvanje pa ke cekame da dokazat deka si ti?

gluposti, covekot napravi greska
ima vreme da se isprave, vo postoeckiot sistem postojat soodvetni merki, sto sega tuka ne e jasno?
 
е да бе...
ја и ти ќе си правиме муабети...
виновен или не...
ама последната е на судот...
инаку каде ќе ни биде крајот...?
и што сега ако судот одлучи дека "канабисот" не е намерно посаден...
дека е диво изникнат и дека го има по целата околија...
па го ослободат...
и кој знае што се може да излезе како доказ или против доказ на суд...
етикетирање на некого за виновен...
па и директно посочување пред камери и правење сензација од тоа... мислам, не е во ред...



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:37
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ај вака.
Да оставиме партии и политички префрлања.
Само едно прашање до сите.


Зошто кога Канабисот кој изникнал сам,сопственикот на земјиштето не го пријавил истото во полиција,кога знае дека Канабисот е забранет за било какво култивирање и се смета за дрога и истото одгледување и поседување е казниво според законот????????????????

Па цели две години пријавувале земјоделците од битолско, ама никој не реагирал.
Постои во архивите низ веснициве.
Не може да оставиме партиите бидејки тие не не оставаат нас.
Не зборуваме за Бранко Црвенковски, зборуваме за земјоделец во чија нива како и во сите околни растело марихуана .
Зарем не ги чувме изјавите на другите, зарем не читаме што пишува?
Синоќа со сите што правев муабет не чув еден што верува во ова па дури и окорели вмровци.
Луѓе, не зборуваме за оние кои се апсеа-директори на фирми кои дрпаа милиони. Зборуваме за земјоделци кои излегоа ко оние афионопроизводителите во Авганистан.изненадување



-------------


Постирано од: konan
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:38
Сепак би оставил на правниот систем да функционира, каков таков тој е еднинствен. Фатен човек како одгледува канабис и нормална постапка притвор. Што треба да се направе друго да замижат и кажат,  ами и кај вас еднаш беше така ама вие прикривте?
 секој си одговара за последиците и крај на приказнатада


-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:40
на кој ПРАВЕН систем ? ...... оној под ДИРЕКТНА КОНТРОЛА НА МОНТЕРИТЕ  ? збунетост ........... газење%20од%20смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: konan
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:41
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

на кој ПРАВЕН систем ? ...... оној под ДИРЕКТНА КОНТРОЛА НА МОНТЕРИТЕ  ? збунетост ........... газење%20од%20смеење
вероватно сакас да имас последен пост
постирај под мене јас завршив
поздрав да


-------------
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:41
i jas vikam taka!

neka si bide namira chovekot ...30-tina dena!

tuku,..

"...bil faten kako odgleduval"...?!збунетост

zarem vekje nekoj go dokazal toa ?изненадување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:43
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

 
 
е да бе...
ја и ти ќе си правиме муабети...
виновен или не...
ама последната е на судот...
инаку каде ќе ни биде крајот...?
и што сега ако судот одлучи дека "канабисот" не е намерно посаден...
дека е диво изникнат и дека го има по целата околија...
па го ослободат...
и кој знае што се може да излезе како доказ или против доказ на суд...
етикетирање на некого за виновен...
па и директно посочување пред камери и правење сензација од тоа... мислам, не е во ред...

[/QUOTE]
По 100 години дефинитивно ист ставголемо%20гушкање
Мислам дека некој се насанка со ова апсење или го насанкаатага
народот оправдуваше додека се апсеа директори кои затвораа фирми и оставаа цели фамилии без работа ама сега кога се тргна на народот сите малку се подзамислија.
Не може никој да ја заборави сликата на таткото воден со лисицитага


-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:44
toj ne znael so e... neznaenje pred zakonot ne opravduva
bilo korov za nego.. so ne go otstranil
a so imalo drugo na nivata.. so toa go poleval???? zelka????
a mozebi ima creva za pretek pa gi stava na site nivi kajsto ne mu raste nisto
neka se najdat
samo so pred da zasadi neso treba da izora, a crevata smetaat
ili nemalo marihuana?? i seto toa e kolektivna halucinacija predizvikana od DPMNE?
abe branko si kazal

toj makraduli ne vrsel nasilstvo, toj dule ne gael marihuana.. site vie ste kjoravi som ste glasale za DPMNE

nema veze.. si ima istrazen, vo hotel ne go piknaa ne se udreni u glava.. i istragata kje pokaze so e i kako e

samo so imame temi za nebulozni taspravii

utre cekjte deka nekoj kje bide kaznet na crveno svetlo... odma represija a ne crveno.....

