IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Напад на Буш со чевел
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напад на Буш со чевел

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 00:36
Значи не ми се верува колку луѓе има што од носот подалеку не виделе и не прошетале... и од МТВ друга телевизија не погледале...


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 00:53
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Значи не ми се верува колку луѓе има што од носот подалеку не виделе и не прошетале... и од МТВ друга телевизија не погледале...




што не виделе? Ирачко-Иранска војна? Ирачко-Кувајтска војна? Ирачко-светска војна?
зошто толку лесно ирачаните ја симнаа статуата на Садам, зошто како и Чаушеску, го осудија на смрт? оти им било арно?
не, не им било арно. само тогаш им било многу повеќе страв да проговорат за тоа.

оваа тема ја чувам уште во медиуми, само заради тоа што мислам дека ова беше само медиумска игра, за да се размрда малку светот, демек Буш, ова она, Ирак, ваму таму. им пропадна нафтата, сега кога веќе ќе се пуштаат во производство автомобили на струја. Блискиот исток ќе изгуби на значење, а ќе добие Франција, која има огромен број на нуклеарки, централи за струја.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 01:01
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Значи не ми се верува колку луѓе има што од носот подалеку не виделе и не прошетале... и од МТВ друга телевизија не погледале...




што не виделе? Ирачко-Иранска војна? Ирачко-Кувајтска војна? Ирачко-светска војна?
зошто толку лесно ирачаните ја симнаа статуата на Садам, зошто како и Чаушеску, го осудија на смрт? оти им било арно?
не, не им било арно. само тогаш им било многу повеќе страв да проговорат за тоа.

оваа тема ја чувам уште во медиуми, само заради тоа што мислам дека ова беше само медиумска игра, за да се размрда малку светот, демек Буш, ова она, Ирак, ваму таму. им пропадна нафтата, сега кога веќе ќе се пуштаат во производство автомобили на струја. Блискиот исток ќе изгуби на значење, а ќе добие Франција, која има огромен број на нуклеарки, централи за струја.


Не мислиш дека и Чаушеску, и Садам, беа само шаховски фигурки на САД? Милошевич исто така? Па  кој го намести Садам?
Што е САД? Ослободителот? Рамбо?

Не-туку улогата на овие луѓе едноставно заврши а со тоа истите беа смакнати. Политиката е многу повеќе од она што го сервираат медиумите.
Ако на Ирачаните не им чинел Садам, каков и да е претставуван, мислиш ли дека нема да го тргнеа сами?
Во секоја ирачка и блискоисточна куќа стоеше не слика-но постер од Садам и неговата БААС.

Која е следната фигура-останува да видиме. Исто така и следното поле на империјалистички интереси на САД, допрва ќе видиме кој е следниот.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 01:11
интересно гледање на нештата. морам да признаам.
Чаушеску - шаховска фигура на САД?
за ова треба огромна храброст, не само да се изговори, туку и да се помисли, оти нели „мислите се ослободени од данок“.
ама тоа и не значи дека се правилни. исто како што и сивата економија, која е „ослободена од данок“, но не е правилна, нели?
види вака библиско моме, мислењето, дека се во светот е под влијание на САД е многу, многу, многу, многу погрешно мислење.
секој сам си ја крои судбината, својата и на своите најблиски.
САД се трудат колку што можат повеќе да си ги одбранат своите интереси, кои признавам се протегаат низ целиот свет, но тоа не значи дека секаде успеваат да ги одбранат тие интереси.
не сакам да го бранам Буш, има он брцнато со прстето во нафтата, ама таму го постави народот, кој во Америка гласа, за разлика од некои тирании, каде се уште има династии, кои си владеат со народите, како да се овци.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 01:13
ОК, Доги, респект кон твоето видување на работите.среќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 19:29
Novinarot stvarno imal hrabrost cim se osudil da go tresne Bush so cevlite...A uste pointeresno bese sto nemase reakcija od toj sto stoese do Bush.. .Mislam deka ke go pustat na sloboda novinarot,ama mislam i deka izel ubavo kotece.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 20:41
 Kolku bea osloboditeli na Kosovo, tolku bea osloboditeli i vo Irak. Cela svetksa populacija ne go saka Bush i negovata politika. Samo nekoj novinar imal moznost i hrabrost da go mavne, zalosno shto ne go pogodil pa da si odeshe so dzumka od Irak. Da se najdeshe barem eden hrabar od nash*te novinari pa da zamavneshe na Stanishev koga so takva ironija zboruvashe za Pirincite.
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 21:42
dzaba zborvis...nekoj se zaslepeni od SAD i nivnata "humana uloga" na svetski policaec...propaganda cini cuda
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 12:03
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 18:15
kako ne go aknaa po toa kelenkata mamu mu.....голема%20насмевка
apce
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 11:35
Интелигенцијата на Буш го попречи да ја сфати вистинската порака на чевелот, па тој го протолкува тоа како желба за истакнување и внимание од страна на новинарот...а не и како “Одете си, проклетници“ (тоа беа зборовите на Садам кога Американците го окупираа Ирак)

Ни порака во чевел не умее да протолкува човекот...

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.