IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Vrska Hristijanka-Muslimanin
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Vrska Hristijanka-Muslimanin

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Katrin1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Katrin1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Vrska Hristijanka-Muslimanin
    Испратена: 18.Октомври.2013 во 13:59
Zdravo :) imam eden golem problem pa ve molam da mi pomognete okolu toa.. Vo vrska sum so muslimanin t.e od turcija e momceto i mnogu se zblizivme za toa kratko vreme. Eve 2 nedeli sme zaedno i mnogu ubavo se custvuvam so nego no ne znam dali da prodolzam so ovaa vrska, ne znam za problemite sto ke sledat dali ke napravat nie da se razdelime a ne go sakam toa. Ve molam pomognete mi i ovde baram sovet od nepoznati se nadevam deka ke bidete iskreni. Pozdrav i odnapred blagodaram na tie sto ke mi pisat :)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2013 во 23:23
Значи ситуацијата е таква : Ако ќе сакате некогаш да бидете во брак ти ќе треба да прифатиш муслиманството и да си смениш името со некое турско . Сега си Катрин  , тогаш ќе си Канда или Кабиле  . Ако тоа ти одговара прифати . 

Мојот совет е батали го овој и си земи некој нормален човек со убава религија како христијанството и нема да згрешиш да
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 00:27
Нема врска, драга Катрин. Само немој одма да се фрлаш во акција. Прво провери добро што бидува...

Две недели се малку да се зближиш со простодушно кученце, а не пак со човек. Премалку се и 2 месеци, и 12 месеци....  Често еуфоријата завршува одеднаш и после остануваат само меѓународни позиви и сметките за нивтајм аут

Дај си време, проблемите сами си ги создаваме и сами си ги решаваме. Ако некој те форсира на одредена акција без твоја иницијатива, тогаш само лично тој има некаква корист од преземената акција.

Ако годините ти се како што ти пишува на профил, малку се за наеднаш да се вдадеш во трчаница. За врска никој не те тера да бидеш христијанка или муслиманка... Ако те сака тој, ќе ти верува дека тоа ќе го средите и ќе чека. Тоа и ќе му го кажеш...

Откако ќе ја смириш топката, ќе си ја сложуваш слагалицата дел по дел. Прво добро ќе го провериш, па ќе се размислиш, ќе си дадеш време за да сватиш што сакаш па решението само ќе си дојде...
Само полека...
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 00:33
Абе златна, не знаеш ни религиозната определба да му ја изговориш како што треба (муслиман а не муслиманин) а не нешто повеќе да навлезеш во таква непотребна авантура....седи си мирна....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 00:43
Катрин, не е воопшто важна религијата. Важно е што тој сака од тебе и што ти си подготвена да понудиш.
Но доколку годините на профилот ти се точни, не си мала за вакви глупости, прашање е дали си доволно созреана (без навреда)
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 00:49
Религијата можеби не е важна кога се работи за кратка врска или еднодневна или неколкудневна авантура....ама брак со друга релугија и цел понатамошен живот....не е исто...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 00:58
Јас познавам многу парови од мешана религија и функционираат по 20+ години. Една од најважните работи во таков брак е ставот на машката страна. 
Ако тој е нестабилен по одредени прашања, нема логика да се стапува во брак.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 05:11
Originally posted by емил емил напиша:

Значи ситуацијата е таква : Ако ќе сакате некогаш да бидете во брак ти ќе треба да прифатиш муслиманството и да си смениш името со некое турско . Сега си Катрин  , тогаш ќе си Канда или Кабиле  . Ако тоа ти одговара прифати . 

Мојот совет е батали го овој и си земи некој нормален човек со убава религија како христијанството и нема да згрешиш да

емиле, значи те бива да редиш бисери...ох




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 07:14
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Значи ситуацијата е таква : Ако ќе сакате некогаш да бидете во брак ти ќе треба да прифатиш муслиманството и да си смениш името со некое турско . Сега си Катрин  , тогаш ќе си Канда или Кабиле  . Ако тоа ти одговара прифати . 

Мојот совет е батали го овој и си земи некој нормален човек со убава религија како христијанството и нема да згрешиш да

емиле, значи те бива да редиш бисери...ох




 

ама заради такви толеранти како тебе еден ден муслиманите ќе завладеат целиот свет и христијани нема да постојат  :evil:
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 12:04
slobodno prodolzete i uzivjate vo ljubovta , se ostanao samo se resava
vivi
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2013 во 17:09
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Значи ситуацијата е таква : Ако ќе сакате некогаш да бидете во брак ти ќе треба да прифатиш муслиманството и да си смениш името со некое турско . Сега си Катрин  , тогаш ќе си Канда или Кабиле  . Ако тоа ти одговара прифати . 

Мојот совет е батали го овој и си земи некој нормален човек со убава религија како христијанството и нема да згрешиш да

емиле, значи те бива да редиш бисери...ох




 

ама заради такви толеранти како тебе еден ден муслиманите ќе завладеат целиот свет и христијани нема да постојат  :evil:

Реди и натаму... голема насмевка
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2013 во 09:14
Originally posted by Katrin1 Katrin1 напиша:

Zdravo :) imam eden golem problem pa ve molam da mi pomognete okolu toa.. Vo vrska sum so muslimanin t.e od turcija e momceto i mnogu se zblizivme za toa kratko vreme. Eve 2 nedeli sme zaedno i mnogu ubavo se custvuvam so nego no ne znam dali da prodolzam so ovaa vrska, ne znam za problemite sto ke sledat dali ke napravat nie da se razdelime a ne go sakam toa. Ve molam pomognete mi i ovde baram sovet od nepoznati se nadevam deka ke bidete iskreni. Pozdrav i odnapred blagodaram na tie sto ke mi pisat :)
 
 
Ako si spremna da go  prifatis  rizikot za  brak so covek od druga relgija ( a golem e  )  prodolzi si
ako  ne togas   povleci se na vreme  намигнување
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.