IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Заробени во времето ????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заробени во времето ????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 22:18
Originally posted by sensei sensei напиша:

Ценам девојка што знае да разговара и да ги ислуша моите настани на работа. Не толку за да добијам совет, туку повеќе за да размислувам на глас и сам да се преслушам, и таа да биде во тек. Ако се погоди особата знае да изненади и со добра мисла или совет.
Криење на професионалниот живот од партнерот, ја сведува врската на секс и досадни периоди помеѓу партии.
Инаку ако женската не си ги знае приоритетите(јас) за организација на своето време и енергија, тогаш тешка е работата.
аплауз аплаузаплаузаплаузаплауз дефинитивно во право..од збор до збор.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 17:25
Сега ми е јасно зашто сум ја отворила темава...тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 23:01
Во животот многу нешта треба да се усогласат меѓу партнерите. Некои можеби не мора да работат или да учат цел живот или да патуваат за да заработат, ама поголем дел од луѓето мораат.Величината на љубовниците е да ги надминат овие т.н пречки.
А што се случува па тек деца кога ќе се изродат?
Мораме да сфатиме сите, несебично да даруваме љубов и разбирање дури и кога тоа се чини дека е бескорисно.
Да не забегуваме само во екстреми, како на пр.тотално фриковски одадени луѓе на работата. Тие се обично големи особењаци и се сингл поголем дел од животот.
Ако егзистенцијата и иднината зависат од сите тие жртви и откажување од времето поминато заедно, едноставно е неминовно искуство, без разлика дали се работи за дечко и девојка или маж и жена.
Сите сакаат да бидат нон-стоп заедно и да се гушкаат, љубат и сексаат, ама реалноста за жал не е таква. Се може да биде добро доколку се отворени еден спрема друг и разговараат за работата, ако се крие, таи или заштитува партнерот-нема ефект.

Изменето од GlenKlouz - 02.Мај.2008 во 23:05
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 02:14
за се мора да се има лимит. јас потполно те сваќам ама од лично мое искуство како е да се расте со родители „заробени меѓу времето„ не ми е баш мило за тоа. од друга страна пак...ако не се заробени ке седат дома и финансиите ке ни извираат од чешма? -нормално дека не. некако денес не може да се најде средина. знам по себеси .
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 19:00
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Shto koga imate mnogu obvrski???-vasiot partner e isklucen od seto toa, ve svakja, ama ne znaete do koga ke ve svakja, znaete deka eden den ke mu pukne film i za toa ke bide vo pravo, go sednuvate do vas dodeka izvrshuvate nekoi sekojdnevni zadaci, i on kutriot, samo ve gleda sto pravite, a ne moze da vi pomogne.....so sekoj negov nov obid da vi pomogne vie ili mu se razderuvate od samiot fakt deka ne mozete vekje da izdrzite, pred siot toj napor i stres, ili voopsto ne ni go slusate i ne ni mu obrnuvate vnimanie (ne deka ne znaete deka e tuka i go brisete so guma, ednostavno se gubite vo rabotata). Shto togas?? DALI OVA VI SE IMA SLUCENO??? STO PRAVITE KOGA KE DOJDE DO VAKVA SITUACIJA??? DALI SAMO SEDITE I CEKATE VREMETO DA GO ODNESE TOJ LOS PERIOD ILI SE OBIDUVATE NA BILO KOJ NACIN DA NAJDETE VREME SAMO ZA VAS DVAJCA???? 


Na kraj ja oterav u p.... m....
I sea mi e krivo...
Sto ne go napraviv toa porano...!!!!


Изменето од којсумјас - 03.Мај.2008 во 20:04
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 19:41
Ako nema vreme, fakas druga isto taka so obvrski, pa treta i ke imas moznost na site tri da im se najdes oti oni i ne baraat mnogu vnimanie zatoa sto nemaat vreme, a ti imas oti si klosarce
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 06:37
Vreme sekogas ima, samo prasanje e dali ke go iskoristime mudro..
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 08:44
Sekoja zena treba vremeto cvrsto da go drzi pod kontrola kako ...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 23:05
како...знаеме што намигнување



држам под контрола, но има одреден период кога навистина не можам да држам уствари обврските се навистина со максимално зголемен обем. тогаш ми треба само да ме сватат, дека се борам за нешто што веке 3 год го градам и дека веке 1 месец го имам тоа, но морам да продолжам да се борам за да го задржам. ако некој ме сакал претходно, ке ме сака и сега, ке ме сака и понатаму...без разлика на моите обврски и нивниот обем.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,408 секунди.