IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Хакнати профили
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хакнати профили

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Хакнати профили
    Испратена: 03.Декември.2009 во 00:10
Може да најде некоја приближна локација на меилот со помош на IP локатор но бараше нешто друго за меилот,не е исто ко IP адресата.

Ама и да ја најде многу ретко ќе донесе до локација,се случува различни IP локатори да даваат различни координати на една адреса.

Така да најдобро решение ти е да направиш нов мсн со машки ник и да се спријателиш со дотичната особа како што ти предложи НРГМКД
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 00:03
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

абе а како мислите да најдете IP.. тоа е речиси невозможно, ако не си хакер и не знаеш потребен дисејблер.


Ip e mn. lesno da pronajdes... imas denes software na sekoj cekor na net... IP check ili IP spy... ;) Mnogu e lesno da se otkrie IP, ama tesko e da se trasira.. Ustvari mozes i da trasiras.. ako imas prijatel vo Internet providerot, da ti kaze koj e korisnik na taa IP adresa, no toa vekje se kosi so zakonot za zastita na licni podatoci...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 23:08
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

абе а како мислите да најдете IP.. тоа е речиси невозможно, ако не си хакер и не знаеш потребен дисејблер.


ип то е мал проблем, ете NGRMKD кажа која е цела финта.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 22:50
абе а како мислите да најдете IP.. тоа е речиси невозможно, ако не си хакер и не знаеш потребен дисејблер.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 10:44
tracking i da naprais nema nisto da otkries od prosta pricina sto makedonskite provajderi na internet kupuvaat global net, a tie serveri se naogjaat mn. daleku od tuka...
ok ke ja najdes ip adresata i posle toa sto? ke ja pobaras lokacijata... ke ti javi deka taa lokacija e na plostad na main server na t-mobile.net.mk... i pak nisto.. fajnal destinejsn nema da postignes u nikoj slucaj...

A sto se odnesuva za slucajov na pcelickata MAJA, najarno e da se stai na msn na tipkata, pod masko ime so druga email adresa pa da ja natera na muabet, pa posle da doznae koja e i sto e, i od kade e..

Znaci majic..... use your imagination and your investigation skills... намигнување
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 20:39
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

Originally posted by pcelickata Maja pcelickata Maja напиша:

znaci zaklucok od mojot slucaj e deka skoro e nevozmozno da ja otkrijam taa ,,licnost,, :( fala mnogu sto se potrudivte da mi pomognete!

возможно е да ја откриеш таа личност.....
не прашувај на мсн кој со кој ИП се има логирано оти не ти кажуваат...
ќе се консултирам со некој другар па вечер ќе пишам...иначе не губи надеж ќе  откриеме кој е....трепкањеголема%20насмевкаголемо%20гушкање
инаку од таа личност можеш да ја дознаеш ИП само пушти ми го мсн-от нејзин па ќе свршам работа до утре ќе ти кажам....


Не си прај филм дека ќе направиш кузнеј каков тракинг. Ништо нема да биди.намигнување

абе нека ми пушти тоа шо го барав па ќе пробам, не ќе ме кошта нешо...намигнување
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 14:43
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

Originally posted by pcelickata Maja pcelickata Maja напиша:

znaci zaklucok od mojot slucaj e deka skoro e nevozmozno da ja otkrijam taa ,,licnost,, :( fala mnogu sto se potrudivte da mi pomognete!

возможно е да ја откриеш таа личност.....
не прашувај на мсн кој со кој ИП се има логирано оти не ти кажуваат...
ќе се консултирам со некој другар па вечер ќе пишам...иначе не губи надеж ќе  откриеме кој е....трепкањеголема%20насмевкаголемо%20гушкање
инаку од таа личност можеш да ја дознаеш ИП само пушти ми го мсн-от нејзин па ќе свршам работа до утре ќе ти кажам....


Не си прај филм дека ќе направиш кузнеј каков тракинг. Ништо нема да биди.намигнување
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 12:25
Originally posted by pcelickata Maja pcelickata Maja напиша:

znaci zaklucok od mojot slucaj e deka skoro e nevozmozno da ja otkrijam taa ,,licnost,, :( fala mnogu sto se potrudivte da mi pomognete!

возможно е да ја откриеш таа личност.....
не прашувај на мсн кој со кој ИП се има логирано оти не ти кажуваат...
ќе се консултирам со некој другар па вечер ќе пишам...иначе не губи надеж ќе  откриеме кој е....трепкањеголема%20насмевкаголемо%20гушкање
инаку од таа личност можеш да ја дознаеш ИП само пушти ми го мсн-от нејзин па ќе свршам работа до утре ќе ти кажам....


