IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Личност од медиумите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Личност од медиумите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 22>
Автор
Порака Обратен редослед
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Личност од медиумите
    Испратена: 22.Септември.2013 во 20:55
Originally posted by lavica lavica напиша:

 SPORED VAS KOJA LICNOST OD MEDIUMITE SI JA VRSI PRAVILNO I SOVESNO RABOTATA ,A KOJA NE.

 SPORED MENE IMA MNOGU LICNOSTI KOI VOOPSTO NE TREBA DA BIDAT NA MEDIUMITE,A VIE STO MISLITE???



Сузана Турунџиева и оној како ли се викаше Охриѓанецон не се за на Твне
сигурно има уште некоизамисленост
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 11:53
Во денешен “Вест“ прочитав дека Живкица Ѓурчиновска ќе ја води македонската “Најслаба карика“ која ќе се емитува на Алфа.
мислам дека подобар избор не можело да се направи.
Отсекогаш за неа помислував дека кога би била некаде надвор од МКД, ќе направеше добра кариера на музичка водителка или водителка на квиз.

Темпераментна, речита, “брзозборка“, а пред се мноооогу убава и природна( нејзината убавина ме потсетува на Грета Гарбо)-Живкица е фантастична.





МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
373kleopatra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 373kleopatra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 04:11
[QUOTE=373kleopatra] Sto mislite za emisijata SLOBODNO SO NARODOT ILI GLASOT NA NARODOT,Za voditelot SLOBODAN TOMIC,jas mislam deka e top emisija,isto i toj e super,jas mislam koja ceni Makedonija e ceni i emisijata
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 03:17
Originally posted by 373kleopatra 373kleopatra напиша:

Sto mislite za emisijata SLOBODNO SO NARODOT ILI GLASOT NA NARODOT,Za voditelot SLOBODAN TOMIC,jas mislam deka e top emisija,isto i toj e super,e drzi makedonija i e potkrepuva
 
 
 ja drzi Makedonija i ja potkrepuva!
 
a za emisijata...ne mozam da komentiram za nesto sto ne sum go gledala vo celost. imam nacekano nekogas nekolku pati, i iskreno ne mi se dopadna i go promeniv kanalot!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
373kleopatra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 373kleopatra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 03:07
Sto mislite za emisijata SLOBODNO SO NARODOT ILI GLASOT NA NARODOT,Za voditelot SLOBODAN TOMIC,jas mislam deka e top emisija,isto i toj e super,e drzi makedonija i e potkrepuva
Кон врв
MySelfme Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MySelfme Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 21:13
Trendo, Igor Gjambazov, pa I Zare Berber, Marko,Lila Stojanoska mi se super, a pomalu me iritira Aleksandar Blazeski...
NOTHING NEVER ENDS...

Kakov paradoks!!!Sovrsenata ljubov e onaa sto ne pravi nesrecni.

Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2010 во 19:53

Пошто нашите медиуми не заслужуваат ни да се наречат Медиуми тогаш нема ни личности од таму што вредат да се спомнат.
Затоа ми останува само ПАЈА ПАТАК.( Donald Duck).Еве некои факти за него:

-Паја Патак ќе го слави 76тиот роденден на 9 Јуни годинава.76 години од првото појавување во Silly Symphony "The Wise Little Hen" во 1934година,ја забавува публиката во кината театрите, парковите, весниците и романчињата.КОј/а од нашите медиумски личности може да се пофали со такво нешто? Миленко на канал 5?
-Паја Патак се има појавено во 7 долгометражни цртани филмови ( повеќе од било кој од неговите цртани пријателчиња вклучувајќи го и Мики Маус)
-Цртаниот филм "Der Feuhrer's Face," цртан филм во кој глумеше Паја патак доби Оскар во 1943 година.
-Неговите отисци од стапалата ги има во фоаљето на познатиот театер Mann's Chinese Theater во Hollywood и  звезда на тротоарот на Булеварот во Холивуд!Ееее  Лила мила КВАК!!пукни од мака!
-Паја Патак е и официјална маскота на Уневерзитетот од Орегон
-Средното име на Паја Патак е Fauntleroy
-Се кажува дека Мики Маус го представува све она како треба да бидеме во животот  додека Паја Патак  го представува она што СМЕ.

