Испечати | Затвори го прозорот

Домашни миленичиња

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Животински и растителен свет
Опис на форумот: Раси, одгледување, ветеринарска заштита...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2179
Датум на принтање: 26.Април.2024 во 09:57
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Домашни миленичиња
Постирано од: Синдарела
Наслов: Домашни миленичиња
Датум на внесување: 19.Ноември.2005 во 13:31

Незнам дали имало слична тема на оваа и каде да ја барам ама не е важно

Секој си има по некое куќно милениче дали е тоа животинче или......




Коментари:
Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 19.Ноември.2005 во 13:32
ааааааааааааа да да секако, мене куќно милениче ми е комшото

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 19.Ноември.2005 во 13:39

jas imav dve - morski prasinja....ama mi umrea...ali mnogu si gi sakav......

i od togas ne sum kupila nisto...a imam cuvano: hrcaci, kucinja, papgali,zelka....ma so ne....:)

ali prasencata si gi sakav najmnogu na svet.....obozavam glodari...:)(ne site):)



-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 19.Ноември.2005 во 13:41
ајде ајдеее, не плачи, бато сега ке иде и ќе ти купи два вепра, и пак ќе си имаш свињи дома де, само не плачи аман 

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: maja
Датум на внесување: 19.Ноември.2005 во 22:10
Јас од се по нешто имам е вака најомилен љубимец ми е БРУНО а тој е Бернски планински пес/Bernersennerhund/
потоа БЕЛИ а тој е Cavalier King Charles Spakiel

Аквариумот со 27 риби, па хрчакот Били и канаринците на баба ми е овие ми се најомилени затоа что за нив не се грижам јас


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 25.Ноември.2005 во 12:16

Originally posted by maja maja напиша:

Јас од се по нешто имам е вака најомилен љубимец ми е БРУНО а тој е Бернски планински пес/Bernersennerhund/
потоа БЕЛИ а тој е Cavalier King Charles Spakiel

Аквариумот со 27 риби, па хрчакот Били и канаринците на баба ми е овие ми се најомилени затоа что за нив не се грижам јас

вау маја полна куќа!?

ЈАС МОМЕНТАЛНО ИМАМ САМО ЖЕЛБА ЗА НЕКОЕ ЖИВОТИНЧЕ БИ САКАЛА НЕКОЕ КУЧЕ АМА СЕУШТЕ НЕМАМ УСЛОВИ ЗА ДА ГО ЧУВАМ ПА БИ СЕ СТРПЕЛА МАЛЦЕ СО ЖЕЛБАТА



Постирано од: vatrena
Датум на внесување: 26.Ноември.2005 во 23:55
ротвајлер на име ник

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Ноември.2005 во 09:56
Сијамски мачор по име Кики

-------------


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 28.Ноември.2005 во 10:05
МАРЕ, МАЦ1, МАЦ2, МАЦ3......(мачињата)
АЛФОНСО, МИЛКО (кучиња)



Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 28.Ноември.2005 во 10:15
abe shto si imam edno kucene ne e nekoja rasa ama mnogu si go sakam zoshto si go dobiv na poklon od mojata drugarka


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 28.Ноември.2005 во 12:29
ја во момент немам никакво нешто за галење...ни на 4 или 2 нозе.........

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 28.Ноември.2005 во 20:53
ееееееееееее па јас што да галам бре... ц ц ц ц ц ц ц  Аууууууууууу ми текна, па зашо си иам јас комшики мајката, ц ц ц ц ц

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 05.Декември.2005 во 17:55
  http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000">Lion колку би сакала и овие да може да се галат а не да ни бидат галеничиња само вака 





http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb062_ZNfox000">

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 14:15
Иамм дома буквално се толку што ги обожавам. Имам малтаќка пудла, француска пудла имам 2 морски прасиња имам мачорче малку лудо имам и домашни пајачиња кои не смеат да се убиваат него така како што ги шетаме кучињата ги шетаме и нив ние изнесиги на ливче хартија тие прошетај се врати се пак внатре ( на пајачињата мислев )

