IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Домашни  миленичиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домашни миленичиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
Автор
Порака Обратен редослед
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 13:00
kuceto me se mitari, i cel dvor e poslan so negovoto krzno
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 12:30
Во Петокот ми умре малечкото маче од три месеци во агонија сум сега 2 дена го плачев заедно со сите дома... Тешко ми е многу
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2006 во 11:25
Бе*енцето сега за сега е добео, ретко го покажуваме на големиот колку да има на знааење дека е тука..Иначе цицаме на 2 саати, спие редовно се галиме и помалку мјаука. Доколку се тргнам малку вришти мнопгу но се смирува само што ке и се доближам.. не ги прифака воопшто другите членови од фамилијата им се плаши, сега пошто има 30 дена како сигурност ме гледа, но ке се пушти со текот на време.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 09:18
То на сликата не е мојот лепотан... сега ке ги сликам и ке ги пратам да се видат... Иначе сијамски мачор и мачка имам. .
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 05:01
Originally posted by natalija natalija напиша:


е вакво лудо дома имам


dobro si ispadnala u senka hehe
a sto rasna macka li e ?

Razgovaraj tri macke i odjednom ce prva macka: "Mrrnjnjaauu, ja cu dobiti persiske macice. Druga macka ce na to: - "Mrrnjnjaauu, ja cu dobiti sijamske macice!" Treca macka tuznim glasom zavapi: "Mrrnjnjaauu, ja ne znam sta cu dobiti meni je glava bila u konzervi!?"
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 14:23
Невеста му донесов на Мачорчето мое ... Малку се престари една од друг овој скоро 10 месеци ова само 24 дена.. ама љубов ќе биде голема..
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 14:14

Originally posted by natalija natalija напиша:

Знам мила дека се големи територијалци... Ке порасне ова па ке видиме како се одвиваат работите... Дали зашто многу плачеше пискаво малово се успаничи големиов а е спремен за парење и за освојување мачки не знам..а и нормално тоа ти е исто како на 3 годишно детенце му донесеш бе*е дома и станува посесивен..
Се на се ова ке трае едно месец дена додека да се прилагоди на малечката мила.

 Ne znam sto pol e novoto mace ama ako e masko treba da vnimavas dobro na nego oti postariot macor moze da go udavi,( ovaa ti go kazuvam najseriozno ) a ako e zensko ce se pusti za nekoj den i ce si ziveat srecno 

don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 12:09
Знам мила дека се големи територијалци... Ке порасне ова па ке видиме како се одвиваат работите... Дали зашто многу плачеше пискаво малово се успаничи големиов а е спремен за парење и за освојување мачки не знам..а и нормално тоа ти е исто како на 3 годишно детенце му донесеш бе*е дома и станува посесивен..
Се на се ова ке трае едно месец дена додека да се прилагоди на малечката мила.
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 11:26
Imam kuce i 2 hrcki.
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 11:24
Bidejki postariot macor ima samo 9 meseci, ke se naviknat eden na drug, no treba samo vreme da im dades, ne zaboravaj deka sijamcite vazat za golemi teritorijalci.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 10:11
Јас вчера дома донесов сијамче старо 24 дена.. Очекував да го прифати постариот мачор мој кој се од иста раса мислев дека има 9 месеци дека нема да направи проблем. Но, се излажав..малото му беше како пола раче мало, се исправи и во влакна и во опаш и во очи исколачи и шштеше како да е чудовиштето од 8 патник.. Не сакаше никој да види ни во раце да го кренам ни да јаде ни ништо, бараше начин како да го касне.. Не очекував дека така ке му го нарушам царството негово да се осети загрозен.. Многу ми падна тешко, кај ова мало вришти морам да му давам млеко со цуцла кај го гледам сонцето мое како ми врти грб.. Се обидев како на малите деца да му објаснам дека таа е негова само мала и кога ке порасне ке си бидат заедно ,, ми фрчеше во крило нити дозволуваше да го пипнам. Го сместив во соба кај мене до 5 саат ми пискаше никако да заспие море галење млеко .. не е не се додека не остави мирис на мојата пижама од неговото крзно и заспа и чак и се галеше.
Но, не забележав дека љубовта моја ја преспал цела ноќ пред врата. Му треба време ова да порасне тој да ја врати љубовта према нас, навреденоста.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 16:33
Nema neshto sto nemam doma od zivotinchinja:))A ne e loso da se dokupi neshto:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 00:35
Јас и место му спремив на аквариумот, ама никако да почнам да го полнам со вода! А многу сакам да имам аквариум!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 18:29

е вакво лудо дома имам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.