Изменето од vlad0 - 01.Декември.2009 во 12:27
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
pcelickata Maja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelickata Maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 12:00
znaci zaklucok od mojot slucaj e deka skoro e nevozmozno da ja otkrijam taa ,,licnost,, :( fala mnogu sto se potrudivte da mi pomognete!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 08:43
Originally posted by pcelickata Maja pcelickata Maja напиша:

ne znaev kade da se obratam,nitu na koja tema da pisam pa ete odluciv da otvoram nova teme za da pobaram sovet za mojot problem! se nadevm seriozno ke me svatite i ke se potrudite da mi pomognete!
pred izvesen period na fb profilot primiv poraka vo koja eden tip od drug grad mi kaza deka pisuval na msn so mene cela godina ili pak pisel so nekoja sto koristela moi sliki! me zacudi porakata pa resiv da go prifatam za prijatel i da se rasprasam za sto tocno stanuva zbor! mi kaza deka cela godina pisuval so devojka koja koristela samo moi sliki (odnosno mu prakala sliki od mene) no koristela drugo ime, si izmislila nejzina prikazna,samo se ,,posluzila,, (da ne recam zloupotrebila) moite sliki koi najverojatno gi ukrala od eden od moite profili! e sega mene me maci koja e taa i od koi pricini go storila toa! mi ja dade nejzinata e mail adresa koja najverojatno ne ja koristi poveke, i mi prati nekoi sliki koi taa mu gi pratila a prethodno gi ukrala od mojot profil! na pocetotkot ne znaev dali seriozno da svatam i ne gledav tolku seriozno na ova no sega veke me zagrizuva i sakam da znam koj mi go napravil toa! kade da se obratam? kogo da prasam? i spored vas vozmozno li e da ja pronajadam koja e taa licnost koja gi koristela moite sliki! i ja znam adresata koja ja koristela, znam deka nema profil na fb, i imam samo del od muabetite koi si gi pisala so tipot! dali tie podatoci sto gi imam mozat da mi pomognat za da ja otkrijam koja e?dali voopsto e vozmozno da ja otkrijam ili zaludno ke si go trosam vremeto! ve molam ako znaete nesto poveke za toa kako da ja otkrijam da mi pisete...fala mnogu odnapred :) pozdrav


Неможиш да откриешза беспари :) Треба освен да им пишеш на тие од мсн да ти кажат од кој ип адреси се има логирано некој со таа и таа е маил адреса, па потоа ако ти кажат а нема да ти кажат , откако ќе ја најдиш ип адресата треба да најдиш од каде има пишувано односно каде се наоѓа таа личност итн.

Така да поарно остај.

И мене така ми се има сличено, незнам кај некоја што не ја ни познавам ставено слика од мене , ама под друго име демек некој и пишел неа и пратил моја слика демек тој е јас и незнам што. Затоа треба да се паси на интернет каде се ставаат слики.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 02:05
Значи кражба на идентитет имало?-У мајката и ова се случува.
Батали бе што ќе ти да бараш кој бил што бил,не си троши време.
Тој/таа што ти украла податоци најверојатно те знае тебе и барај си го арамијата во пријателите на фб,или воопшто не го барајголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
pcelickata Maja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelickata Maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 01:29
ne znaev kade da se obratam,nitu na koja tema da pisam pa ete odluciv da otvoram nova teme za da pobaram sovet za mojot problem! se nadevm seriozno ke me svatite i ke se potrudite da mi pomognete!
pred izvesen period na fb profilot primiv poraka vo koja eden tip od drug grad mi kaza deka pisuval na msn so mene cela godina ili pak pisel so nekoja sto koristela moi sliki! me zacudi porakata pa resiv da go prifatam za prijatel i da se rasprasam za sto tocno stanuva zbor! mi kaza deka cela godina pisuval so devojka koja koristela samo moi sliki (odnosno mu prakala sliki od mene) no koristela drugo ime, si izmislila nejzina prikazna,samo se ,,posluzila,, (da ne recam zloupotrebila) moite sliki koi najverojatno gi ukrala od eden od moite profili! e sega mene me maci koja e taa i od koi pricini go storila toa! mi ja dade nejzinata e mail adresa koja najverojatno ne ja koristi poveke, i mi prati nekoi sliki koi taa mu gi pratila a prethodno gi ukrala od mojot profil! na pocetotkot ne znaev dali seriozno da svatam i ne gledav tolku seriozno na ova no sega veke me zagrizuva i sakam da znam koj mi go napravil toa! kade da se obratam? kogo da prasam? i spored vas vozmozno li e da ja pronajadam koja e taa licnost koja gi koristela moite sliki! i ja znam adresata koja ja koristela, znam deka nema profil na fb, i imam samo del od muabetite koi si gi pisala so tipot! dali tie podatoci sto gi imam mozat da mi pomognat za da ja otkrijam koja e?dali voopsto e vozmozno da ja otkrijam ili zaludno ke si go trosam vremeto! ve molam ako znaete nesto poveke za toa kako da ja otkrijam da mi pisete...fala mnogu odnapred :) pozdrav
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.