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 14:43
јас порано имав папагалче и го сакав ко прв брачед, ама откако умре , не можам да замислам да имам пак домашен љубимец освен ако не е некоја желка што шивее милион години


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 14:49
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

ееееееееееее па јас што да галам бре... ц ц ц ц ц ц ц  Аууууууууууу ми текна, па зашо си иам јас комшики мајката, ц ц ц ц ц

kom[ikite ne se domasni milenicinja!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 10:08
Originally posted by maja maja напиша:

Јас од се по нешто имам е вака најомилен љубимец ми е БРУНО а тој е Бернски планински пес/Bernersennerhund/
потоа БЕЛИ а тој е Cavalier King Charles Spakiel

Аквариумот со 27 риби, па хрчакот Били и канаринците на баба ми е овие ми се најомилени затоа что за нив не се грижам јас
Е сега имам и морска желка.Ми се допаѓа премногу,а особено нејзината би рекла куќичка која е пуст остров со палма , кажчиња итн...се надевам нема да е осамена   

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Dark Angel
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 11:32
Такааа започвам да изброявам... две кучета, едното каракачанска овчарка, другото пинчер; два папагала от вида корела нимфа, под покрива живеят гущерчета, а на двора се е заселила котка.Абе цирк с най общи думи

-------------
Не всички мъже са досадни, някои са мъртви...
Любовта е една и съща.Само мъжете се сменят.





Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 20:45
Izdisano ludo mace!!! Akrobat neviden!!!! I ne sakam da porasne, ad ostane vecno slatko i malo vakvo kako sto e!!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Јануари.2006 во 14:03
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

ааааааааааааа да да секако, мене куќно милениче ми е комшото


misles na kozata neli???


-------------


Постирано од: Lily
Датум на внесување: 05.Февруари.2006 во 11:56

дали имате милениче?  Какво? Дали ги сакате животните?  Јас ги сакам многу и чувам куче.



-------------
убавината е во очите


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Февруари.2006 во 13:03
Имам вака: две кучиња, аквариум со риби, хрчак, морска желка.И канаринци ама не се мои.За миленичињата кога не сум дома се грижи мајка ми.Немам само мачиња затоа што ми предизвикуваат голема уртикарија (алергија)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: mari20
Датум на внесување: 05.Февруари.2006 во 13:27
Gi sakam milenicinjata i mi se slatki site, no vo momentov nisto ne cuvam...

-------------
mari..sekogas za tebe:)


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 15:09
JAS IMAM MACE I KUCE I MNOGU KOMARCI VO LETO,


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 16:08
јас имам многу многу животинке..не можам да го замилсм животот без миленичиња милички

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 16.Февруари.2006 во 20:47
Imam maceeeeeeee akrobatce pravo!!! Ne sakam da mi porasne!! Da ostane mrdnato kako sto e sega!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 16.Февруари.2006 во 21:52
brat ti velam i mojot kolku pojke so porasnuva tolku pojke budala e, vervaj kolku pogolerm e tolku po budala ke e so znaci ne beri gajle

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 20:47
Abe nema da bide tolku interesno!!! Vaka malecko mnogu e ludo!!!! 300 na saat e!!! Znam 10 godini cuvav macka pred toa!!! Ama sakam da ostane malecko!!! Mnogu e pointeresno da go gledaas sto pravi koga e malecko!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 22:06
Се мислев што да земам некое ново галениче за чување, ама поради мојата отсутност од дома ,мајка ми поулавува со нив.Сепак нека чува плус едно зајче, кај чува толку па зарем за зајче ќе се буни :))

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 22:29

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Abe nema da bide tolku interesno!!! Vaka malecko mnogu e ludo!!!! 300 na saat e!!! Znam 10 godini cuvav macka pred toa!!! Ama sakam da ostane malecko!!! Mnogu e pointeresno da go gledaas sto pravi koga e malecko!!! 

e brat bas nekni gledav na VH1 40 raboti so najbogatite gi prat i sea za 25 000$ mozis da si go kloniras maceto i posle to ko ke ti umri pak ke si go imas istoto em 300 na sat em ludo, a da znajs i moeto e takvo mora da e macor i tvojot taka? probaj so kloniranje



