IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали детската љубов е вистинска ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали детската љубов е вистинска ?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Lucky lu Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lucky lu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали детската љубов е вистинска ?
    Испратена: 07.Октомври.2009 во 21:26
дали таа љубов сто ти се случила пред многу год на пример кога си имал 13 или 14 ,дали таа особа ако ја видиш полсе толку год ке пробуди нешто во тебе или дали ти е тоа подсвесно
zenite mozat da odglumat orgazam ali mazite mozat da odglumat edna cela vrska..:))))
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 15:13
taa ljubov moze samo da me potseti kako posle baknez na obraz begas, se sramis, ne mozis da prestanis da se smees, kako kiznaj kolku golemo nesto si napravil....
 
taa ljubov me potseka kako vo tetratkata za na skolo se potpisuvas, si gledas preku datumi, bukvi, kolku te saka toj den...
 
taa ljubov me potseka za site preneseni poraki preku drugar mu, preku drugarkami...
 
taa ljubov me potseka na prvite cuvstva, peperuzinja vo stomak...
 
taa ljubov me potseka na edni minati bezgrizni vreminja, koga nikoj ne znaese ni za ljubomora ni za nisto...site uzivavme vo momentite, mig za mig....
 
a koga ke ja vidam ke se potsetam na site tie raboti...dali e toa ljubov ili ne, ne e vazno
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Lucky lu Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lucky lu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 15:43
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

taa ljubov moze samo da me potseti kako posle baknez na obraz begas, se sramis, ne mozis da prestanis da se smees, kako kiznaj kolku golemo nesto si napravil....
 

taa ljubov me potseka kako vo tetratkata za na skolo se potpisuvas, si gledas preku datumi, bukvi, kolku te saka toj den...

 

taa ljubov me potseka za site preneseni poraki preku drugar mu, preku drugarkami...

 

taa ljubov me potseka na prvite cuvstva, peperuzinja vo stomak...

 

taa ljubov me potseka na edni minati bezgrizni vreminja, koga nikoj ne znaese ni za ljubomora ni za nisto...site uzivavme vo momentite, mig za mig....

 

a koga ke ja vidam ke se potsetam na site tie raboti...dali e toa ljubov ili ne, ne e vazno
leeeeeeeeeeee blackeye se toa mise desava sega mene
zenite mozat da odglumat orgazam ali mazite mozat da odglumat edna cela vrska..:))))
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 16:23
а...каj мене...е наj вистинската ако такава постои...
го засакав уште од први разред...го сакав целото тоа време од 7 години во основната школа...си мислев на него и кога патовите ни се разделиха...кога ке го сретнев срчицето ми пагаше во гаките...ми беше првата лjубов и во духовниот и во физичкиот смисол на думата...ми беше првиот ...во секоj еден смисол изразувашт лjубовното чувство...
кога му отнеха животот / а беше само на 17, дури не стана матурант/ посакав и мене да ме нема...
сега можам само да го сонувам...не ми е тажно ...убаво ми е кога ми дога во сонот...си зборуваме...по малку...повеке се гледаме...и се збогуваме...
но после денот ми е убав... затоа што знам дека се пак постои едно место, макар и само едно, кадето знам ...ке се сретнеме...пак...љубов
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 16:48
Ima neshto magichno vo detskata ljubov....toa se prvi emocii,prvi dopiri ,prvi baknezi,sve e tolku iskreno ,tolku chisto,bez lagi,bez nevrstva,pa verojatno zatoa  se chuvstvuvame ubavo koga kje se potsetime na nea....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 16:55
........ повеќе би се рекло дека е искрен излив на емоции кои подоцна ќе го мачат и ќе мора да ги чита или сокрива отколку нешто што би можело да се нарече љубов .........  
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 20:55
се тоа се хормони
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 20:57
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

се тоа се хормони


не секогаш...и не е правило...
барем моето искуство така говори.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 15:01
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

се тоа се хормони



Можеби и се хормони, ако се јавило на 13-14 години... ама ако љубовта се родила порано, на пример околу 6-7 години? Секако дека децата на таа возраст не се свесни за тоа што е љубов, ама пак, дали може некој поискрено да сака од децата? Не верувам... затоа што тие сакаат безрезервно, те прифаќаат без оглед на се... и убаво е ако таа љубов опстојува низ годините... иако сум немала искуство со детска љубов, верувам дека таа е вистинска - не мора да биде доживотна, да трае засекогаш, ама додека трае е силна и искрена... и тие луѓе и да не завршиле заедно, верувам дека остануваат добри пријатели
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 15:38
неколку дена син ми зееше  во една точка...се мислеше...разочарано ми делуваше
-сине,мама познава кога детето не и е ок...кажи на мајка?
и ми раскажа
тој ја сакал неа,таа му намигнувала,му се смешкала,па го засакала другар му,па пак него,па му рекла-размисли до голем одмор дали ме сакаш?
а тој мислел ли мислел,убав на мама
и смислил-и кажал,да,многу те сакам
а она,шмизла-абе...заеш што..ја ипак го сакам другар ти
-изненадувањеизненадувањеизненадување
а јас викам-е па сине таква е детската љубов,ќе те засака некое друго девојче
-таква е љубовтаизненадувањеизненадувањеизненадување...е па мамо ако е таква ќе се плукнам на љубовтасмеење
а не знае дека  понатаму ќе ја бара таквата љубов...невина..слатка..најубава..наивна...пеперутки на сите страни..насмевки и ѕвезди во очите
воздивнување...ама таа е една...и никад више
остануваат само сеќавања на скришни допири и насмевки и зацрвени обравчиња



Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,218 секунди.