АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 02:51
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев

Sportska sala “Mladost” - Bitola. Gledaci: 5.000
Sudii: Ivan Basev i Ivan Kostov (Bugarija)
Delegat: Vladimir Vujnovic (Hrvatska)

Pelister:

Bozinovski, Toskoski (16 odbrani), Petkovski, Z. Dimitrovski 9, Nedanovski 3, Zarkov, Jankulovski , Atanasovski 3, V. Dimitrovski 1, Popovski, Uncevski, Ivanovski, Trajkovski 1, Mitrevski 5.

Sedmerci: 7/3
Isklucuvanja: 2 minuti

Ademar Leon:

Álamo (9 odbrani), Losert (12 odbrani), Cutura 5, Krivochlykov 4, Costa 3, Héctor, Carou, Vega 2, Buntic 3, Mikel 3, Chernov, Andreu, Ruesga 1, Stranovsky 4.

Sedmerci: 4/4
Isklucuvanje: 12 minuti
Vo praznik na rakometot vo ispolnetata sportska sala Mladost, desetkovaniot Pelister bez Petrovski, Popovski i Zarkov se nadmina sebe si i so isklucok na prvite 10 minuti bese ramnopraven rival protiv mokniot spanski Ademar Leon. Duri 9 minuti im trebase na zelenite da gi postavat konturite na igrata i da go postignat prviot gol preku Dimitrovski. Po tie 1:5 se nalikuvase na katastrofa na domasnata ekipa. Sepak Sundovski ja postavi vistinskata odbrana, proraboti napadot glavno preku Zlatko Dimitrovski i Pelister dva pati naniza serija na tri neodgovoreni golovi. Koga vo 17 minuta i golmanot Toskoski se razbrani, zelenite kompletno se vratija do 9:10. Iako slabo gi koristea isklucuvanjata na Buntic i Karou, pelisterci so golot na Nedanovski na 2 sekundi do odmorot stignaa do 11:14.
I vtoroto poluvreme pocna identicno kako prvoto. Ako na startot na se razbrani Alamo, vo prodolzenieto svoe sou imase Venio Lozert. Hrvatskiot veteran na golot naniza 5 odbrani i duri vo 8 minuta od vtoriot del Zlatko Dimitrovski od sedmerec go sovlada. Cutura i Krivochlykov od kontranapadi go dovedoa timot na Ribera do 11:16. No zelenite pak odgovorija so odbrana na rabot na fanatizam i duri vo 49 minuta Nedanovski stigna do zicer za izramnuvanje. Vo poslednite 10 minuti se vleze so 1-2 gola prednost za Ademar Leon i dva razbraneti golmani Toskoski i Lozert. Dvete ekipi se iznapromasija vo finisot i Buntic so zvukot na sirenata ne realizira zicer. Finalinite 22:25 se uspeh za bitolskiot tim protiv eden od favoritite vo ova natprevaruvanje. Bitolskata publika uste ednas potvrdi deka dise so svojot rakometen milenik i deka pak go polozi ispitot vo rakometniot “vulkan” vo Bitola.
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Регистриран: 29.Март.2010
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 20:31
nemozi pelister so ovaj sostav da igra sto nasto mora igraci realno da si prajme muabet .....