-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 20:52

Originally posted by maja maja напиша:

Се мислев што да земам некое ново галениче за чување, ама поради мојата отсутност од дома ,мајка ми поулавува со нив.Сепак нека чува плус едно зајче, кај чува толку па зарем за зајче ќе се буни :))

Маја јас имав бело зајаче но еден ден постана ручек на питбулот од комшијата.можеби питбулот го изеде моето зајаче но изеде и нешто што сеуште го памети и сега кога ќе ме види бега како луд



-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: ThE wItCh
Датум на внесување: 22.Февруари.2006 во 16:28
Бенгалски мачор Џорџо Он е љубовта на мојот живот

-------------
I've lived a life that's full.
I've traveled each and ev'ry highway;
But more, much more than this,
I did it MY WAY...


Постирано од: Nelita
Датум на внесување: 01.Март.2006 во 14:22
Папагалче ама многу сакам да имам и аквариум со рипчиња онака голем и убаво дизајниран!

-------------
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“


Постирано од: I am a bitch
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 17:48
Чувам куче. И многу  си го сакам

-------------
only bitch..I am not bеаutyful like you...I am beautyful like me ***


Постирано од: Митко
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:43
Originally posted by maja maja напиша:

Имам вака: две кучиња, аквариум со риби, хрчак, морска желка.И канаринци ама не се мои.За миленичињата кога не сум дома се грижи мајка ми.Немам само мачиња затоа што ми предизвикуваат голема уртикарија (алергија)


Цело животнско царство имаш

Инаку јас имам две папагалчиња, машко и женско



Поздрав.


-------------
Mitko


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 09.Март.2006 во 07:46
   jas ne cuvam doma milenice, ama od sekogas sum gi sakala kucinjata najmnogu

-------------


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 19.Март.2006 во 22:17

 

 Pred 10 god. cuvav macor, koja ne se odvojuvase od krevetot i nonstop bese gladen ( jadese po edna kokoska  na obrok , verovali ili ne ). So negoviot fizicki izgled bese strav i treped no sepak bese prijatelski raspolozen. Sega necuvam nisto no koga ce sretnam macka ili kuce povtorno se vraca onaa ljubov prema zivotnite,i mozebi  eden den povtorno da cuvam nesto.



-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 23.Март.2006 во 18:29

е вакво лудо дома имам

-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 28.Март.2006 во 00:35
Јас и место му спремив на аквариумот, ама никако да почнам да го полнам со вода! А многу сакам да имам аквариум!

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: maja
Датум на внесување: 03.Април.2006 во 16:33
Nema neshto sto nemam doma od zivotinchinja:))A ne e loso da se dokupi neshto:)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 10:11
Јас вчера дома донесов сијамче старо 24 дена.. Очекував да го прифати постариот мачор мој кој се од иста раса мислев дека има 9 месеци дека нема да направи проблем. Но, се излажав..малото му беше како пола раче мало, се исправи и во влакна и во опаш и во очи исколачи и шштеше како да е чудовиштето од 8 патник.. Не сакаше никој да види ни во раце да го кренам ни да јаде ни ништо, бараше начин како да го касне.. Не очекував дека така ке му го нарушам царството негово да се осети загрозен.. Многу ми падна тешко, кај ова мало вришти морам да му давам млеко со цуцла кај го гледам сонцето мое како ми врти грб.. Се обидев како на малите деца да му објаснам дека таа е негова само мала и кога ке порасне ке си бидат заедно ,, ми фрчеше во крило нити дозволуваше да го пипнам. Го сместив во соба кај мене до 5 саат ми пискаше никако да заспие море галење млеко .. не е не се додека не остави мирис на мојата пижама од неговото крзно и заспа и чак и се галеше.
Но, не забележав дека љубовта моја ја преспал цела ноќ пред врата. Му треба време ова да порасне тој да ја врати љубовта према нас, навреденоста.

