IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНИЈА во НАТО: кога, како, зошто...?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНИЈА во НАТО: кога, како, зошто...?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 79>
Автор
Порака
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 11:18
Originally posted by begu begu напиша:

NATO - DA
EU - DA
da...ama koga nato i eu...ke izmislat nesto drugo...t.e nesto novoLOL
Кон врв
begu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај begu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 11:23
Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

Originally posted by begu begu напиша:

NATO - DA EU - DA

da...ama koga nato i eu...ke izmislat nesto drugo...t.e nesto novoLOL


Dobro velis, ama sto i da izmislat pak e DA, zatoa sto ne tamu ne postoi, razbiras ...
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 11:38
Originally posted by begu begu напиша:

Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

Originally posted by begu begu напиша:

NATO - DA EU - DA

da...ama koga nato i eu...ke izmislat nesto drugo...t.e nesto novoLOL


Dobro velis, ama sto i da izmislat pak e DA, zatoa sto ne tamu ne postoi, razbiras ...
Winkkoj seme nie bato....drami sme...edna drzava od 2 milioni ne mozeme da ja sredime...aj da ne se nerviramLOLWink
Кон врв
begu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај begu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 11:42
Abe nie moze ne mozeme da ja sredime ama tie ke ne sredat (NATO) ako veke ne ne sredile
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 11:45
Originally posted by begu begu напиша:

Abe nie moze ne mozeme da ja sredime ama tie ke ne sredat (NATO) ako veke ne ne sredile
LOLLOLLOL bas taka
Кон врв
aleksandar oh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar oh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 17:43
Originally posted by begu begu напиша:

Abe nie moze ne mozeme da ja sredime ama tie ke ne sredat (NATO) ako veke ne ne sredile

ЈА МАЈКАТА!!!!!!!!!!!
ПА ПОСЛЕ ДА ЛИЧИМЕ НА ПРОТЕКТОРАТОТ КОСОВО[СРПСКА ЗЕМЈА]


СОСЕМА СМЕ СПОСОБНИ ДА СЕ СРЕДИМЕ,НЕ НИ ТРБА ПОМОШ ОД НАДВОР.


Изменето од aleksandar oh - 28.Декември.2006 во 17:44
So ljubov
Кон врв
bugar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бугараш

Регистриран: 28.Ноември.2006
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bugar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2006 во 05:34
Abe narode sto ce vi e NATO?
Od kogo ke ne brani?
koj ke ne napagja?
Nadvoresniot i vnatresniot neprijatel?
 
Јас сум си бугараш.
Кој верува - нека верува. А кој не верува - нека не верува!
По националност Турко-Татаро-Монголо-Афганистанец!(Со декрет на Boogie)

Кон врв
vinona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 95
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vinona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 15:31
Spored  mene  sekade vo site zemji politicarite  KRADAT. zatoa se  borat  da  dojdat  na  vlast, ne deka im e do zemjata ili narodot.  moze  ne  kradat  direktno  od  budzet  ili  prodavanje  nesto  sami  na  sebe  za  poeftino,  dovolno  e  nekoja  provizija  ili  mito  i  tolku.  ama prvo mora da go napravat narodot sreken za toj da neprimeti deka nesto fali. a  nasive  tolku  lakomo  ispograbaa  sto  sledniot  sto doaga  posle niv  nema  od sto  da  zapocne  da  gradi  i  napravi  nesto  pa  i  on  da  ukradne. 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2007 во 00:52
Originally posted by vinona vinona напиша:

Spored  mene  sekade vo site zemji politicarite  KRADAT. zatoa se  borat  da  dojdat  na  vlast, ne deka im e do zemjata ili narodot.  moze  ne  kradat  direktno  od  budzet  ili  prodavanje  nesto  sami  na  sebe  za  poeftino,  dovolno  e  nekoja  provizija  ili  mito  i  tolku.  ama prvo mora da go napravat narodot sreken za toj da neprimeti deka nesto fali. a  nasive  tolku  lakomo  ispograbaa  sto  sledniot  sto doaga  posle niv  nema  od sto  da  zapocne  da  gradi  i  napravi  nesto  pa  i  on  da  ukradne. 
  ne znam dali si nova ili stara ,ama,....tochno vikash,.....i BERLUSCONI i DONALD RAMSFELD,megu drugite, za toa  bea politichari,....za da kradat,...sosema si vo pravo,....LOLLOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kardelj Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2006
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kardelj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2007 во 03:58
Ako Makedonija dobije poziv za NATO, to ce znaciti skretanje sa titovog puta. A titov put - nas je put.
I mi smo se zakleli titu na vernost!
I zato kazem NE za NATO i njihovu nesamoupravnu politiku!
 
Gdje sam ono stao....
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2007 во 04:06
Не заебавај сега кардељ тито со една нога во нато бил само се заебал што не влегол со двете тогаш можебуи и немаше СФРЈ да се распадне,немаше поголемите другари да дадат а вака тие не искараа само за да мора да влеземе во нато
Кон врв
kardelj Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2006
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kardelj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2007 во 04:14
Vidim da si upao u zamku koju smo mi spremili, da udjemu u NATYO te da tamo izigravamo petu kolonu u interesu socijalizma i proletarijata!
Gdje sam ono stao....
Кон врв
Dolanc Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dolanc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2007 во 23:05
NE Staljinu! NE NATO-u! NE EU! Nasa je buducnost u nesvrstanima! Na pravom smo putu!

Drug Stari se jos nije ni ohladio, a vi vec skrenuli sa njegovog puta.

Vas Stane,
Sekretar
za dobrovoljno prekidanje tranzicije
i vracanje na pravi put
Joža je bil kicoš!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 00:14
Кој е сега во неврзаните,Чавез и фидел кастро,еба ти неврзаните
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 79>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.