na kraj ispagja deka ako si opozicioner si vakciniran protiv site sranja



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:45
Побрзаат да го прогласат за виновен..ѓавол.дури и оние ученичињата ,студенти...не ги видов оние со црковните знамиња и крстови?
ПРЕМУМЦИЈААААА...ААААААА ....НА НЕВИНОСТ...за однапред осудените не постои???


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:46
некој тука спомена ДОБЛЕСТ и ПРАВЕН СИСТЕМ ......... бре бре бре ...... 
ама доблест кај некој друг а никако кај својот ..... кој да ЗНАЕШЕ и ИМАШЕ трунка доблест , првин ќе покренеше истрага за докажан рекет од страна на државен функционер па следователно ќе се послужеше и со  “ правниот систем “ кој е под негова директна контрола за да го казни оној кој извршил тешко кривично дело .... злоупотреба на службена должност и така натака ......... Доблест ........ ахахаахахахахахахахахахахахаха .......... бара доблест од некој кој не е релевантен да суди на припадник на партијата чив лидер е а за монтирано и недокажано дело ......... е Дуле , Дуле ....... и до таму отидоа во омразата кон Б. Ц . ......... смеење


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:49
море , ова ми мириса на класична намештаљка ....... ама од страна на БЦ ...... му сади канабис на Дуле за да овие го фатат па после да има за што да ломоти по медиумите .......... размислување

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 13:58
abe aj ne zezaj BC  da go namestel samo Duleзбунетост on bi celo selo изненадувањеne on igrach na malo збунетост

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 14:01
Originally posted by gazela gazela напиша:

abe aj ne zezaj BC  da go namestel samo Duleзбунетост on bi celo selo изненадувањеne on igrach na malo збунетост
 
 
што се чудиш ? ........ ионака БЦ е виновен по правило и по навика ..... и за она што другите го прават ....... во моментов голема%20насмевка 


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: depo
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 14:12

Овој е во притвор заради тоа што е член на СДС а не заради тоа што дозволувал да расне дива трева во нива. Спаска е осудена не заради непочитување судска одлука туку заради тоа што е бг.

п.с. Многу одамна имам слушнато случај за проблеми со полиција на човек што берел дива трева. Ме интересира дали законски е регулирано ова или не.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 14:58
ах Дуле , Дуле ......... ем ОПЉАЧКАН ем наместен небаре си мексички нарко бос ....... очигледно дека БЦ не е единствената опасност која ја чувствуваат ...... од таква гајле си немаат ....... ти си поопасниот зошто полека но сигурно го претставуваш она најстрашното за нив ..... гласот на народот ....... оној обичниот ....... трудољубивиот и чесниот ..... само НАПРЕД ДУЛЕ ....... малку се такви како тебе ама сепак вредни штом некои фичфириќи покондурени лопужи почнаа да се тресат од тебе да да да да да

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 15:02
Дуле не е гласот на народот на Томиќ, Дуле е гласот на обичниот Македонец кој полека но сигурно се осознава и ќе направи она што е неопходно за демократијата во Македонија.Дуле ќе биде поводот...а поводецот...ке му припадне на Овчарот...вонземјанин

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 15:04
a, zoshto voopshto i mu tepate na toj..dushko?изненадување

...mozebi , za da bide potazna prikaznata,.изненадување..demek dule,...kolku milozvuchno i nevino ,...kutriot dule ,

..kisni sega u  zatvor,..samo zashto ne znael shto toa mu niknalo u..nivata negova?изненадување

izgleda , ke si kupam i jas tamu , malo nivche,..shtom korovot tamu e tolku...plemenit!изненадување





