IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - Stock photography
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Stock photography

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Dimco Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 22:33
Odlichni informacii Loser.

Jas tukushto ja seftosav prvata slika na dreamstime.
Dokolku planirate iznajmuvanje studio i sl. (count me in) poznavam nekolku profesionalni fotografi i valjda kje uspeeme da dogovorime neshto.
Pozdrav,

gorgev@gmail.com

http://www.flickr.com/photos/7590560@N02/


Изменето од Dimco - 31.Мај.2007 во 22:45
Кон врв
vlatko_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatko_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2007 во 22:36
Welcome to the clubClapClap
aj neka se mnozat prodazbite

pozdrav
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 02:08
Dimco, imas pozdrav i najdobri zhelbi za uspeh i od mene!
Кон врв
Dimco Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 02:40
Zoki,

Go razgledav tvoeto portfolio, i, imash sliki za pochit.

Pozdrav,
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 23:10
најбитен дел ќе испадне интернетот, ќе треба многу "upload-download"
посебно за поголеми file-ови, од над 20MB.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
marija25316 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija25316 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 01:32
zdravo
Кон врв
marija25316 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija25316 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 01:37
Ve molam ako ima ilustratori na sajtov, mi trebaat okolu 10-12 ilustracii za detska kniga plakjam 1500den. Toa e za pocetok ponataka ke mi trebaat mn povekje i normalno povisoka cena. Ako ima zainteresirani ve molam pratete mi email na mojata adresa milustrator@yahoo.com   so vasi ilustracii. fala mnogu
Кон врв
Orel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Orel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 23:24
Jas sum nov vo fotografiite.
Naj interesna mi e macro fotografijata.
Eve nekoi moi pocetnicki sliki.
Cekam komentari i soveti.
Moze da se otvori i tema za macro fotografia.

Vi blagodaram.

   

Изменето од Orel - 22.Јуни.2008 во 18:47
Кон врв
Dimco Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 01:03
Orel,

Nemash ostaveno link za da gi vidime slikite.

pzdr
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 04:12
Еве една интересна wеб страна за фотографии.

http://www.redbubble.com




Изменето од spaski - 07.Ноември.2008 во 04:29
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 15:16
izvinete vaka so vi se mesam vo muabetot, samo da prasam:

iam nikon d40 (sho e 6 megapikseli). dali 6MP se dovolni za da pram stock? gleam na ovaj sajtot to e L fotka ... da pocnuvam so ta rabota ili ? голема%20насмевка
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 20:40
najcesto minimum e 4MP
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 23:16
Доволно ке е
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 13:09
hmmm, probav nesto, dali bi mozel da dobijam nekoe mislenje, sovet?

http://picasaweb.google.com/sasebt/Toys
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.