IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Опседнатост и други чудни работи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опседнатост и други чудни работи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 11:30
Ли, 37 годишна жена од Кина тврди дека во текот на ноќта ја опседнува дух од непозната жена која ментално ја малтретира и затоа изгубила 20 килограми во текот на две недели. Но, и покрај нејзините кошмари лекарите тврдат дека е здрава.
Измачената Ли има два сина и една ќерка и заедно со нив и нејзиниот сопруг се вселиле во нова куќа пред година дена. Единствено нешто што знеле е дека и претходната сопственичка на куќата се викала Ли и дека починала пред 10 години.

Побарале помош и од медиумите, исто така направиле и религиозно чистење на куќата кога се вселиле на 31 декември минатата година а Ли напоменала дека и тогаш чувствувала нечие присуство во куќата.

Од првиот ден кога се вселиле таа забележала чудни сенки, а од неодамна почнала да чувствува и на себе нечие присуство особено во текот на ноќта. Ли кажала дека се променила многу и дека без причина се расправала со пријатели и роднини како и со нејзините дома. Покрај тоа таа шепотела или вриштела кога кога духот ја напаѓа.

Во почетокот на оваа година во куќата дошле егзорцисти. Во текот на чинот за истерување на демонот Ли фрлала со чаши и жестоко се спротивставувала додека ја држеле шест мажи, на крај се онесвестила од исцреност. Ни овој ни претходниот пат егзорцистите не успеале да го истераат демонот. Нејзиниот сопруг Линг е загрижен бидејќи по нив ситуацијата станала полоша. Неговата сопруга Ли кажала дека сака да го одземе живтот на таа личност која ја опседнува и дека колку и егзорцисти да викнат е бескорисно. Таа тврди дека демонот носи кошула со цветови и дека шета насекаде во куќата.

Линг морал да ја напушти работата за да се грижи за Ли, а му помагаат и роднини и пријатели кои ја чуваат до шест сабајлето кога демонот го напушта нејзиното тело.

Линг сеуште верува дека може да најде помош, ја има носено неговата сопруга на специјалисти и на снимање на мозокот. Лекарите тврдат дека таа е здрава, а психијатарот и и препишал лекови за смирување иако констатирал дека таа нема никакви ментални проблеми.

----------------------------------
prevzemano od makedonski portal

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 14:33
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:


Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:


Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:


сега ќе ви објаснам нешо за библијата.....библијата ја имаат пишувано луѓе што немале што друго да прават(им било досадно)...демони+ангели+духови+вонземјани+господ+ѓаволот=работи кои не постојат...ајде ви кажете ми каде живее бог чим верувате во неголутина
Доколку си, незнам, сатанист, бидејќи по некои други постови тој впечаток го имам, не мора да значи ако ти не веруваш, навистина не постојат...Ништо со сигурност не можеш да го кажеш...среќа
не мора да значи дека ако не верувам сум сатанист...јас сум атеист=не верувам во ништо освен во сам себе...ко веруваш ај кажи ми каде живее тој ваш бог....!!!1


Бог,Господ, било каков библиски назив да му дадеш.
-Од мое гледиште Е суперпонација на сета енергија од омни-верзумот.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 15:03
Владо, остави го Господ на мир како што ви реков имате куп теми на Вероисповед за тоа.
Овде ве молам да се држиме на темата, интересна е, кој има нешто да каже нека каже, ако не само нека чита или бар нека не ја расипува со офтопици кои ќе ги бришам.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 17:25
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Владо, остави го Господ на мир како што ви реков имате куп теми на Вероисповед за тоа.
Овде ве молам да се држиме на темата, интересна е, кој има нешто да каже нека каже, ако не само нека чита или бар нека не ја расипува со офтопици кои ќе ги бришам.

марија јас не сум ни онлајн затоа мене не ме обвинувај за ова..

Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 08:01
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Владо, остави го Господ на мир како што ви реков имате куп теми на Вероисповед за тоа.
Овде ве молам да се држиме на темата, интересна е, кој има нешто да каже нека каже, ако не само нека чита или бар нека не ја расипува со офтопици кои ќе ги бришам.

марија јас не сум ни онлајн затоа мене не ме обвинувај за ова..



Cela tema ja prelistav od koja samo 3-4 posta se od temava se drugo za vo GUBRE.... I ti mali epten si vo krivo....намигнувањенамигнувањенамигнување
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 09:29
омар за ова си во право, на темава и треба хемиско чистење
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 17:29
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Не знам колку е реално инако во јавноста постојано излегуваат приказни за вистински луѓе со реални искуства на опседнатост, не сум видела со сопствени очи за да тврдам но,
чудни се некои работи кои им се случуваат на луѓето. Филмот за Емили Роуз ја растресе мојата логика и ја влијаеше на мојата перцепција за сличните појави.
Понекогаш е тенка границата помеѓу реална душевна болест и симптоми на вистинска демонска опседнатост.
 


jas go nemam gladano filmot so Emily Rose, a nikade na ne sretnav tema okolu kade moze da se zbori za opsednatosta sto ja imalo prikazano vo filmot .


 A edno prasanje :  dali demonite , glavolite biraat koe telo da go opsednat ili  ... ???збунетост


Daj be nekoj so znae poveke neka pisuva ,,,,bas me interesiraat vakvi temi da citam
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 12:45
Викаат дека ги опседнувале оние `измачени` души...трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:42
имам едно прашање до овие фраериве кои се занимаваат со паранормални појави или барем се интересираат...

зш никогаш не тврдат дека е виден дух дење. На ниедна слика нема дух сликано на дневна светлина, ниедна приказна за сеништа, духови, вампири не се случува на сред бел ден....
воопшто... зошто на такви појави ни текнува само на вечерзбунетост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:52
Бегаат од светлинаплазење
Не знам..ова би било доказ плус, дека не постојат...Ако постоеле, тогаш би се гледале и дење и ноќе...Или јас така мислам...
По се изгледа се само во нашата фантазија, за да имаме уште една работа од која би се плашеле во темницаголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.