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 11:24
Bidejki postariot macor ima samo 9 meseci, ke se naviknat eden na drug, no treba samo vreme da im dades, ne zaboravaj deka sijamcite vazat za golemi teritorijalci.


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 11:26
Imam kuce i 2 hrcki.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 12:09
Знам мила дека се големи територијалци... Ке порасне ова па ке видиме како се одвиваат работите... Дали зашто многу плачеше пискаво малово се успаничи големиов а е спремен за парење и за освојување мачки не знам..а и нормално тоа ти е исто како на 3 годишно детенце му донесеш бе*е дома и станува посесивен..
Се на се ова ке трае едно месец дена додека да се прилагоди на малечката мила.

-------------


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 14:14

Originally posted by natalija natalija напиша:

Знам мила дека се големи територијалци... Ке порасне ова па ке видиме како се одвиваат работите... Дали зашто многу плачеше пискаво малово се успаничи големиов а е спремен за парење и за освојување мачки не знам..а и нормално тоа ти е исто како на 3 годишно детенце му донесеш бе*е дома и станува посесивен..
Се на се ова ке трае едно месец дена додека да се прилагоди на малечката мила.

 Ne znam sto pol e novoto mace ama ako e masko treba da vnimavas dobro na nego oti postariot macor moze da go udavi,( ovaa ti go kazuvam najseriozno ) a ako e zensko ce se pusti za nekoj den i ce si ziveat srecno 



-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 14:23
Невеста му донесов на Мачорчето мое ... Малку се престари една од друг овој скоро 10 месеци ова само 24 дена.. ама љубов ќе биде голема..

-------------


Постирано од: busvek
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 05:01
Originally posted by natalija natalija напиша:


е вакво лудо дома имам


dobro si ispadnala u senka hehe
a sto rasna macka li e ?

Razgovaraj tri macke i odjednom ce prva macka: "Mrrnjnjaauu, ja cu dobiti persiske macice. Druga macka ce na to: - "Mrrnjnjaauu, ja cu dobiti sijamske macice!" Treca macka tuznim glasom zavapi: "Mrrnjnjaauu, ja ne znam sta cu dobiti meni je glava bila u konzervi!?"

-------------

">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 09:18
То на сликата не е мојот лепотан... сега ке ги сликам и ке ги пратам да се видат... Иначе сијамски мачор и мачка имам. .

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 10.Април.2006 во 11:25
Бе*енцето сега за сега е добео, ретко го покажуваме на големиот колку да има на знааење дека е тука..Иначе цицаме на 2 саати, спие редовно се галиме и помалку мјаука. Доколку се тргнам малку вришти мнопгу но се смирува само што ке и се доближам.. не ги прифака воопшто другите членови од фамилијата им се плаши, сега пошто има 30 дена како сигурност ме гледа, но ке се пушти со текот на време.

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 12:30
Во Петокот ми умре малечкото маче од три месеци во агонија сум сега 2 дена го плачев заедно со сите дома... Тешко ми е многу

-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 13:00
kuceto me se mitari, i cel dvor e poslan so negovoto krzno

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 17:20
imam 2 hrcki, masko i zensko, naskoro ocekuvam prinova:)


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 22:07
oooooo, pa na mekici da se spremame:)))))))))))))))))

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 22:19
da da, ke ve pokanam koga ke imam bepcinja vo kukja:)


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 22:26
dooobbrrrrooooo:)))))



-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 23:30
Ej, i ja ke idam na mekici... Abe, go pozajmuvas maskoto za parenje, jas imam dve zenki??


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 23:38
vazi Dana, ke ti go pozajmam:)


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 23:43
Sirijska hrcka li e? Kolku e star? Boja? Od kade e zemen? Moram da znam, za da vidam koja da mu ja dadam, Bela ili Nancy....


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 23:44
star e 10 meseci, sirijska hrcka e


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 23:46
Uf, ja mislev deka ne ni znaes sto e sirijka, nikoj ne znae...
E super, mlad e uste, taman... Kolku moite...
Kratki ili dolgi vlakna? A boja?


