IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - DEJA VU
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DEJA VU

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Автор
Порака
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 16:57

skoro sekoe utro pred ogledalo mi se slucuva to DEJAVUголема%20насмевка

смеење
Zivi bili pa videli,.......
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2009 во 12:37
смеење Dobar zaklucok.
 
Кон врв
topsy1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsy1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 03:28
a dali toa de javu e normalna rabota dali e ok da se deshava oti mene chesto mi se deshava..?
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 14:29
DEJA VU e nasata dusa..cista energija sozdadena od svetlost!
Dusata patuva i e bezvremenska...
DEJA VU e nase potsetuvanje za toa...deka sme gosti vo nasite tela
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 18:01
Originally posted by topsy1 topsy1 напиша:

a dali toa de javu e normalna rabota dali e ok da se deshava oti mene chesto mi se deshava..?



Го цитирам парапсихологот Вилијам Хјуит:

Originally posted by Lithium Lithium напиша:

deja vu
чувство дека тоа што сега ви се случува
сте го доживеале претходно
тоа е реално психичко доживување
и се смета дека тоа се случува
ако сте имале исто или слично доживување
во претходниот живот
и ако сте го доживеале ова
значи дека го поседувате
најосновното психичко познавање
ШЕСТОТО СЕТИЛО


И мене често ми се случува, што знам, јас не се плашам. Го сметам како нормална работа бидејќи и на повеќето од луѓето им се случува, не сум само на мене.
Можеби е понекогаш непријатно и застрашувачки за некого ако се случува постојано
, ама тоа е...


You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 18:20
Вчера доживеав едно свесно дежа-ву. Имено пред некое време додека се возев во кола, точно покрај едно поле, свиреше една песна на радио од Лили Ален.
Вчера истата работа. Во исто време, на исто место и истата песна.
Си реков аман бе! Што вака? Што е глупо да ти се повторуваат вакви моменти, безначајаниплазење
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 01:13
1...2...3...
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Rebelde Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rebelde Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 21:10
Dejà Vu vo Makedonija e butkanjeto i gužvanjeto pred šalteri ama bilo kade za bilo kakva administrativna ili trivijalna rabota t.e. potreba.

Ama najstaroto Dejà Vu, barem ovdeka e TRANZICIJATA. Taa ni e kako žvaka zalepena za cevla i toa vo leto.
Живот ли е, па да го опишеш!?
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2010 во 20:42
daзбунетост
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 21:57


Уште една чудна работа во врска со Дежаву-то ми е тоа што обично ми се случува во "серии"....
На пример, долго време сум немал доживеано Дежаву... месеци или години... и одеднаш, за неколку дена, неколку пати...
... како што ми е тоа случај деновиве ...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2014 во 01:01

Денес имав едно.
Блиц, ама беше многу впечатливо.

Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2014 во 01:02
?
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2014 во 09:23
Многу време помина од последното.. дури и ми фали понекогаш тоа чувство
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.