IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - СОВЕСНОСТ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СОВЕСНОСТ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 16:11
Covek kolku mnogu i da go ima nema da mu nasteti.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 14:34
pa jas nikogash i ne lazam.....
samo.....
koga treba demek po potreba.......ke namalam......
ili ke zgolemam......
za da se izvadam bezbolno od situacijata....

neliiiiiiiii
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 21:34
Sekogas pravam toa sto mislam deka treba da go napravam, vo opredelenata situacija....ako treba i lazam, bez lazenje ne e interesno.
 
Sto ako znaeme se za nasiot partner??? Ke nema ljubomora, a so toa namalena ljubomora, namalena ljubov. намигнување
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 21:47
Убаво кажа Зен-ако признаеш нешто, нешто сосема безначајно, што не е од никакво значење за врската-нема да ти се прости-туку ќе ти се допише одозгора.
Затоа искуството ме научило дека некои работи треба да си ги задржиш за себе, не мора све да се кажува затоа што некогаш од ништо- ќе излезе Нешто, па оди докажувај се после.
Не сум лажга по природа, не манипулирам ама одредени мисли си ги чувам за себе и ич не ме гриже совест.
Не ме гризе затоа што сметам дека не сум направила ништо со што сериозно можам да си ја загрозам врската.
Старите викаат -Здрава нога во трн не ставај.
Е сега ако си грешел ептен а те гризе совест е ствар на одлука за откривање на вистината. задоволство
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.