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 23:55
ima dolgi vlakna i e svetlo kafeav so belo


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 27.Јуни.2006 во 23:57
Hmm... Bela ima dolgi vlakna ama snezno bela e, a Nancy ima kratki vlakna a bela e so malku kafeavo...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 00:01
mojata Blondy ima kratki vlakna i e snezno bela  so prljavo bela boja mesano:) zatoa i ja krstiv Blondy:)


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 00:04
Aj ke vidime koja ke go bendisa, pa taa.. Tongue


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 00:06
vazi, aj sega odam  na spienje, utre sum na rabota:) pozdrav:)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 09:04
а морско машко прасе???

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:27
nemam morski prasinja:) imam hrcki:) mozam da ti dadam edno koga ke dobijam prinova:)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:28
Сонценце фала ми ти миличка имам женски морски прасиња па бараме маженце, иначе имам мачки сега три кучиња дома... и хрчак?? мммм може зашто да не се е добредојдено.. Мила ти благодарам многу

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:32
Nate, masko porsko prase mozes da si kupis:) ima vo site prodavnici za zivotni:)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:37
Знам мила и тоа ги имав 2 мажјака но некако многу ми умираат мажјаците поосетливи се од женките башка и ги излудуваат и ги касаат после не им даваат... ама имаш фантастична идеа мила...

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:39
znam kako e Nate, i mojata zenka ja fakaat budalite pa stalno mi go maltretira mazjakot:) a toj jaden e mnogu miren:) pa se trpi:)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:44
да мила тоа е тоа.. мислам ем се галат повеке мирни се многу и уште овие бесниве со забите тешко нив

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:47
hehe, nekako me potsetuvaat na nekoi mazjaci od coveckiot rod:) dozvoluvaat zenite da gi izedat:)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:54
Originally posted by la fille la fille напиша:

hehe, nekako me potsetuvaat na nekoi mazjaci od coveckiot rod:) dozvoluvaat zenite da gi izedat:)

      Бисери сте ми мили од сабајле само ме смеете ... добра констатација мила

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 10:55
denes sum vo forma da vadam biseri:) 


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 14:01
Nate ma, moja komsika ima mazjak, ke ti go dade za parenje ako sakas, mislam, ne na tebe tuku na zenkite tvoi...


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 16:03
Дано дано љубов моја... за хрчаците де збориме, страв ми е да не и го умрат оние зверкине па кој ке плаче после.. иначе за остатокот за парењето.. хм...

-------------


Постирано од: Bella_Tigrica
Датум на внесување: 29.Јуни.2006 во 15:56
Bella - Malteska mesano francuska pudlica, bela boja so mali damki crno.... znaci bella ne e narecena po boja tuku deka na italjanski znaci ubava Wink...inaku pred nekolku godini cuvav dve morski prasinja,prvoto bese masko Dambo,no mi umre Cry...a vtoroto  zensko Lara,a i taa...denta koga davavme kapar za Bella mi umre,kako da osekala CryCry....mnogu gi sakam zivotnite,sakam da bidam veterinar,inaku uste kako mala sobiram macinja i kucenca,vrapcinja so skrseno krilce kaj mene doma..kako zooloska gradina bev Big smile sum gi kriela pod jastuk pod kebe (ne me svakajte pogresno),ama sega si cuvam kuce (kucka ...zenski rod. LOL ) i mnogu si  jas sakammm...pa taka da mozete da me prasate se za zivotnive...domasni milenici Wink

-------------
Mislam....znaci postojam


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Јуни.2006 во 16:00
jas imam 1 vucjak i 3 burmese (rasa macki)

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 29.Јуни.2006 во 22:14
Imas burmanki?? Ne zezaj... Cekaj be, cekaj... Ti si... taa sto go ucese Bart?? Sega sto ja nabvi malata zenka GO?


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 03:04
мене куќно милениче ми е новчаникот од татко ми........ Просто по цели 24 часа би бил со него мајке ми Big smileBig smileBig smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 09:57
Sakam tarantulaaaa......

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 10:51
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Sakam tarantulaaaa......

    етеее моја душа моја љубов.. Многу заеднички особини, барем да не се чудам што беше гушкање до бесвест..
Сака пајаче милата таа...

