IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Научни емисии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Научни емисии

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Научни емисии
    Испратена: 12.Октомври.2007 во 19:36
Neznam dali nekoj prati voopsto na rubu znanosti hrvatski serijal vo koi se objasneti mnogu nerealni raboti za covestvoto pocnuvajki od kosmosot,religijata,naukata,filozofijata na zdravoto ziveenje i slicno dokolku nekoj a sigurno nekoj ki prati ovie emisee neka pise stvarno se kull i dosta interesni.......

едит : пожелна е дискусија и за други научни емисии

Изменето од BisernA - 29.Јануари.2009 во 11:08
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 19:40
pa ,...shto ne pishesh ti ,..shtom e tolku interesno,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 01:38
Do BRZA *kako sto mozam da zabelezam ti si pobrz/a i od svetlinata :)
Kako prvo ti treba da imas jasna predstava sto se raboti vo serijalot a kako vtoro ti treba da znaes odnapred za sto treba da pisuvas :) pozdrav gledaj vo ponedelnik 23:30 pozdrav do tebe :)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 02:02
jas ne sum gledal,..a,ako ti si gledal,...pa,kazi neshto togash za nekoja epizoda,...ako imash jasna predstava,...a i vekje znaesh shto treba da napishesh,...koga istoto go barash od drugite,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 03:50
Pa dobro ako veke te interesira ma da ne mi deluvas zainteresiran edna od predposlednite serii od ovaa sezona bese za NLO - koga za prvpat bea videni nivni sliki imase objaveno vo glavno bea onie Reality Pictures of Alien - sto moze da se najdat na google i yahoo ali..... sto me zacude posebno koncentricnite krugovi vo polinjata so pcenka - posledno bile videni vo Arizona mislam (konc.krugovi) i toa TI STO IMAS GLEDANO od seriite na rubu znanosti
Кон врв
miha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 18:05
delam misluvanje so tebe vo vrsko so emisijata... mnogu e interesantna i znam da ja gledaat i mama i tato pocesto,a imam i zboreno i so moi profesori koji ja gledaat, pa cesto pati imame komentorano nekoi stvari...

poz od mene
i odg
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 19:46
bas mi e milo sto e gledana da ti kazam pravo i zasluzuva da ja ima taa gledanost bidejki taa e dosta dobra pozdrav
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 20:45
Originally posted by Vladimir Vladimir напиша:

Pa dobro ako veke te interesira ma da ne mi deluvas zainteresiran edna od predposlednite serii od ovaa sezona bese za NLO - koga za prvpat bea videni nivni sliki imase objaveno vo glavno bea onie Reality Pictures of Alien - sto moze da se najdat na google i yahoo ali..... sto me zacude posebno koncentricnite krugovi vo polinjata so pcenka - posledno bile videni vo Arizona mislam (konc.krugovi) i toa TI STO IMAS GLEDANO od seriite na rubu znanosti
   pa,zatoa i te prashuvam,...zashto ne sum ja gledal,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 02:17

watch :)трепкање

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 02:33
Originally posted by Vladimir Vladimir напиша:

watch :)трепкање

 
 
ВИДИ.... И ОДЕ....БРЕ ...АЛАЛ ДА ТИ Е!!!изненадување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 02:53
senior mi se blizi ne e голема%20насмевка sala he he he
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 21:46
jas cesto ja gledam emisijata, stvarno ima mnogu interesni temi i gosti, pred nekoja nedela bese eden kosmonaut i kazuvase dosta interesni raboti za vselenata, mesecinata i deka site luge se povrzani kako so nekoja nevidliva nitka i deka zatoa mislite nasi mozat da vlijaat eden na drug, se misli na molitvite... i slicni raboti...i toj go osetil toa koga prv pat izlegol nadvor od zemjinata atmosfera, ama ne gledav od pocetok i ne znam kako sfatil...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.