IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Куранот сепак гореше
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Куранот сепак гореше

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:46
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

ama treba da se sogleda i zosto go napravil toa

Nitu za ednoto nitu drugoto, TOJ TOA GO NAPRAVIL SO DIRIGENSTVO OD TAJNITE SLUZBI ne na svoja glava.,
p.s Se se slucuva so pricina
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:48
postjat  civilizaciski pravila
NE E PRIFATLIVO NASILSTVO, PRIFATLIVA E DEKOKRATIJATA I EDINKATA

NEPOSTOI OPRAVDUVANJE ZA NASILSTVO, A NA NASILSTVO SE ODGOVARA SO NASILSTVO

muslimanite se del od civilizacija, tie toa go znaat, no pricinata e sosema druga....ali toa nieden musliman nema da go priznae


Изменето од anakin - 17.Септември.2010 во 10:48
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:50
albanezo ostaj go ti nego i negovi motivi, ic ne se vazni

vazno e edno prasanje... ZOSTO KJE UPOTREBIS NASILSTVO KOGA COVEKOT NEBIL NASILEN, NEMA FIZICKO POVREDUVANJE
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:51

jas bi sakal da prasam zosto imaat samo oni bombasi samoubici.....i zosto nitu edna druga vera ne povikuva na sveta vojna?

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:52
ako smetate deka e izvrseno psihicko nasilstvo, odgovori ti licno so psihicko nasilstvo... primer zapali ja pred kamerite bibijata, so znam so

no ne .. TI SE RESAVAS NA FIZICKO NASILSTVO... so civilizaciski ne e normalno

ne e toa pricinata, ne ste vie drugacii od drugite lugje ste na isto intelektulano nivo... pricinata e druga... ali na to musliman nema da go priznae
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 18:01
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

jas bi sakal da prasam zosto imaat samo oni bombasi samoubici.....i zosto nitu edna druga vera ne povikuva na sveta vojna?



Грешиш, прочитај го ова

Сите религии си имаат “црна страна“, само не ми е јасно како ние ги селектираме пропагандите од запад. Дали некоја арапска држава има окупирано некоја европска земја и од неа прави марионетска влада и ги црпи нивните ресурси?

Или и тоа е друго прашање? Дали немоќта ги тера на насилство или очајот?

Само пробувам да разислувам на нивни начин за да можам да го разберам тоа. Сепак ако направиме паралела помеѓу жртвите, јас мислам дека истокот има енормен број на жртви за разлика од западниот свет, говорам за цивилите. Дали “цивилизацијата“ им го дава тоа за право? Дали и нападот над Србија беше “цивилизиран“ за да се “смири“ Србија бидејки била нецивилизирана?



Изменето од Buggyman - 22.Септември.2010 во 18:13
Homo homini lupus est...
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 18:16
Originally posted by anakin anakin напиша:

ako smetate deka e izvrseno psihicko nasilstvo, odgovori ti licno so psihicko nasilstvo... primer zapali ja pred kamerite bibijata, so znam sono ne .. TI SE RESAVAS NA FIZICKO NASILSTVO... so civilizaciski ne e normalnone e toa pricinata, ne ste vie drugacii od drugite lugje ste na isto intelektulano nivo... pricinata e druga... ali na to musliman nema da go priznae


Дали палењето на црквите на Косово беше цивилизиран чин? Таму немаше насилство врз индивидуата, беше запален објект, “предмет“. Дали бевме рамнодушни на тој потег? Глумењето лудило не му оди никому во прилог, сепак се тоа чувства на народот па кој и да е!!!

Изменето од Buggyman - 22.Септември.2010 во 18:17
Homo homini lupus est...
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 18:20
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Gospode daj mi sila da go najdam ovoj covek i da go zapalam


Има закони кој што можат да се употребат против таквиот акт, не знам кој може да ти даде такво право да пресудуваш на индивидуа.
Дали таквото размислување те прави поразличен од него?
Homo homini lupus est...
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2010 во 04:00
Секој со свои книги има право да прави што сака.Зошто и да не ги запали,кога може и задникот да си го избрише!голема%20насмевка
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2010 во 14:49
Абе тоа си е природна реакција, што ви е? Ајде нека се изгради христијанска црква на некое место каде што биле убиени некои исламски водачи или што знам. И кај па баш таму најдоа да градат џамија? Што треба да значи тоа, маркирање на освоена територија или што?
Zero Tolerance For Silence
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2010 во 14:54
Originally posted by Pejik Pejik напиша:

Секој со свои книги има право да прави што сака.Зошто и да не ги запали,кога може и задникот да си го избрише!голема%20насмевка


taka e, nemozeme sega da ja ubivame demokratijata

vo demokratija e se dozvoleno osim nasilstvo.. toa e civilizaciska pridobivka
koj toa do sega ne go razbral, kje bide nasilen ne radi ubeduvanjeto
nego taka mu e naredeno... no toa nieden musliman nema da go priznae
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2010 во 15:00
Според мене градењето на џамија на граунд зиро е чиста провокација и смеење во лице на загинатите,нивните живи роднини и воопшто на целиот христијански свет а посебно на САД и е нарачано од исламските водачи од цел свет.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2010 во 15:12
Originally posted by Pejik Pejik напиша:

Секој со свои книги има право да прави што сака.Зошто и да не ги запали,кога може и задникот да си го избрише!голема%20насмевка

Можееее, тоа никој не го негира, но до оној момент до кога со тоа не привлекува внимание односно кога со палењето не прави еколошка штета. намигнување
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2010 во 14:48
а бре овде сите цркви ги испустија , сите гробови ги отворија , кршат надгробни споменици па никому ништо ... а овие од вестите , еееееееее за нив сигурен сум дека тие во вецето користат строго к*ран   
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.