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 10:55
sakam....minatoto leto otidov da kupam...ali se predomisliv posto trebase za nekolku dena na odmor da odam...potoa malce zabegav...ali kje go imam eden den!!!Embarrassed

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 10:58
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

sakam....minatoto leto otidov da kupam...ali se predomisliv posto trebase za nekolku dena na odmor da odam...potoa malce zabegav...ali kje go imam eden den!!![IMG]height=17 alt=Embarrassed src="http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley9.gif" width=17 align=absMiddle>

      Ке ме викнеш да си поиграм со него еден ден мила

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 11:04
http://www.acclaimimages.com/_gallery/_pages/0272-0605-0521-2908.html"> obavezno....a ako pak treba da odam na odmor...kje mi go pocuvas????Confused

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 12:38
Ja od izborot na tarantuli kaj nas ic ne sum zadovolna. Ja od Srbija bi si zemala...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 12:44
ma od kaj saka neka e..samo da e pajak...jas ne biram po izgled, samo da go vospitam dobro..:)))))

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 12:53
Ti znaes li kolku griza baraat tie, pa kolku ke imas problemi so apetitot dodeka se presoblekuvaat... Pa tepmperaturi na terariumot, pa hrana posebno prilagodena za niv..


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 12:54
dobro be...ja avijaticar sum ili vetrinar.....hi hi hi

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 12:57
Aj ma, za rodenden imate po edno od mene, i ti i Natalija... Kakov vid sakate, arachnida li?


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 12:59
bilo kakvo samo mallllecko da e ....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 13:01
Pa da de, od malo mora da so iscuvas... Ako nemas spremeno dobar terarium, ne ti go nosam...


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 13:12
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

http://www.acclaimimages.com/_gallery/_pages/0272-0605-0521-2908.html"> obavezno....a ako pak treba da odam na odmor...kje mi go pocuvas????[IMG]height=17 alt=Confused src="smileys/smiley5.gif" width=17 align=absMiddle>

    Обавезно мила со задоволство...

-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 14.Јули.2006 во 19:16
2 macki
2 kucina
1 akvarium so ribi
 
 


-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 14.Јули.2006 во 19:21
http://s44.photobucket.com/albums/f15/jocelyn8480/?action=view&current=Cats2.gif">
Jas staviv nekolku sliki od macina i kucina mislam deka se odlicni kukni milenici.
 
th_Cats2.gif
 
http://s44.photobucket.com/albums/f15/jocelyn8480/?action=view&current=Cats3.jpg">th_Cats3.jpg
 
http://s47.photobucket.com/albums/f164/Ileneforward/?action=view&current=321c0d2c.jpg">th_321c0d2c.jpg
 
http://s41.photobucket.com/albums/e276/hardrockgirl_2/?action=view&current=DoG_LoVE.jpg">th_DoG_LoVE.jpg
 
http://s46.photobucket.com/albums/f109/cpryor22/?action=view&current=14681imys1tujkf.gif">th_14681imys1tujkf.gif
 
http://s41.photobucket.com/albums/e298/xHeartless_Angelx/?action=view&current=Cachorrinhu20Mau.jpg">th_Cachorrinhu20Mau.jpg
 
http://s44.photobucket.com/albums/f3/amyprobst/?action=view&current=logo.jpg">th_logo.jpg
 
Ako ne pocnat da go pravat ova:
http://s45.photobucket.com/albums/f72/trish4242/?action=view&current=lapsesdog.gif">th_lapsesdog.gif
 


-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: bella
Датум на внесување: 07.Август.2006 во 04:07
akvarium so 26 ribi.

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 07.Август.2006 во 11:22
Auu, 26?? Kakvi se?

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: bella
Датум на внесување: 09.Август.2006 во 00:05
4 trihogastreri, 3 zlatni, 8 neonovi tetri,2 srebreni ajkuli, 3 rajski ribki,3 somchinja i 3 crveni albino

-------------


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 17:07
haha 1 mace 1 kuce 1 riba Wink

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk