IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Кој ќе ни биде претседател?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој ќе ни биде претседател?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Прашање: За кого од двајцата кандидати ќе гласате во вториот круг?
Одговор Гласови Статистика
15 [41,67%]
17 [47,22%]
4 [11,11%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој ќе ни биде претседател?
    Испратена: 15.Април.2009 во 09:30


Честитки до Иванов од претседателите на Словенија и Грција...!!!
   
Претседателите на Словенија и на Грција Данило Тирк и Каролос Папуљас упатија писма со честитки до Ѓорге Иванов, по повод неговиот избор за претседател на Република Македонија...!!!

Република Словенија ќе продолжи цврсто да ги поддржува реформските напори на Република Македонија на патот кон европските и евро - атлантските структури...

Претседателот на Грција Каролос Папуљас му го честита изборот за претседател на Иванов и изразува надеж за дополнително продлабочување на билатералните односи помеѓу двете земји...!!!

секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2009 во 00:46
Србокомунист...ете тој ќе ни е претседател.....

Изменето од anastea - 10.Април.2009 во 13:46
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 01:20
Originally posted by anastea anastea напиша:

Јас му посакувам среќа... а и на нас со негонамигнувањеОфтопик - поубаво ти стои ова аватарчеголемо%20гушкање


Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 01:12
Јас му посакувам среќа... а и на нас со негонамигнување

Офтопик - поубаво ти стои ова аватарчеголемо%20гушкање
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 01:08
Во право си, времето ќе покаже   
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 01:01
Не верувам и јас дека Иванов ќе дозволи да биде нечија марионета.
Од една страна, добро е што по многу прашања се на иста линија или имаат слични ставови, па веројатно нема да има јавни бламажи пред очите на целата меѓународна јавност како досега. Доброто е што сигурно ќе имаат соработка (а и не очекуваше белким некој дека Груевски ќе предложи кандидат со кого се контраатголема%20насмевка)

Од друга страна, да не заборавиме сепак дека Иванов не е член на партијата (како што беше Трајковски), и доколку дојде до разидување по некое прашање, веројатно нема да му биде тешко да се спротивстави или постапи по свое. Така барем би требало да биде.

Останува времето да покаже дали сме биле во право или не...
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 00:50
""Спомнав “бајаги време“, отприлика едно 18-19 години""

Ај ќе те викам дадичке . Анастеа, и сама знаеш дека не е проблемот во ингеренциите. И Борис немаше поголеми ингеренции, па успеа да го сплоти народот (за жал после неговата смрт). Проблемот кај Иванов мислам дека ќе биде тоа што Тој е под преголемото влијание на Груевски, на кого пак му требаше баш ваков Претседател, односно човек што нема да му се меша во работата и нема да ги коментира неговите одлуки. Се плашам дека совеста на Иванов, кој всушност е еден од моите омилени професори, нема долго да го издржи притисокот, и под притисок на народот и меѓународните фактори ќе мора кога-тогаш да влезе во контра политика со премиерот. Се мислам дека повторно ќе имаме ситуација на извинување како што беше случајот со Љубчо кога се извинуваше на народот за Трајковски. Сепак Иванов е интелект, и не верувам дека ќе остане во потценета положба
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 00:37
Спомнав “бајаги време“, отприлика едно 18-19 годининамигнување

2002-ра е мој превид, секако мислев на претседателските исбори од 2004-та.
Точно, Иванов последниот месец, откако почна кампањата, делуваше многу збунето, несмасно, несигурно, брзоплето. Јас верувам дека тоа се должи на некој психолошки момент на ставање на личноста во центар на внимание, а и камерите си го прават своето.
Оптимист сум и верувам дека ќе биде добар претседател.
Најважно е да се постави над сите, да одигра улога на обединувач на поделениот народ... ионака ингеренциите нема да му се којзнае какви.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 00:30
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ми пречиголема%20насмевка... ќе ми набиеш комплекс на повеќекратна личност... секогаш да мислам колкумина има зад НАСгазење%20од%20смеењеТуку ај на темата, ќе не кара модераторотплазењеВо 2002-ра година изборите беа специфични. Што поради смртта на Борис Трајковски, што поради кандидатите: Бранко наспроти анонимусот Кедев?! Па и врапчињата знаеја дека ќе победи Бране...И за Иванов многумина викаат дека е анонимус, што не е баш точно.Точно е дека нема стаж како политичар, но јас откога следам политика (бајаги временамигнување), паметам дека многупати го имам гледано Иванов на јавни дебати, трибини, на расправи со колеги-интелектуалци по разноразни прашања... Човекот не е баш паднат од небо во политика, како што некој сака да го претстави.


Ај нема да ти замерам (бидејќи спомна дека не ја пратиш многу политиката). Инаку изборите во 2002 година беа парламентарни, а во 2004 година имаше претседателски избори. Но епилогот на тие два круга беше речиси ист. А што се однесува до Иванов, Јас не го потценив човекот во ниту еден момент како интелектуалец, професор, човек и сл. Напротив сум го слушал и лично и ми се допаѓале некои ставови кои тој ги има кажано. Меѓутоа овој Иванов што го гледам во изминатиов месец, нема ни 1% заедничко, со тој Иванов што досега го познавав
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 00:24
Ми пречиголема%20насмевка... ќе ми набиеш комплекс на повеќекратна личност... секогаш да мислам колкумина има зад НАСгазење%20од%20смеење

Туку ај на темата, ќе не кара модераторотплазење

Во 2002-ра година изборите беа специфични. Што поради смртта на Борис Трајковски, што поради кандидатите: Бранко наспроти анонимусот Кедев?! Па и врапчињата знаеја дека ќе победи Бране...

И за Иванов многумина викаат дека е анонимус, што не е баш точно.
Точно е дека нема стаж како политичар, но јас откога следам политика (бајаги временамигнување), паметам дека многупати го имам гледано Иванов на јавни дебати, трибини, на расправи со колеги-интелектуалци по разноразни прашања... Човекот не е баш паднат од небо во политика, како што некој сака да го претстави.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 00:13
Originally posted by anastea anastea напиша:

НИЕ?Кои сме тоа ние?(Сигурно не ми персираш?голема%20насмевка)



ПА И ДА ТЕ ПЕРСИРАМ, СИГУРНО НЕ ТИ ПРЕЧИ   
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 00:08
НИЕ?
Кои сме тоа ние?
(Сигурно не ми персираш?голема%20насмевка)
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 00:04
Originally posted by anastea anastea напиша:

А јас кога последен пат учев математика, 250.000 беше мнооооогу помал број од 450.000размислување



И ВО 2002 БЕШЕ ИСТИОТ СООДНОС АМА РАСПОРЕДОТ НА ПАРТИИТЕ БЕШЕ ОБРАТЕН, САМО ТОГАШ ВИЕ НЕМАВТЕ НИ 250000. ЗАТОА НИКОГАШ НЕМОЈ ДА ЗАБОРАВАТЕ ДЕКА ТОПКАТА СЕ ВРТИ, НЕКОГАШ И МНОГУ ПОБРЗО ОД КОЛКУ ШТО НЕКОЈ ПОСАКУВА
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 23:47
А јас кога последен пат учев математика, 250.000 беше мнооооогу помал број од 450.000размислување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.