IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - пријава на админи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

пријава на админи

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
bojan12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: пријава на админи
    Испратена: 04.Јануари.2015 во 20:07
Незнам дали има некој на форумов и дали чита но ја отворам темава да може да се пријавуваат злоупотреба на овластувањата на админите на серверите. Првенствено јас сакм да пријавам

Вчера на 03.01 околу 18:30 на макс даст ме банираше некој админ со ник workbiz. Прво ме утепа зашто сум користел awp( од иста екипа), па откако јас реагирав ме кикна неколку пати за на крај да ме банира а згора на се па ми ставил пермамент бан. Незнам како ги бирате админиве ама се однесуваат како да се незнам што. Згора на тоа уште ми објасни дека џабе го пријавувам и дека вие ама ништо не му можете( тоа ќе видиме ). Значи незнам кој е дечкото али дефинитивно не е за админ а за фрустрации има места кај може да ги лечи и исполнува. На крај на краиштата да не е негов серверот па да се однесува како што сака. Барам да бидам одбаниран од серверот и да бидам известен дали аддминот ќе има некакви санкции ( како одземање на админ).Во секој случај треба да се запрашате зошто толку е падната популарноста на вашите сервери од периодот кога започнавте со истите.( да не е поради админите)
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2015 во 08:36
Adminot e opomenat i dokolku ova se povtori ke bide sankcioniran, dokolku treba unban pishi mi vo inbox IP adresa.

Poz
Кон врв
FCB.Konstantin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FCB.Konstantin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2015 во 20:08
Inace adminov definitivno ima problem bez nikakovo obrazlozenie osven "nemoj da ti dadam crven karton vo 90ta minuta" !!! na koj jas mu odgovoriv "ajde poveli" deckovo koj postajano kiknuva nekogo ili banira bez pricina go napravi slednovo:

************************************************
Ban Information
Name: konsta
SteamID: STEAM_0:0:783087307
Reason: ti kazav!
Ban Length: 16 casa, 39 minuti
Unban Time: 7:16:21 1/9/2015
Admin Name: WorkBizz
Admin SteamID: STEAM_0:0:1283576201
Кон врв
Jovan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2015 во 19:36
NET Ports: server 27015, client 27005
Server IP address 213.135.179.118:27015
Connecting to 195.26.159.86:27021...
Connection accepted by 195.26.159.86:27021
* Privileges set
************************************************
Ban Information
Name: Martinez'
IP: 213.135.176.34
Reason: 2
Unban Time: Permanenten Ban
Admin Name: *UnDEaD*PEPI <3 AWP
Admin SteamID: STEAM_0:0:1704632955

If you think you were banned unfairly, report this information to our website:
www.insomnia.mk
************************************************
Kicked :"Baniran si na ovoj server. Prov conzola Daj nekoj neka napravi UNBAN neznam zosto sum baniran Mojot NICK E STRUMFETA DOSEGA NIKOJ ME NEMA BANIRANO VE MOLAM ZA UNBAN
Кон врв
bojan12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2015 во 15:18
Пишав ип во сандаче неколку пати по ред и сеуште не сум одбанирам. Ако не смеете да ме одбанирате кажете
Кон врв
bojan12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2015 во 19:55
АЛОООО што е ова? има ли некој ред на серверите. Контролира ли некој што се прави. Кај не ме одбаниравте на даст сега имам бан на инферно од нигде никаде. Кој ме банирал и кога немам појма. Ќе го реши некој овој проблем или не? Гледам дека администраториве од тука не реагираат ни одговараат. Може ли некој да го реши проблемот. На воркбиз изгледа никој неможе да му писне па не ме одбанирате. Дај решето го ова да не обраќам до т-хоме.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.