-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 15:07
го фатија Дуле , садел канабис ...... па добро , и нека садел ...... и јас би садел да сум на негово место ....... опљачкан и оставен без средства за работа од страна на својата држава ...... ај ти се молам , само Дуле ли сади канабис во државава ? ..... што бре не прошетаат малку и протегнат нозе накај Г - вар , тетово по околината и да видат што се сади и одгледува ? ..... или , да припрашаат од каде силни милиони евра за градби кои никнуваат преку ноќ како печурки после дожд ? ..... моооре , ја фатиле к“ мадам “ Пепи како извршила кривично дело купувајќи кола од 30 000 евра ........ газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење ..... а што не погледнат натаму накај што напишав какви коли се возат па да ги прашаат сопствениците од каде им пари ? ........ и ред други општо познати работи на сите оние кои знаат а молчат ....... е , не можат и не смеат . од неколку причини а една од нив е основната .. НЕМААТ МУДА ........ али зато кај Дуле можат ....... Дуле е обичен земјоделец кој што и да сторил , сторил од мака и борба да го издржи семејството ...... не бадијала рекле , не можеш о коњот , удри по самарот ....... И НЕКОЈ ТУКА ЌЕ ЗБОРУВА ЗА ДОБЛЕСТ ........... циркузи невидени ......... НАПРЕД ДУЛЕ и СЕКОЈА ЧЕСТ да да да

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 15:14
duleto ziher ..so ovoj gore ja dogovoril berbata!изненадување

tuku,...arno vika,...pogore,...

...samo shto ,..mso makedoncite mozesh lesno,..za razlika so tia tamu,..kaj shto kaza,..

eve; preeska gledam ,..kaj zelen pazar,..pola plochnik pred blokot,..poslan so shishinja od ..kojznae kakva rakija
...a, od drugata strana na vardar pa, ne mozesh da pominesh od,..rapsolanite shteki cigari,..

znachi...biznisot s, sepak si go podeli ,..koj z a shto go biva,..

a, vikaat,..imalo zakoni ,..nekoi,...

a be ajde,...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 16:04

денес фатен Н.Н кој во своето возило имал пакет со дрога...со него бил Ѓ.С....

зошто само иницијали се прашувам кога кутриов Душко го кажаа со име и презиме и со слика...и тоа не било каква...слика каде Дуле,онака бедно облечен дреме со лисиците на раце....
ееееееееееее   ми се гади веќе од се што се случува во државава...нискости,гадотии,мизерни изјави,препукувања меѓу луѓе кои би требало да ја водат државава.....
мизерија
ова што се случува со Душко ме тера да мислам дека фирерот сака да не опомене сите-
Кој ќе се дрзне да зборува против власта ќе го снајде ова што го снајде млекарот кој ние го опљачкавме и го дотеравме до питачки стап...ама само ако писнал некој...ете не нас гордите македонси да ви ставиме лисици


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 16:31

Lugje, ako sadel covekot marihuana zosto go branite? Dokolku se dokaze deka e taka, togas treba da si snosi sankcii.

Sekoj treba da odgovara pred zakonot, bez razlika na negovata partiska, etnicka ili verska pripadnost.





Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 16:39
Da go pritvorime Pastirot 30 dena i da kazeme deka e vinoven za nacionalnata karticka i s teta od 6 milioni evra ili prodadena mlekarata koja gi ograbi( tokmu Dule) za edno evro, pa site bi skoknale na nozeизненадување.
A Dule odnapred proglasen za vinoven od vlasta pa i od Pastirot, zatoa sto e Dule a ne Pastirot?
A pred Ustavot site ednakvi,zagarantirana prezumcija na nevinost...a sega i nekoi komentari...pravel ova pravel ona...pravel ona...protiv rejtingot na Ovcarot...a toa ne e dozvolivo...Aj vo aps...pa doka\uvaj deka ne si vinoven...Gadost..do gadost...ѓавол




-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: DameMak
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 16:43
Originally posted by depo depo напиша:


Овој е во притвор заради тоа што е член на СДС а не заради тоа што дозволувал да расне дива трева во нива. Спаска е осудена не заради непочитување судска одлука туку заради тоа што е бг.

п.с. Многу одамна имам слушнато случај за проблеми со полиција на човек што берел дива трева. Ме интересира дали законски е регулирано ова или не.


Не е во притвор затоа што е член на СДС!
МВР во притвор во акциите бумеранг, змиско око, и еден куп други акции стрпа во притвор и затвор и членови на ВМРО-ДПМНЕ.
Ако краварот Душко мислел дека со зачленување во СДС ќе може да наводнува и култивира „диво израснат“ коноп во неговата нива - се излажал гадно. Требало да чека (на свети никогаш) БЦ да се врати на власт и тогаш на мира да си произведува дрога.


