IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 130131132133134 137>
Автор
Порака
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 09:56
збункооооо...where are u
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2010 во 17:22
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2010 во 19:28
Ако ти беше намерата онаа ,,Ако нејќе Мухамед кај брегот, отиде брегот кај Мухамеда“ да знаеш дека бев видов (прочитав де) и нијесам имала примједбеголема%20насмевка
Мама се знае, мама се гледа (иако молчи)големо%20гушкање
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2010 во 23:15
Збунееетголема%20насмевкаголема%20насмевка
На рецепција.плазење
Баш ми беше интересен на времетоголемо%20гушкање
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 14:36
...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 08:09
... те водам за рака низ другата димензија, се плашиш, се вртиш зад себе, но излезот исчезна, останав само јас, ми веруваш, но не до толку, ова се други простори.
Се наоѓаме во невидливиот дел од спектарот на егизстирање, за досегашниот свет сме невидливи. Те плаши како минуваме низ светот како ветерче, низ сите оние кои ги познававме чии мисли и намери се судираат со тебе додека се устремуваат кон својот пат или јалово венат уште на самиот почеток. Ме погледнуваш и ја гледам твојата мисла како облаче над твојата глава ми се прикажува, се насмевнувам :„ Да го запознаеш човечкиот свет не е лесно, треба време за да се навикнеш додека гледаш како твоето сваќање за светот се руши пред твоите очи, до последна цигла“.
Се плашиш дека нема повеќе да постоиш, грчевито ми ја стискаш раката: „ Што ми направи?“
„Ти давам избор“, мојот поглед те вознемирува, заменет е сјајот. И се’ што познаваше стана само сенка.
Се појавија сите корени од сите случувања, сите постоечки сфаќања ја твореа маглата која го сокри небото од нашите очи, а околу нас шума поплавена од океан. Секое дрво имаше сенка, а кога случајно ја допре сенката ти се стори лигаво и лепливо чувство, такво беше нашето постоење, секое збиднување се лепи за нашите чувства и не не остава избор за сомнеж или поинакво разбирање.
„Те молам врати ме, ова е твое сфаќање, ова не може да постои ! “, се вртиш наоколу избезумено, климнав со разбирање, тажниот сјај во моите очи се врати, според него се ориентираше, ти беше познат.
Те оставив во близина на твојот дом, чучната до дрвото на кое како малечка ги резбаше твоите желби со иницијали. „ Не можам повторно да бидам малечка“, шепкаш тивко со лицето сокриено во твоите дланки „ И повторно да го запознавам светот“.
Се исправаш и се упатуваш кон добро познатиот свет во кој тоа кое го нарекуваш дом те чека кој ќе те стопли со веќе познати надежи и желби, но со еден црв на сомнеж во кој ја оставив мојата последна порака до тебе:
„ За да ја сфатиш љубовта треба да го измениш досегашното сфаќањето за светот...немаат никаква сличност... љубовта не е дојдена од светот за кој знаеш“...
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 08:49
...и денот започна совршено
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 10:12
... имаш болка, дозволи ми да ти ја излечам. Ме гледаш со своите ѕвестасти очи, не веруваш дека сум мајстор за болки, да, тие кое не се гледаат, кои не се кажуваат никому. Ни јас не ја знам, само ја чувствувам, дозволи ми да те допрам на начин на кој исчезнуваат болките. Немаш избор, се подаваш, потонувам во тебе, се наоѓам во нова вселена.
Околу мене гргори, се спрема нова планета, нешто ја натежува и не и’ дава да се развие, ја повикувам темната маса со мене да се соочи. Се претвара во Троглав змеј и го затресува тлото на кое се наоѓам, застанува пред мене. Ме гледа со вжарените очи, се подсмева. Го гледам, не трепнувам, ги пружам рацете кон него, ме отфрла, летам долго пред да паднам, во себе повторувам „ Стравот е мојот непријател“. Треснувам, не збеснувам, стравот е мојот непријател, повторно станувам, се соочувам. Ја отвара широко муцката и исфрла оган, не се поместувам, ме гори, ме пече, мојот крик ја надгласува пламената бучава.
„ Дали е тоа се’ што знаеш ?!“ ми се обраќа змејот, громогласно се смее „ Лесно ќе те сотрам ! Ќе те пуштам да си одиш, но прво ќе го ставам мојот печат врз тебе !“
Ме грабнува со канџите за врат, чувствувам како плавило го освојуво моето лице, градите ми се дујат за некој атом од воздух, го бара моето срце.
Срцето го отварам без отпор, се изненадува, го пуштам мојот страв, мојот змеј со илјада глави кои му беа никнале поради долго заробеништво. Се исправа пред него стотина пати поголем.
Се слуша само џвакање на огромна и лигава муцка и немоќен крик на оној што згаснува во утробата на мојот страв. Го повикувам, послушно се враќа во затворот на моето срце, не ни помислува повеќе дека може да ме победи иако во себе носи еден страв повеќе.
Се соочувам повторно со твоите ѕвестасти очи, сега и насмевка ги краси. Се појавуваат големи бели крила зад тебе. Се изненадуваш, но ги испробуваш, ти се допаѓа чувството, секогаш е така. Заминуваш во висините меѓу облаците, весело подвриснуваш.
Правам ангели, тоа ми е работа. Па не баш, да не се фалам многу, само го ослободувам ангелското во тие кои мислат дека се луѓе, имам моќ само да ги препознавам и да го голтам нивниот страв кој ги направил такви. Па нормално, не можам тоа на сите, сите луѓе не се ангели...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 14:09
И замина главоболката, невербата ја замени радост за враќањето на изгубениот синголемо%20гушкање
Надалеку одекнува
ЗБУНЕЕЕЕЕЕЕЕЕТ СЕ ВРАТИИИИИИИИИИИИ
Babies%20&%20Kids%20collection

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 22:22
Мамичка она моја големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 09:21
Афоризми

Разочарувањето знае да биде прав благослов затоа што тогаш илузиите изумираат испаѓајќи како вошки кои до тогаш чешале.

Што е интелектуалец? Личност со повеќе образование од интелигенција.

Не им е лесно ни на жените. Од секаде понуди, ама ретко вистинска, и кога ќе дојде не може да ја препознае.

Која е разлика помеѓу будала и будалче? Будалата не дава никаква надеж.

Зошто белците ги сотреле индијанците во Америка? Оти не го запазиле рокот за откуп на земјиштето, немале имотен лист, пушеле тутун кај стигнеле и неќеле да плаќаат за Телевизија.

Кога мажот е внимателен и фин? Кога ќе згреши нешто. Не може да и’ иде по газот цело време, тоа би значело дека цело време греши.

Ако некој гласно пушта не мора да значи дека е глув, туку сака да ги надгласа гласовите во главата.

Ти си тоа што те плаши.

Жена може прво да ти покаже кон креветот, но потоа може и кон вратата.

Читав дека породувањето болело повеќе од рана од к*ршум. Значи се работи за последици од поголем калибар.

Доброто не се продава најдобро, затоа што повеќето не се добри.

Изменето од zbunet - 16.Февруари.2011 во 09:23
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 20:32
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

И замина главоболката, невербата ја замени радост за враќањето на изгубениот синголемо%20гушкање
Надалеку одекнува
ЗБУНЕЕЕЕЕЕЕЕЕТ СЕ ВРАТИИИИИИИИИИИИ
Babies%20&%20Kids%20collection


Без него и тие неколку “бандити“ кои го разубавуваа форумот, се случува

Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 23:24
yeeeeee zbunet
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 09:25
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 130131132133134 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.