IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - СТИХОВИ КОИ ВЕ ДОПРЕЛЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СТИХОВИ КОИ ВЕ ДОПРЕЛЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 656667
Автор
Порака
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2020 во 18:11
Секое лошо за добро е, што и да е ќе помине..
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2020 во 21:41
Today i'm crazy, I don't know what I want Today I'm crazy, leave me alone Tomorrow I'll know everything I suppose to, I'll be sweet, I'll be tender Tomorrow I'll love all people again I'll give everything for others Don't say a word more, No, don't tell me all those stories I don't know what I want, I don't know where I am I'm dangerous Today i'm crazy, I don't know what I want Today I'm crazy, leave me alone I'm torn apart by some strange things It's a full moon, my head is messed up But tomorrow I'll be myself again, a bit sad but still strong I will be by your side again I will love myself again I will be just yours, everything will be better Just till its over Don't say a word more, No, don't tell me all that stories I don't know what I want, I don't know where I am I'm dangerous when I'm furious Stop following me i don't know what I would give Stop following me Just let me sleep Just let me dream
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2020 во 15:32
Дај им го светот
Дај им го цело небо
Дај им го цел живот уште еднаш од почеток
Да бидам сведок
На овој пекол
На тие ноќи
Дека нема ништо потешко
од тие очи...
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2020 во 22:11

If you hear me singing
If you hear my soul
You'll never want to let me go
Close your eyes and I will
Catch your flow inside
Your body is dancing, wildest one


Soul Fire –




Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2020 во 23:04
Samo ja znam kako mi je Kad pred svima glumim sreću A u crno srce bojim Jer vidjeti te više neću Samo ja znam kako mi je Kad svi misle da mi ide Da mi život nije bajka Ni da čuju ni da vide I krijem moja draga Da svaki da je siv Ovu tugu ću u sebi Nosit ja dok sam živ Kad s tobom nema me Nek idu dani ovi Bez tebe kao da Samo sjenka stoji

Сакам да кажам... | Страница 3492 | Фемина Форум
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 656667
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.