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 16:58
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Da go pritvorime Pastirot 30 dena i da kazeme deka e vinoven za nacionalnata karticka i s teta od 6 milioni evra ili prodadena mlekarata koja gi ograbi( tokmu Dule) za edno evro, pa site bi skoknale na nozeизненадување. A Dule odnapred proglasen za vinoven od vlasta pa i od Pastirot, zatoa sto e Dule a ne Pastirot? A pred Ustavot site ednakvi,zagarantirana prezumcija na nevinost...a sega i nekoi komentari...pravel ova pravel ona...pravel ona...protiv rejtingot na Ovcarot...a toa ne e dozvolivo...Aj vo aps...pa doka\uvaj deka ne si vinoven...Gadost..do gadost...ѓавол



Aj neka si sadi Dule  kanabis, da go ostavime , taka li treba?збунетост Sto bara marihuanata na negovata niva? Nekoj mu ja podmetnal a toj ne videl deka raste cudno rastenie na negovata niva? Smesno no i zalno vo isto vreme...

A ako se dokaze nesto za Gruevski deka kradel, neka odi vo zatvor i toj.

Ne treba da ima povlasteni i zastiteni. Samo taka Makedonija ke trgne napred.




-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 17:59
Od izjavite na ostanatite zemjodelci moze da se potvrdi deka se raboti za div canabis isto e potvrdeno i od MVR .
Diviot canabis ili zargonski "mashkiot" e u glavno neupotrebliv t.e. nikoj ne go koristi nitu pa nekoj dava pari za nego .
Kvalitetot e vo "zenskiot" onoj koj ima cvet , toj e toj :)
Samo shteta za chovekot , kje go poremetat vo istrazen . Samo on si znae sho kje vidi vo slednite 30 dena . Se poradi toa sho go krenal glasot oti pochustvuval nepravda na svoja koza .
Prvoto pravilo na Sun Cu.....Kazni eden poduchi stotina . Sega da vidime koj e mangup da shtrajkuva protiv vlasta .
Inache vo narodot sekogash kje ima dve prikaski isto taka kje ima i takvi koj kje im dojde ubavo na dushata koga nekoj e nepravedno obvinet .


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 18:04
Еве денес фатен некој како одгледува и полива марихуана,од Свети Николе.Нема име и презиме а нема ниту било какви широки генералии а и дека е против власта.Овој треба дфа се провери дали е нивен...затоа има само иницијалиголема%20насмевка...
ЕЕЕЈ забегани...нели гледате дека е многу прозирна работава...но немојте да доведете до судири... кои со вашава политика се на повидок...
Срам да ви е...вонземјанин


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 23:00
Очигледно е дека е направена грешка и со апсењето и со одредениот притвор и најверојатно ќе мора да ги пуштат Илиевци. Според информациите кажуваат дека и не било така едноставно само да се каже дека некој одгледува (имало прскалки)збунетост

Токму и затоа, неговото семе вирее и во денешни дни. Според добрите познавачи, психотропни супстанци има само женското растение, а за нарко- бизнис се одгледува во паралелни редови и по опрашувањето, машкиот канабис се ништи.

Потоа, на женскиот, лисјата се обрежуваат и со посебни алатки се обработува, суши, реже и на крај оди на црниот пазар како хашиш или марихуана.

Ова бре во Битола многу распространето било, ја имало  на сите страни

***

пронајдовме самоници во ниви, но и на фреквентни места во Битола.

улица „Железничка“ во која што главниот сообраќај за влез во Битола се одвива со огромна фреквенција. Меѓутоа, покрај самиот пат може да се види канабис- сатива во огромни количества, што би се рекло и цела плантажа.

За чудо, ова растение го имало и на места каде што не треба ниту да се помисли дека може да се пронајде.

Канабис може да се најде дури и наспроти една од детските градинки во Битола.

****




-------------


Постирано од: trnar
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 23:30
Ako gi gledavte prilozite vo vestite na edna od nacionalnite TV nivata na koja ja najdoa marihuanata e zasadena so kompiri,se navodnuvaa tie nasadi i denes pri snimanjeto na prilozite majkata na Dule gi navodnuvashe istite nasadi na istata niva.
SLOBODA ZA DULE


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 00:04

Не можам да се изначудам, што се ќе измислат да го замајуваат народот само за да се отргне вниманието од многуте поважни работи кои се случуваат во државата....

