IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Koj интернет прелистувач го користите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Koj интернет прелистувач го користите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Прашање: Koj интернет прелистувач го користите?
Одговор Гласови Статистика
6 [37,50%]
5 [31,25%]
5 [31,25%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 19:58
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:


Ете видиш јас бев прв поборник на мозилата ама кога излезе ИЕ 8 мислам дека нема подобро, а на сето тоа мислам дека не сум многу стар . Јас се согласувам секој да работи со она што му е најдобро, не ми е јасно како во исто време можете да користите толку пребарувачи што ја вршат истата работа. Мicrosoft office i open office ја вршат истата работа, незнам некој во исто време да работи со двата одеднаш.
Ова беше најдобронамерно, немав во план да нападнам или навредам некого, само смртно ме интересира што добивате ако користите повеќе од еден интернет пребарувач?

Прво пред се, работам со веб дизајн, и моментално нема замена за мозилата за девелопери.
Второ, хромот сеуште не е напраен ко шо треба, јесте да е брз, ама има одредени проблеми со јаваскрипт и слични работи и не работи сеуште 100% сигурно
Трето .. Поради кеширање на сајтовите, некогаш се случва да се избуричкат многу од работите, независно од прелистувачот, и не само ради кеширање туку ради многу работи .. И стално најдобар тест е да го отвориш сајтот со друг прелистувач да видиш дали е до прелустувачот проблемот или до сајтот :)
И ред други работи шо се слични на овие, а немора да се користат тие два шо ги препорачвам, можи и било кој .. И не се користат двата нонстоп, туку едниот се користи 5% од целосното користење на компјутерот :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 23:09
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:


Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Ете видиш јас бев прв поборник на мозилата ама кога излезе ИЕ 8 мислам дека нема подобро, а на сето тоа мислам дека не сум многу стар . Јас се согласувам секој да работи со она што му е најдобро, не ми е јасно како во исто време можете да користите толку пребарувачи што ја вршат истата работа. Мicrosoft office i open office ја вршат истата работа, незнам некој во исто време да работи со двата одеднаш.
Ова беше најдобронамерно, немав во план да нападнам или навредам некого, само смртно ме интересира што добивате ако користите повеќе од еден интернет пребарувач?
Прво пред се, работам со веб дизајн, и моментално нема замена за мозилата за девелопери.Второ, хромот сеуште не е напраен ко шо треба, јесте да е брз, ама има одредени проблеми со јаваскрипт и слични работи и не работи сеуште 100% сигурноТрето .. Поради кеширање на сајтовите, некогаш се случва да се избуричкат многу од работите, независно од прелистувачот, и не само ради кеширање туку ради многу работи .. И стално најдобар тест е да го отвориш сајтот со друг прелистувач да видиш дали е до прелустувачот проблемот или до сајтот :)И ред други работи шо се слични на овие, а немора да се користат тие два шо ги препорачвам, можи и било кој .. И не се користат двата нонстоп, туку едниот се користи 5% од целосното користење на компјутерот :)


Ете видиш ти работиш со тоа и потребно ти е за работа, тие што не работат со тоа ќе слушнат нешто и одма велат дека тоа е најдобро. Јас работам со графички дизајн и припрема за печат, па затоа потребен ми е било кој пребарувач.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.