IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Ислам (конечно од Чорбаџијата)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ислам (конечно од Чорбаџијата)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Burak Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Burak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 03:01
Religiozni protivnici LGBT ljudskih prava smatraju da podrška izmenama u anti-gej zakonima utiče na promociju homoseksualnosti, koja nije u skladu sa njihovim verskim stavovima. Pojedini aktivisti i aktivistkinje za ljudska prava tvrde da je ovakvo protivljenje LGBT pravima samo deo modela protivljenja ljudskim pravima zasnovano na religiji. Na primer, Unitarni univerzalisti podržavaju istopolne brakove i smatraju da je protivljenje istopolnim brakovima isto što i protivljenje ukidanju ropstva, biračkom pravu žena i ukidanju zabrane rasnog mešanja[13].

U konzervativnim islamskim zemljama još uvek postoji progon gejeva i lezbejki.

„Ние Вселената со моќта Своја ја созададовме, а Ние, навистина и ја прошируваме.“к*р’ан,Ez-Zarijat, aјет 47
Кон врв
Burak Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Burak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 03:10
Znaci ako denes e moderno da se bide gej..neznaci deka e dobroo..
taka e i so toa sto go zboruvate za Muhammed a.s.
ako negovite vrski bile brak sklucen so svedoci i kako mu e redot,koj ke ti zabrani da bides so taa licnost sto si..koga Bog odobril..brakot e svetost i ti si vo Bozja zastita.A toa filozofiranje,sataniziranje..toa se mucki raboti koi moze samo luda osoba da gi naveduva bidejki istata ima sick idei vo svoja glava.Ako jas ja dadam mojata 9 godisna kerka na nekogo koj e Bozji Pratenik na Zemjata..toa e radost za moeto srce..Ajsa r.a. e majka na site vernici muslimani i taa ziveela cel zivot vo misija na sirenje na islamot i ne bila so pametot koj vie si go crtate.Barem bidete pravedni i procitajte gi prikaznite , i zivotot za nejze i ne samo blebetajte povtoruvajki ja svojata omraza kon islamot.Taa ne bila cepnata nitu videna od nieden covek koj ne i bil dozvolen,nikoj ne ja doprel,i nikoj ne ja videl do pubertetot osven toj sto ke ja ima na dvata sveta.Muhammed a.s.ima li pogolema nagrada za zena vernicka!
„Ние Вселената со моќта Своја ја созададовме, а Ние, навистина и ја прошируваме.“к*р’ан,Ez-Zarijat, aјет 47
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 14:13
Burek ne se sepnuvaj be i ne tresi zeleni.....prvin malku da ja razbiras TVOJATA vera i religija ti ne bi pisuval tuka kako od planina da si se skimnal ....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Ezan-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Локација: Somalia
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ezan-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 18:41
Originally posted by аџија аџија напиша:

па кај гледаш дека одговарам на твоите постови...хихихи...

многу ми е гајле колку деца имал психопатот од мека...

чорба, кажи, најде ли конечно на стари години библија?

Gospoda moderatori imam edna zabeleshka i toa golema kolku i da se pravite deka ste objektivni vie ovde eptem pocnavte da sozvoluvate sekakvi raboti pa zarem gorenavedeniov post lici na nesto prvo sram da ti e tebe ADZIJA sto ne poseduvas osnovni vrednosti i nikakov moral a isto sram da vi e vas moderatori koga zamizuvate na vakvi postovi SELLAM
Beautiful Mind

Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 01:21
Езан, постот е стар, и е пред времето во кое јас и Месинџер сме модератори. Навистина нема можност да ги пребаруваме сите теми една по една, за да ги избришеме сите постови што не се како што треба - има илјадници страници. Тоа што можеме да направиме е да внимаваме да не се случува во иднина - а ако не го објавеше ти повторно, никој немаше да го прочита тоа. Затоа - самиот избриши го од својот пост.
Do what is right, come what may...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.