Веќе се заборави нервозата на Ставрески, кој како глушец гледа да се шмугне кога ќе го потпраша некој за долгот на државата....
Никој не зборува за тоа дека нареднава недела не очекува уште едно оценување пред Европската комисија...
Никој не зборува за сиромаштијата, за пропаднатата економија, за катастрофалното здравство.....
 
 
Сега тема број 1 секаде е Душко Илиевски, до скоро обичен селанец, кој благодарение на красноречивоста на Никола Груевски, наседна на неговите лаги и се вброи во листата на многуте излажани и измамени од оваа власт....
Од таа листа се издвои со тоа што за разлика од многуте уплашени, собра храброст да проба да си го одбрани и да си го побара своето и за возврат веќе неколку месеци гледаме што му се случува на човекот...
Со ова последното...власта од една страна го отргнува вниманието од другите поважни работи.....пробува да ја испровоцира опозицијата да се стави во заштита на овој човек, за потоа во свој стил ги обвини за штитење на криминалот...и трето и најважно: испраќаат порака до сите неистомисленици која гласи "немојте да бидете против нас, знаеме да бидеме незгодни играчи, па затоа и ќе зажалите".....
 
Господо од власта, гадно сте се излажале...со вакви и слични селски финти, само уште повеќе допринесувате за тоа побрзо да потонете во калта во која веќе сте до гуша....не сте свесни колку "Душковци" има во оваа држава, што сте ги излажале и сте ги донеле на питачки стап...тие "Душковци" ќе бидат тие што ќе ви го нанесат последниот удар....


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: mungos80
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 08:39
Да се воведи полициски час,кој би траел додека СДСм не се врати на власт.

-------------
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев


Постирано од: DameMak
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 10:56
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Не можам да се изначудам, што се ќе измислат да го замајуваат народот само за да се отргне вниманието од многуте поважни работи кои се случуваат во државата....

Сега тема број 1 секаде е Душко Илиевски, до скоро обичен селанец, кој благодарение на красноречивоста на Никола Груевски, наседна на неговите лаги и се вброи во листата на многуте излажани и измамени од оваа власт....


Ако власта е толку махер па опозиционите телевизии успева да ги замајува со неважни теми, а се со цел да го оттргнела вистинското внимание од вистинските теми - зошто некој не се пријави за уредник на некоја од тие телевизии. Да им ги отворат очите да не бидат наивни и да не ги лажел Грујо?

П.С. Еве гледам на А1 страната, има една вест за Душко, другите вести се сосема различни.


-------------
Illegitimi Non Carborundum


Постирано од: depo
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 11:56
Овие неговите добро го наместија Душко. Сега ќе водат антикампања на негова сметка ќе се обидат да надминат 9 проценти подршка од граѓаните, а тој ќе лежи во ќелија.

-------------


Постирано од: trnar
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 12:27
Originally posted by depo depo напиша:

  Овие неговите добро го наместија. Сега ќе водат антикампања на негова сметка ќе се обидат да надминат 9 проценти подршка од граѓаните, а тој ќе лежи во ќелија.


Ova se vika zamena na tezi

-------------


Постирано од: novace
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 12:31

Читајќи насекаде..ова пасусче од текст..некако ме стави во дилема...

СО КОГО ЛИ ...АКТУЕЛНАТА ВЛАДА се бори во недоглед...од ОСНОВАЊЕТО на новата МАКЕДОНСКА Држава:
И некако ми е ...најблиску до ЗДРАВИОТ Македонски РАЗУМ.
Текстот (си) е „пренесен„ онака како што е прочитан...од мене ..разбира се:
commanddevil

izgleda ova ispadna najseriozen udar kon oktopodot! ocigledno narkokartelot sokrien pozadi politickata banda narecena sedesem seriozno e narusen i im e zadaden seriozen finansiski udar, zavrsi nivnata lazna prestava i izleze nivnoto vistinsko lice,,,narkomani,dileri, podrzuvaci na pederi,pederski brakovi,drogirana mladina,aramilok...sevo ova vekje e vreme da se zgazi bezmilosno i ova nase makedonsko napateno opstestvo se oslobodi od krvopiive komunjarski..ZAGRIZUVA FAKTOT STO CRVENKOVSKI NE SE IZJASNUVA? MNOOOGU SIMPTOMATICNO? ili bara nov snabduvac ili trca da gi prikrie drugite nivi od kade se finansira negovata debilna licnost
16.07.2010 23:42

намигнување

novace, знаеш дека со ваквите коментари од читатели на електронските медиуми треба да ставаш и линк, инаку во иднина ќе ги бришам.




