IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Counter strike  (генерална дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Counter strike (генерална дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Dream Theatar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dream Theatar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2009 во 02:22
Mnogu ti blagodaram
Кон врв
AcEeEiZnOGouD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcEeEiZnOGouD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 09:13
Originally posted by Sulltan Murad Sulltan Murad напиша:

sigurno ne si go imal originalniot 1.6

ajmo 92.53.11.12:2715 svi server e uvek online 92.53.11.12:2715 92.53.11.12:2715
Кон врв
AcEeEiZnOGouD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcEeEiZnOGouD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 09:15
ajmo ljudi kome se igra aj na moj server 92.53.11.12:2715

redovni igraci dobijaju admin !

ajde : 92.53.11.12:2715
Кон врв
AcEeEiZnOGouD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcEeEiZnOGouD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 18:26
kako da stavam na mojot server koga ke se uklucat t,e konektirat da izleze od strana toa sranje zabraneto koristenje cit pcuenje admini i toa ! a ? pomosh momci !
Кон врв
pumaval Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pumaval Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 02:31
ej... ima sega eden dobar mak paint ball server od TABU dosta e popularen ima super mapi...a i sho e najdobro IMA ANTI CHEAT ZASTITAAA
Кон врв
Jack16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jack16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 23:40
ДОБРО ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ КАЈ ДА ЈА СИМНАМ ОРГИНАЛ Counter strike 1.6.имам една ама кога сакам да правам сервер кога ке им го дадам ип на другите не им го дава серверот.им го давам со мое ип:portot ne biva .ni so moe ip nemoze ni so ip od hlds serverot.mislam deka treba oprginal cs od kaj da ja simnam
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2009 во 13:42
Originally posted by Jack16 Jack16 напиша:

ДОБРО ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ КАЈ ДА ЈА СИМНАМ ОРГИНАЛ Counter strike 1.6.имам една ама кога сакам да правам сервер кога ке им го дадам ип на другите не им го дава серверот.им го давам со мое ип:portot ne biva .ni so moe ip nemoze ni so ip od hlds serverot.mislam deka treba oprginal cs od kaj da ja simnam


Треба само да исклучиш фаервол. намигнување
Кон врв
conneR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај conneR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 00:59
moze li da mi kazete od koi netovi se pravi server bidejki ja imam CableTeL moeto ip zapocnuva so 92. ... (proveriv od whatismyip.com) ne se pravi imam probano.
Кон врв
po1ntcs Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај po1ntcs Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 19:05
ajdeeeee nov server 91.150.72.230:27054 24 casa Onnline
Кон врв
agent_007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај agent_007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 18:59
Eve vi eden server za dobra zabava licno moj e serverov.Koj saka od vas neka vleze:
92.53.20.182:3854 i ako sakate ke se dogovorime za cw
Кон врв
mahir Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mahir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 23:25
koj moze da mi dade sifri za cs 1.5
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 15:42
Originally posted by mahir mahir напиша:

koj moze da mi dade sifri za cs 1.5


хаха бот си бее... на кантер нема некој подобри шифри, ако сакаш хак симни си чит... Bad Boy v5 ти го препорачувам, само пази за чит бан се добива   
Кон врв
kume Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kume Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 16:07
Mi treba cd key za Counter strike?
Kade da go najdam,ako go ima nekoj neka mi go dade!
Odnapred vi blagodaram!!!
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината!!!
Кон врв
Casoper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Casoper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 02:08
imam problem so cs 1.6 chat nesto e zaeban nemozam da gledam so pisuvaat ili jas sto pisuvam ako znae nekoj neka mi pomogne fala odnapret
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,324 секунди.