IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - razlika megu 32 i 64 bit
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

razlika megu 32 i 64 bit

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
reddevli Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reddevli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: razlika megu 32 i 64 bit
    Испратена: 10.Декември.2011 во 11:54
moze li nekoj da mi ja kaze razlikata pomegu 32 i 64 biten windows 7?
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2011 во 17:33
Glavna razlika e kolku RAM memorija moze da koristat vo momentot...32 biten Windows koristi do 4gb RAM ne moze povece, dodeka 64biten moze da koristi od 1 gb do 128 gb RAM...Ova go znam za mojata Vista, najverovatno e isto i za sedumkata...
Inace za da instaliras 64 biten Win, moras da imas i 64 biten procesor...Osven ako nemaat smisleno nekoi drajveri da da koristis 32b procesor so 64b Windows...
Kako i narodski sto vikaat sto pogolema brojka toa podobro okolu performansite na kompjuterot, odnosno 64 e sekogas podobro od 32....
Ili vaka, ako imas RAM pogolem od 4 gb  stavi 64b windows...

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.