-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Генерал Митре
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 13:06
Originally posted by novace novace напиша:

Читајќи насекаде..ова пасусче од текст..некако ме стави во дилема...

СО КОГО ЛИ ...АКТУЕЛНАТА ВЛАДА се бори во недоглед...од ОСНОВАЊЕТО на новата МАКЕДОНСКА Држава:
И некако ми е ...најблиску до ЗДРАВИОТ Македонски РАЗУМ.
Текстот (си) е „пренесен„ онака како што е прочитан...од мене ..разбира се:
commanddevil

izgleda ova ispadna najseriozen udar kon oktopodot! ocigledno narkokartelot sokrien pozadi politickata banda......
16.07.2010 23:42

намигнување


Ако некој сака да ме увери дека владата со својата грациозна акција против криминалот со дрога нанела НАЈСЕРИОЗЕН удар на Наркокартелот. Финансиски!!!! (твој цитат) пронаоѓајки 30 дрвца див  неупотреблив канабис тогаш можам мирно да се опуштам и да не се секирам за тоните ХЕРОИН, ХАШИШ, КОКАИН и којзнае што све друго, секојдневно транзитира низ Македонија на пат кон економски помоќните пазаришта за Европа.
Но темава не е во врска за тоа. Се работи за некој човек кој непогоден за власта  се мести на некој начин. Му се уништува животот . Се работи иниректно за мене за тебе и за сите други. Зашто? Затоа што ако ваквите методи станат практика во оваа држава кој ти гарантира дека утре ти или јас нема да бидеме следните жртви. Како ќе си сигурен дека во  џеб нема да ни пронајдат некое мистично кесенце со бел прашок и неколку стотини евра и све тоа пред камери кои случајно ќе се најдат баш таму и баш во тој момент.
А онака уз пат да ти кажам дека за времето на тие како што ги наречуваш ти “sevo ova vekje e vreme da se zgazi bezmilosno i ova nase makedonsko napateno opstestvo se oslobodi od krvopiive komunjarski.. (твој цитат) речи си и не постоеше дрога.



-------------


Постирано од: DameMak
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 13:16
Originally posted by depo depo напиша:

Овие неговите добро го наместија. Сега ќе водат антикампања на негова сметка ќе се обидат да надминат 9 проценти подршка од граѓаните, а тој ќе лежи во ќелија.


Со поддржката на нарко производителите и нарко дилери, СДСх од 9% може да падне на 1%, и тој политички простор ќе го освои ЛДП.

А добра е и идејата дека ако на СДСх им се скратат и приходите од дрогата (од конопот де, а кој знае можда и од по некоја нива афион ама онака подзасечен малку, хехе) - таа партија ќе се распадне ко кула од карти.


Постирано од: DameMak
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 13:30
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:


... А онака уз пат да ти кажам дека за времето на тие како што ги наречуваш ти “sevo ova vekje e vreme da se
zgazi bezmilosno i ova nase makedonsko napateno opstestvo se oslobodi od
krvopiive komunjarski.. (
твој цитат) речи си и не постоеше дрога.


Ич не постоеше бидејќи ја конзумираа од Киро Глигоров (резилот со проститутката во хотелската соба и марихуаната), БЦ во кабинетот, преку Илинка Митрева и Биљана Секуловска од А1 како напушени се релаксираат по цели ноќи во Старзбург.

МВР 200 кила кокаин запленија во 1995, до 1998 - испари од депото на МВР (без запис за уништување на дрогата). Ашшш - немааа - тоооочно - за нивно време немаше дрога, таа беше од нив конзумирана.

Типчево Дуле кој знае колку години наводнувал коноп. Сиџими правел (за бесилки можда). И си членувал во СДСх.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 13:37
Originally posted by novace novace напиша:

Читајќи насекаде..ова пасусче од текст..некако ме стави во дилема...