Кон врв
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 10:28
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Трендо е добар.Исто ми се допаѓа и онаа Иванна од Ексклузив. Со вечен осмехголема%20насмевка


по се изгледа исти вкус
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 10:16
Трендо обожавам да го слушам ,убаво се изразува ,а посебно ме плени неговата духовитост.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 01:03
Трендо е добар.
Исто ми се допаѓа и онаа Иванна од Ексклузив. Со вечен осмехголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 01:32
Originally posted by lavica lavica напиша:

 SPORED VAS KOJA LICNOST OD MEDIUMITE SI JA VRSI PRAVILNO I SOVESNO RABOTATA ,A KOJA NE.

 SPORED MENE IMA MNOGU LICNOSTI KOI VOOPSTO NE TREBA DA BIDAT NA MEDIUMITE,A VIE STO MISLITE???


Боки во Солун ......келнери го спасиле од ќотек

Додека група млади дечки, во првиот ден од новата година, уживале во пилешките специјалитети во ресторанот “Гарсон“ во Солун, чиј сопственик е познатиот српски кошаркар Пеѓа Стојаковиќ, оброкот им го прекинал нашиот контроверзен водител Боки, кого во ресторанот веќе го чекала неговата пријателка Лиле, со уште неколку пријатели, влетал во ресторанот и уште од вратата дрско му се обратил на келнерот да го исклучи клима-уредот. Со оглед на тоа што келнерот не го регистрирал, Боки уште неколку пати, онака во негов стил – без пардон, побарал да се исклучи климата. И додека им се извинувал на пријателите затоа што доцнел, еден од дечките на соседната маса, инаку Србин по потекло и близок пријател на сопственикот на ресторанот му дофрлил: “Ало, не си сам во ресторанот, не се дери, и прво треба да прашаш дали може да се исклучи климата“. Не сакајќи да се впушти во расправија, водителот продолжил со разговорот, игнорирајќи ги момците од соседната маса. Револтиран од неговото однесување, дечкото повторно го повторил истото прашање, овој пат погласно за да слушнат сите присутни во ресторанот. Заборавајќи дека не е во Скопје и дека со него нема обезбедување, Боки на лош српски откачил: “Ништа те нисам теби питао“, а потоа повторно му се развикал на келнерот да го исклучи клима-уредот. Гледајќи дека работата се заострува, Лиле го повлекла Боки да се смири. Тоа уште повеќе го изнервирало контроверзниот водител, па станал од масата и се развикал: “Кои се, бе, оние педеруши за да се плашам?“ Ова било доволен знак сите во ресторанот да се завртат. Камерите од мобилните биле подготвени, ако дојде до тепачка да се забележи овој момент. Почнале пцости и малку недостасувало да полетаат чаши и шлаканици. За среќа, келнерите сфатиле дека работата излегува од контрола, па се обиделе да ги смират револтираните дечки од соседната маса, и по неколку минути, и успеале во тоа. Бидејќи момците биле редовни гости, од Боки и од неговото друштво било побарано да го напуштат локалот. Иако водителот негодувал, по сугестии на неговите пријатели, сепак заминал од ресторанот. Нормално, ручекот бил на сметка на куќата. Кога го замоливме водителот да ни каже што предизвикало толкав бес кај него, тој ни ја раскажа неговата верзија: “Навистина не мислев ништо лошо. Дојдов целиот испотен од шопинг, таму имаше 20 степени за Нова година, и убаво ги замолив келнерите да ја изгаснат климата, зашто претходно бев премногу болен и не сакав повторно да ми се врати настинката. Едни дечки скокнаа како попарени и беа дрски спрема мене. Не поднесувам кога некој се дере на мене, па и јас им возвратив. За среќа, добро се заврши се, иако ми го расипаа расположението.“

.........мислам дека е еден од тие што НЕ ТРЕБА да се во медиумите..не


Изменето од bijonse1 - 01.Февруари.2010 во 22:06
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 18:41
Најдобро според мене што си ја врши работата и секогаш е средена и во фризура и во шминка и во се е презентерката на а1 вестите, Билјана Дебарлиева (онаа плавата што го води вестите заедно со Татјана, а исто така го води и Бебе Магазин и РаноДен)! За неа неам зборови, и убаво си ја врши работата и + секад е средена и убаво изгледа! А најодвратен...шо знам...сеуште неам одредено
Кон врв
Martina_3 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martina_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 22:53
Najodvratna licnost na televiziskite ekrani e Biljana Sekuloska tolku prepotentno sustestvo odamna nemam videno
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 13:58
site sto se ok. a najodvraten se znae DRAGAN VUCIC
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.