IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Каква е вашата сексуална оријентација во моментот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква е вашата сексуална оријентација во моментот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Прашање: Каква е вашата сексуална оријентација во моментот ?
Одговор Гласови Статистика
11 [64,71%]
3 [17,65%]
1 [5,88%]
1 [5,88%]
0 [0,00%]
1 [5,88%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Aureus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aureus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2012 во 02:47
Абе и јас едно време така си мислев, додека не осетив машко дишење во врат и стисок на половина...

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2012 во 23:41
Во моментот..како и пред моментот....

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2012 во 23:21
Originally posted by zoranjanev1 zoranjanev1 напиша:

(се подразбира дека прашањето се однесува на припадници на обата пола).


Во моментот, а? Демек минлива категорија е, утре трансер ќе бидам, џоа Боки наш ... оф ....




..... Инаку он топик - геј до коска.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 10:52
газење од смеење ja madona planiram 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 14:30
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

газење од смеење ja madona planiram 


Е не може бе .... јас сакав Мадона!



Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 14:40
Hahahah, ti ja davam bez problem.. ja odam da biram nekoja pozgodnicka смеење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2012 во 07:10
Темава е поставена со прилично лошо прашање.

Многумина кога сфаќаат дека не се хетеросексуалци тргнуваат по оној пат на истражување на сопствената сексуална природа. Многу пати ќе си стават етикети за само да се пронајдат затоа што сексуалноста е комплексна работа, но не е комплексна само за нехетеросексуалците туку и за хетеросексуалците. Некој ќе се пронајде себеси многу побрзо, хомо, хетеро, би, пан, а итн... Но истражувањето често пати знае да донесе до ќорсокак, да збуни... односно мене ме збунило, сум била исплашена од тоа што сум. Сепак, сметам дека човекот не се менува од момент во момент, туку сексуалноста т.е. сексуалната ориентација е една карактеристика која што не се менува од момент во момент, но во текот на себеспознавањето може да се помине низ неколку фази.

Еве пример. Прво човек е цврсто убеден дека е хетеросексуалец иако гледа дека нешто не штима. Негира се што може да го одвлече во поинаква насока од она што е општо прифатливо. Потиснатото кога - тогаш излегува на површина, во случајов привлечноста кон истиот пол и тогаш човек може лесно да се зароби во именката - хомосексуалец... но не мора да значи дека е, не запира тука себеспознавањето. Може со тек на време да се прифати себеси како бисексуалец, пансексуалец, асексуалец. Да не го негираме и постоењето на родов идентитет (мене не ми е јасно зошто тоа постојано се запоставува). Исклучиво е тешко човек да се носи со сите овие работи па кога се соочуваме со препреки сите во одреден период имаме тенденција да ги ставаме работите под чергиче и да се соочиме со нив кога ќе бидеме посрпемни... но тоа не не прави јас сум лезбејка, бисексуалка, пансексуалка или асексуалка во моментот, тоа е само пат кон себеистражувањето. Некој уште од одма знае што е, некому му треба време да стигне до себе, сечиј пат е различен и никој нема право никому да суди за тоа што е. Сексуалната ориентација и родовиот идентитет не се избор па да може нешто да се менува или поправа. Јас не одбрав да бидам тоа што сум, но ако  некој мисли дека сум одбрала имам повратно прашање на тоа: Кога ти одлучи да бидеш хетеросексуалец?
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,766 секунди.