IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Вашите баби!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашите баби!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вашите баби!
    Испратена: 07.Август.2010 во 16:37
ПодВодно.... ела ми да те изгушкам еднаш...големо%20гушкање
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 16:05
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

...У главном најмногу комуницираме во двор....Ама знаеш како е, таа во пензија и нема што да прави и цел ден си се шетка низ двор...нерва ми кини понекад бе, ама ај, понекад помага понешто...голема%20насмевка


баба ти во тебе секогаш ќе го гледа малово слатко беспомошно аватарче што ти стои засега

знаеш какви се старите не паметат кај си ги оставиле очилата пред 5 минути, ама паметат како те бањале коа си бил бебе
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 15:56
Двете ми се живи и здрави , господ да ми ги чува...
арни ми се....
со таа од страната на мајка ми поретко се гледам, ама сепак до некаде добро се разбираме...
другата... хм.... можи да се кажи дека се разбираме, ама по некогаш ми кини нерви.... :
ми капи масло на мене од колата :  бабе оти така караш???? Ела мори ти карај ако не ти чини вака.... лутина
шо се мачиш бабе по жешково да ја бојосуваш колата???... лелеле.... ела дувај ти мори за да се суши и ако сакаш ноќе во 3 ќе фарбам
бабе , не се мачи со колата (омилена незина фраза).... Е мори, ела ти мачи се.... или купи ми нова.... или најбоља варијанта -  ЗАТНИ!!!

У главном најмногу комуницираме во двор....

Ама знаеш како е, таа во пензија и нема што да прави и цел ден си се шетка низ двор...

нерва ми кини понекад бе, ама ај, понекад помага понешто...голема%20насмевка
Кон врв
IggyK Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IggyK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 12:07
Едната баба ми е почината, но другата е златна.
Зборува по преценка не досаѓа, готви незаменливо, на 82 години не ни кажува дека цепа дрва позади у двор, коа ќе ја видиме ни се крева коса. Не слуша, како мало дете e и кога ќе се налути на некоја животиња вели "Ууу, крв ти серем!"
Како да не ја сакаш

Изменето од IggyK - 28.Јули.2010 во 12:08
Помогнете и` на македонската википедија!
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 11:38
Моите баби се одамна починати. Имав 11 години кога почина едната, година подоцна и другата си отиде на оној свет.
Имам само спомени. Не ме чувале ама на гости имам одено така.
Онаа баба на мајка ми многу убаво готвеше, другата така-така, ама затоа имаше куќа со убава бавча.
Пари така само за родендени сум добивала од нив. Добри беа моите баби ама малку беа присутни во мојот живот.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 22:04
плачење


не сум ималаплачење
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 17:58
Имам две баби...
и двете подеднакво ги сакам.

Едната (од на мајка ми страната) е почукната од другава, чија што опсесија се прљавштини и нивно чистење.

Како што кажав, чукната е, многу пати пцуе, се смее ко нездрава со гласен кикот, пие ракија ко маж и ги знае сите имиња од сапуницана „Анали“. Другите сапуници ги мрзи, вика дека оваа била нај добра. Кога ми прави јадење, го прави со две кила зејтин и поради тоа многу се нервирам, па не и јадам од јадењето. Иначе е многу груба и е ко машко. Ја прободела ногата со шајка и тоа подебела шајка и одбивала да оди на лекар. Будала жена.

Другава е смирена и постојано чисти, се живцира до смрт ако нешто не е на место, ама не се жалам –добро готви. Онака, типична баба. Кога ќе ми каже: ладно ти е! –се осеќам исто ко да си ги гледам цревата. Али тоа неа везе. Од неодамна е сама и малце ми е жал за неа сега.

Никад не ми забранувале нешо пошто знаат дека не е нивна работа да ми се мешаат...
Пари даваат, иначе како... ма да јас не им ни барам да ми дадат... али кад се више нуди... узми шта се даје.


Ги обожавам.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 17:06
Двете баби си ги сакам исто.
Едната живее во Хрватска едната е на 15 минути од мене.
Иако како помал почесто ги гледав ,и сега сум во прилично добар однос со нив.
Таа во Хрватска ја гледам секое лето по 3-4 недели , а ваа овде не ја гледам толку често бидејќи иде надвор од градот кај нејзините роднини , па ја гледам секоја трета-четврта недела.
И ги сакам и двете.
Иако таа во Хрватска многу подобро готви...голема%20насмевка
За разлика од туѓите баби , моите се полиберални , и не ми дрдорат 24/7 како треба да се однесувам и што да пијам и што не.
Секогаш ми даваат пари и секогаш се тука кога ми требаат . Океј. Освен таа во Хрватска...голема%20насмевкатрепкање


Изменето од Џо - 26.Јули.2010 во 17:07
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 15:45
Ме мрзи сега и тука да пишувам оти веке напишав во
Баба и дедоголема%20насмевка
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 15:38
sega samo edna baba mi ostana...od sekogas gi obozavav babite...ke odev kaj niv na gosti i po cela den za partizanite i germancite mi raskazuvaa голема%20насмевкаa jas ednostavno uzivav vo prikaznite koi gi znaev napamet...i uste toa mi se slucuva do den denes....ednostavno se cusvtutam kako malo dete koga sum kaj babami....големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 15:08
ја требаше да имам уште една баба,ама дедо заеба работа...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 14:55
јас сеуште имам две баби, и морам да кажам, дека многу често знаат да ме изнервираат!едната цело време, ми го зборува едното исто, или ми кажува за некои глупави рецепти(како да ќе земам јас да готвам уште од сега!), или пак за нејзините комшики, пријателки(како да ме интересира мене, на која и се родило внуче, или која е два метра под земја од пред еден месец!)...со другата, живеевме еден долг период, во кој што многу ме нервираше за сешто.сега повеќе не живееме(фала богу!), и не и посветувам внимание кога ќе дојде кај нас, а не сакам ни да одам кај неа.почна да ми вика пред некое време, -ама ти мене да не ми се лутиш дека си отидов?абе мене ми доаѓа да и речам-не знаеш колку ми беше мило што си отиде!!! , туку ај си ќутам, после ќе треба и мајка ми да ја слушам...
еве малце на долго и нашироко за моите баби, а друг пат ќе допишам уште нешто
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 14:17
Па со оглед на фактот дека мене ме израсна баба ми, имав многу интересни моменти со неа. За жал повеќе немам ни баба ни дедо (од двете страни).
Баба ми беше секогаш со мене. Уште од мала ме учеше што е добро а што не, ми помагаше да напишам состави по македонски, ми помагаше кога учев таблица математика. Ме носеше во градинка кога бев мала, дури еднаш во основно дојде и на родителскасреќа.
За мене баба ми ја играше заменската улога за татко, со оглед на тоа дека тој ретко беше дома. Се што требаше да ме научи татко ми, ме научи баба ми. За жал, одамна почина. Со неа како да замина и дел од мене. Животот не ми е повеќе ист.
Но, затоа служат спомените. Засекогаш ќе ја паметам како личност што ме изведе на правиот пат.

Те сакам бабичкеголемо%20гушкањебакнежголемо%20гушкање
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 13:35

Едната ми е мртва ,а другата ми е толку досадна ,ќе несакам да и одам на гости

 
-Бабеееее денес руча ли?Ама да не си гладен? А со кое девојче беше синоќа? Она ми се чини дека не е добра ѕа тебе.Немој да пиеш толку пиво.......и нонстоп ме бомбандира со такви глупости...........лутиназамисленост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.