СО КОГО ЛИ ...АКТУЕЛНАТА ВЛАДА се бори во недоглед...од ОСНОВАЊЕТО на новата МАКЕДОНСКА Држава:
И некако ми е ...најблиску до ЗДРАВИОТ Македонски РАЗУМ.
Текстот (си) е „пренесен„ онака како што е прочитан...од мене ..разбира се:
commanddevil

izgleda ova ispadna najseriozen udar kon oktopodot! ocigledno narkokartelot sokrien pozadi politickata banda narecena sedesem seriozno e narusen i im e zadaden seriozen finansiski udar, zavrsi nivnata lazna prestava i izleze nivnoto vistinsko lice,,,narkomani,dileri, podrzuvaci na pederi,pederski brakovi,drogirana mladina,aramilok...sevo ova vekje e vreme da se zgazi bezmilosno i ova nase makedonsko napateno opstestvo se oslobodi od krvopiive komunjarski..ZAGRIZUVA FAKTOT STO CRVENKOVSKI NE SE IZJASNUVA? MNOOOGU SIMPTOMATICNO? ili bara nov snabduvac ili trca da gi prikrie drugite nivi od kade se finansira negovata debilna licnost
16.07.2010 23:42

намигнување
 
  некој напишал а друг препишал “ izgleda ova ispadna najseriozen udar kon oktopodot “ ..........
 
ЦИРКУЗ работа , нема што ......... ќе испадне работава молим те  лепо , дека николае во координирана акција со мадам робинзон најпосле го открил изворот на приходи на БЦ  и СДСМ во целост газење%20од%20смеење.... плантажи со индиски коноп ....... јес да је од оној кој нема никакви опојни својства во кои уживаат изгледа овие кои мислат дека николае нешто направил , ама битно нешто направил ...... а што тоа направил ? .......... НИШТО ........ уште еден гаф во серијата гафови кои се прават во обид да се направи нешто сериозно а тоа сериозно никако да се направи од проста причина што оние кои треба да му подготват некоја сензација на овчарот се толку големи овци да не разликуваат што е што ....... а не ме ни чуди кога се на силни опијати ......ЛАГИТЕ на николае газење%20од%20смеење
 


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Генерал Митре
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 14:08
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:


....


Ич не постоеше бидејќи ја конзумираа од Киро Глигоров (резилот со проститутката во хотелската соба и марихуаната), БЦ во кабинетот, преку Илинка Митрева и Биљана Секуловска од А1 како напушени се релаксираат по цели ноќи во Старзбург.

МВР 200 кила кокаин запленија во 1995, до 1998 - испари од депото на МВР (без запис за уништување на дрогата). Ашшш - немааа - тоооочно - за нивно време немаше дрога, таа беше од нив конзумирана.

Типчево Дуле кој знае колку години наводнувал коноп. Сиџими правел (за бесилки можда). И си членувал во СДСх.

Колку што јас знам Комунистичката Партија владееше до осамосталувањето на Македонија, и јас за тој период пишав.
Тоа што го наведуваш во  твојот коментар се озбилни работи и ме зачудува како тоа одговорното Министерство не ги осудило тие личности что ги наведуваш за употреба на дрога. Ако имаш некои конкретни работички што само ти ги знаеш те молам под итно да ги пријавиш кај Госпожата Министерка и МВР. И така се сега во форма


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 14:41
jas samo edno...

Popoleka so toa izjavite deka kanabisot raste po nasite nivi kako plevel, oti turizmot naglo kje ni porasne... Kje ni dojdat nagosti site dzankeri od komshii, pa i posiroko...

Abe Kolumbija ne ni e ramna...


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 14:51
Мислам дека е побитно да се утврди дали има основа човекот да биде обвинет, отколку да се навлечеме на партиски пресметки.

Не е зезанција, станува сериозно кога на овој начин се користат луѓето за партиски цели и поени. Никој нема право да прогласи некого за виновен, додека не се утврди спротивното!!!

Во овој систем каков што ни е, забораваме дека било кој од нас лесно може да се најде на негово место...да, да, било да е крив или не.

Луѓето се побитни од партијата. Лично мислам дека голема заебанција му направија на човекот, судејќи по целиот след настани. Лесно може да се докаже дали е виновен или не: јас како лаик по право, прво би ги проверила банковните сметки. Доколку е некој нарко производител, треба да заработува од тоа, и тоа лесно ќе се види.
Сите досегашни акции на МВР излегоа- неуспешни, иако навидум навистина оправдани. Повеќе циркус за пред народ и со огромна штета по угледот на поединци, отколку добро планирана акција против криминални дејствија. Значи нешто не е во ред...во правната држава Македонија.


