IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Како би реагирале вие....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како би реагирале вие....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2008 во 09:44
ja stalno velam...na "krajot" se gleda kakov e covekot....
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2008 во 09:57
dali e bitno kako e covekot, ako nesto dobro napravis za nego? se dodeka ne mi pravi mene licno problemi, i ako posakuva pomos, sekako deka ke mu pomognam..... retki (ne samo retki, nego eksoticniплазење) se tie osobi sto se pokraj tebe, ne samo koga im e loso nego i koga im e dobroнамигнување
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2008 во 10:06
....liçno jas ,koga pomagam ,ne vadam ni vaga nitu digitron.......neznam zosto lugeto sekogas oçekuvaat nesto vo vozvrat ,ako pomognat na nekogo na bilo kakov naçin......sepak zivotot e trkalo koe se vrti ,i nikogas ne znaeme koj ,na kogo i kade ,vo koja situacija moze da mu se najde.....
 
....zatoa ne baram ni blagodaram...zosto mozebi ......eden den...ulogite moze da se smenat....среќа
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2008 во 10:09
...jas samo se setkam natamu-navamu i mojata pojava gi k*razi drugite...taka da nema potreba da gi sovetuvam ili da im kazuvam nesto....gledaat deka ima poloso od nivnoto...!!!лажго
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2008 во 19:42
Ako moжеш на чоек да му помогнеш, помогниму и не претерувај многу, а ако не сакаш да му помогнеш тогаш барем не му одмагај !!!
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 11:57
Не мора ни благодарам да ми рече - јас сум му помогнала, а ако тој не го цени тоа, негов проблем... важно ми е дека сум постапила како што требало, и мене совеста ми е чиста...
се сложувам со Biolica - колцето се врти...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Foxy_lady Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Foxy_lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 13:56
Добро де!Сум сакала,сум помогнала,ме заебал,тоа е тоа.Одиме понатака,барем сум направила нешто добро.Ќе ме боли,ќе ми помине.
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 19:08
Сум помогнала и ме шутнале после тоа, боли но поминува. Но и пак да треба да помогнам пак би го направила истото зошто едноставно тоа е првото на кое што помислувам кога некој од мене ќе побара помош и на тој начин се чувствувам духовно побогата.

Изменето од defma - 18.Октомври.2008 во 19:09
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 20:53
..Vo zivotot sum pomognala na mnogu lugje i poznati i nepoznati i na strucen i na privaten plan. Mnogu mi e krivo koga nekoj kje pobara usluga,  a ne mozam da mu pomognam. Togash se nerviram, se jadam sebesi,zoshto ne sum se snashla za da pomognam. Ne cekam lugjeto da mi pobaraat usluga, niti ocekuvam neshto za vozvrat. Ednash primiv doma na spienje devojce od vnatreshnosta koja doshla kaj deckoto so koj se podkarala, ja izbrkal i nemashe kade da spie. Na vrakjanje od Grcija ni se rasipa kolata. Barajki majstor niz gradot naletavme na nea. Me prepozna, ni pomogna ne odnese kaj nea doma. Ne kontaktirame mnogu, ama zaradi takvite kako nea znam deka treba da se pomaga. 
Кон врв
n1k0La Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ride To Live Live To Ride

Регистриран: 31.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај n1k0La Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 21:01
nishto bi znael za drug pat
Otvori Se Zezame ! Da Ne Vlezeme Sose Vrata!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 00:27
Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Без разлика, бивш или бивша, сегашен или сегашна, иден или идна,пријател, пријателка, се наоѓа во некоја тешка ситуација, дали од болест или некоја друга причина и вие сакате, да помогнете, и да дадете се од себе за полесно да излезе, да помине, и откога се ќе се заврши супер, зборам чисто пријателски, или веќе ако сте во врска, значи без никаква разлика, отпосле ви даде една пета отпозади?


За ова ќе кажам лично за мене без да правам некое си лице или се дигам на незнам кое ниво или каков да се правам.Лично јас многу ретко се решавам да побарам помош од некој а доколку ми е понудена од некој ако сакам ја прифаќам ако не си траам.Кога ќе дознаам дека на некој му е потребна помош директно или индиректно правам повеќе и од колку што можам за на било кој и каков начин да помогнам.Понекогаш дури и да речам несвесно сум помогнал и повеќе од колку што треба.А дали после тоа ќе ми биде благодарен/а или не многу,многу и не ме засега.Важно јас сум му помогнал и мило ми е за тоа без никакво каење.Имало случаеви и кога ми манале "пета одпозади" али со тек на време смениле мислење и тоа по малце ме прави среќен.А за помогнување од секогаш сум и ќе помагам.Не знам кој и како ме научил така но така ми е подобро
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 10:14
Ke i stavam seker vo rezervoar i ke i se iseram na cergice na vlezna vrata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.