IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сите „најголеми“ политичари во Бугарија-
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сите „најголеми“ политичари во Бугарија-

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 15:27
Барон не се труди на пропагандатори да им докажуваш и да им кажуваш нив вистината не ги интересира они со вистината одамна се имаат скарано имаат една единствена цел по екој начин да копаат гроб на Македонија но јас само едно ќе им порачам кој кому копа гроб сам во него паѓа. 
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 16:37
Originally posted by Baron Baron напиша:

Originally posted by Oho Boho Oho Boho напиша:

Калпазан, тука си во грешка. Бугария не сака да и копа гроб на Македония, ама некой друг вече и копа. Справка - Танушевци.
 
STVARNO?
A VIZI KOJ NI VOVEDE? I TOA POD PONIZUVACKI USLOVI?
TANUSEVCI?
KOJ STAVA ISLUZENI ARMISKI GENERALI KAKO AMBASADORI OVDE? TANUSEVCI?
KOJ INICIRASE ZA VIZITE? TANUSEVCI?
KOJ SAKA PREKU RAKAVICI DA NI GO "CUVA" NEBOTO? TANUSEVCI?
KOJ NE NI GO PRIZNAVA NI JAZIKOT NI NACIJATA NI CRKVATA? TANUSEVCI?
KOJ JA FALSIFICIRA ISTORIJATA I RABOTI VO KOOPERACIJA SO GRCKITE GNASNICI PROTIV MAKEDONIJA? TANUSEVCI?
 
STO KE KAZESE BORA DJORDJEVIC....SIGURNO SU KRIVI STIHOKLEPCI! NELI?
 
 
Визите ви ги докара ЕУ.
Некой да е рекал да генерал не може да биде амбасадор?
Това за инициирането на визите се повтаря.
Това за отбрана на небето е стандартна ствар в НАТО. Справка - кой чува небето на Летония - Белгия.
Защо не ви признават езика, историята, църквата? Сърдете се на Белград.
Относно фалшифицирането на историята. Не съм историчар ама имаше там некакав Новакович, Ристевски...Може и да сам у грешка.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 18:03
Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by moira moira напиша:

Istocnite sosedi ni se kooperativni so sluzbite , sto tuka se cudime, a kaj nas
Ете зошто не ни ја бидува државата. Па, вие сте имале паралелни институции на власт кои кооперативно рабоеле со источните соседи. Е, секоја ви чест за патриотизмот. Затоа ли големото уво на Доста Димовска- комунистичката БМР- овца го испративте во Бугарија???



Sto me komentiras, koga ne razbiras sto pisuvam.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 21:10
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by moira moira напиша:

Istocnite sosedi ni se kooperativni so sluzbite , sto tuka se cudime, a kaj nas
Ете зошто не ни ја бидува државата. Па, вие сте имале паралелни институции на власт кои кооперативно рабоеле со источните соседи. Е, секоја ви чест за патриотизмот. Затоа ли големото уво на Доста Димовска- комунистичката БМР- овца го испративте во Бугарија???



Sto me komentiras, koga ne razbiras sto pisuvam.



Кога немаш друга закачка одма некој те емитира, те провоцира и слично. Дали некогаш си застанала пред огледало и да се прашаш која си и каква си???

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Baron Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Baron Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 07:53
Oho Boho efendi,
Taa politika ke ve dovede do propast.
Potpagjate vo brojni nedorecenosti, kontradikcii, nelogicni objasnuvanja.
Rabotite zaedno so vasite sefovi - cigano atinjanite na razbivanje na Makedonija.
Otkako onoj sitkacot na stari koli od madridskite ulici se vrati vo Sofija (slucajno li?), stana premier (slucajno, neli), pa sefte potpisa so grcite deka NIKOGAS nema da im ja bara Egejska Makedonija (slucajno li)..ta neli i "nie i egejcite sme bili ot vinagi b`lgari"?
Vizite go vovede EU, poradi pritisokot od Grcija, a vie, kolega, obilno gi poddrzavte i vo svojata inventivnost, duri gi nadminavte grcite. Denes, polesno se zema grcka viza otkolku bugarska.
E sega, za da ve zemat poskoro vo EU, gi zaebavte i b`lgarite vo Grcija i b`lgarite vo Makedonija i b`lgarite vo Albanija (slucajno li?)
I sega, imame unikatna situacija...od edna strana, nie sme "najcisti b`lgari, kako i egejcite i prespancite, ama vizi ni vovedovte samo nam i na prespancite. Egejcite "sa go izgubili nacionalnoto si samosaznanie"..taka li?
I, taka, b`lgarite od B`lgarija sega imaat strog vizen rezim kon "bratjata" b`lgari od Makedonija. Bidejki, neli, EU toa go barala....
Toa znaci deka, ili clenstvoto vo EU vi e povazno od "Bratjata b`lgari",ili, "bratjata" voopsto ne vi se bratja...I, se razbira, nikogas nema da vi bidat braka.
Treto - nema....
Hic Rhodos - Hic Salta....drugarju Oho Boho...
 
Inaku, a zosto generalot ne go stavite da bide ambasador, da receme, vo Grcija?  Ili, tamu ke bide ZHISH!
 
Za neboto, da receme, nie predpocitame da si go cuvame sami, ili, da receme, Italija..Bidejki vie ste ovde bivsi okupatori i toa so dosta okrvaveni race...
 
Belgrad, kolega, odamna gi prizna i jazikot i drzavata i ustavnoto ime...Ne ja priznava crkvata, od pricina sto grcklata crkva gi rani so pari i igraat kako stto ciganite svirat...
 
Bugarija ne go priznava ni narodot, ni jazikot, ni crkvata.
Navistina, svoevremeno ja prizna Makedonija, ama taa se poveke stanuva FIROM, toest, neli, FiRom, asocirajki na romi, toest, cigani...
Vidis "bratko", bratot za bratot ne misli i ne veli deka e cigan...
 
Novakoveic bese srpski istoriograf. Ristevski e makedonski vodecki istoricar.
A tamu nemase li cela plejada od konjukturni istoricari? Kako na primer Bozidarceto? (I ne samo toj)...
 
Batka, so mene probase cel forum vo VMRO-BND, pa na kraj ne mozea so mene da izlezat.
 
Sega vrati se so komentar "IDIOT", i ke bides isti kako niv.
Prav b`lgarski patriot, neli, Oho Boho?
 
 
 
 
 
 
 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 17:44
Сепак ќе повторам:
Сите „најглеми“ политичари во Бугарија- доушници.
Јас и овој пат не се слагам со трминологијата доушници, кажете слободно ,,кодоши,,.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.