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 14:57
More celosno osmislena akcija e...

1.Rushenje na ugledot na SDSM
2.Razvoj na turizam u Makedonija
3.Ekonomska merka za cistenje na plevelot od nivite na zemjodelcite bez trosenje na sredstva i davanje benificii za niv...


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 15:01
Originally posted by Kali Kali напиша:

Мислам дека е побитно да се утврди дали има основа човекот да биде обвинет, отколку да се навлечеме на партиски пресметки.

Не е зезанција, станува сериозно кога на овој начин се користат луѓето за партиски цели и поени. Никој нема право да прогласи некого за виновен, додека не се утврди спротивното!!!

Во овој систем каков што ни е, забораваме дека било кој од нас лесно може да се најде на негово место...да, да, било да е крив или не.

Луѓето се побитни од партијата. Лично мислам дека голема заебанција му направија на човекот, судејќи по целиот след настани. Лесно може да се докаже дали е виновен или не: јас како лаик по право, прво би ги проверила банковните сметки. Доколку е некој нарко производител, треба да заработува од тоа, и тоа лесно ќе се види.
Сите досегашни акции на МВР излегоа- неуспешни, иако навидум навистина оправдани. Повеќе циркус за пред народ и со огромна штета по угледот на поединци, отколку добро планирана акција против криминални дејствија. Значи нешто не е во ред...во правната држава Македонија.
 
 
убаво кажано , но ........ тоа НО секогаш е она кое не ни дава да веруваме во исправноста на она што некој се обидува да го наметне како вистина ....... почнувајќи од ОДНАПРЕД  изнесената “ вистина “ ...... без претходна истражна постапка па и судски епилог ....... а зошто ? ..... па има барем две причини ....... едната е самиот Дуле кој е најгласен и некако најбунтовен во сиот случај со сведмилк а втората токму онаа за која ти кажа ......... “ да се навлечеме на партиски пресметки. “ ....... човекот е колку што прочитав тука на форумов , член на ОПОЗИЦИСКА партија ........ што се однесува до тоа дека доколку навистина е наркопроизводител ќе му се види тоа многу брзо и многу лесно , и тука си како и секогаш во право ........ затоа вчера напишав ........ нека прошетаат малку врливе полициски инспектори и финанскиски полицајци низ Гостивар и Тетово ..... и ќе има не само што да се види туку и НАВИСТИНА РАБОТИ намигнување


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: dras
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 23:35
....ногу работи сте изпомешале, де трева, де машка , де женска, де ќе да е наводнета де не е, де политика де партии, де мафија итн. па дури и октопод, дали оној германскиот што беше по фудбал!...
..а да не е случајно во прашање !.....МЛЕКОТО,...она кое на човекот му го украдоа!?,.....седум члена на фамилијата на Дуле го чекаат човекот дома , ..а Вие дебатирате за македонски НАРКО КАРТЕЛ наречен Дуле!?....да ја повикаме ДЕА,... и онака Министерката добро соработува со америте па да се расчисти работата,....хм ....само тогаш беа во прашање канти за боја и вистинска дрога!?.... или и тоа беше политичка местенка без разрешница,....а  шо ако Македонија се замеша во главните произведувачи на дрога во светот,.и онака сме подобно тло  за афион за конопје,....но најдобро МВР да се позанимава со вистинските дилери,....хм..... а на млекарите подобро државата да ја среди работата со СВЕД-МИЛК,.... да не игра мижитатара со млекарите, млекото да им се плати,...а тревата и вистинската дрога да ја бара таму кај ја има,..а не по меѓите битолски да го собира конопјето,....хм ....машко било или женско!?......веројатно кравите го разбираат кое какво е,....за полицајците незнам?....


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 23:37
i shto sega?...збунетост.изненадување

......koj ke gi molze kravite?збунетост


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Генерал Митре
Датум на внесување: 19.Јули.2010 во 04:30
Понеделник 19 Јули 2010

До каде оди цинизмот и простаклукот на еден дневен весник!

Се изненадив кога денеска во весникот Вечер ја најдов оваа статија.
http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=12A4E483BC4DD945A5FDDE568D47561C -



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk