IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Slipknot
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Slipknot

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
filip122 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filip122 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Slipknot
    Испратена: 20.Август.2008 во 17:29
ШТО МИСЛИТЕ ДА ДОЈДАТ СЛИПКНОТ ВО МАКЕДОНИЈА???????
ЗНАМ ДЕКА ОВАА ИДЕА ВИ ЗВУЧИ НЕВЕРОЈАТНА НО ДОКОЛКУ СЕ СОГЛАСАТ ПОВЕКЕ ЛУЃЕ ДА ГИ ДОНЕСЕМЕ СЛИПКНОТ ВО МАКЕДОНИЈА МОЖЕБИ ОВАА ИДЕА БИ СЕ ОСТВАРИЛА. МАКЕДОНИЈА ДОНЕСЕ МНОГУ ЅВЕЗДИ ВО НЕА, ЗАШТО ДА НЕ ГИ ДОНЕСЕМЕ И СЛИПКНОТ!? ШТО МИСЛИТЕ, КОЛКУ ЛУГЕ КЕ ДОЈДАТ НА НИВНИОТ КОНЦЕРТ, БИДЕЈКИ ТИЕ НЕ МОЖАТ ДА ОДРЖАТ КОНЦЕРТ ЗА МНОГУ МАЛА БРОЈКА НА ЛУГЕ!!!!!!!!????????? ШТО МИСЛИТЕ, КОЛКУ БИ БИЛА КАРТА ЗА НИВНИОТ КОНЦЕРТ БИДЕЈКИ НЕ МОЖАТ СИТЕ ДА СИ ДОЗВОЛАТ ГОЛЕМА СУМА НА ПАРИ!? ЈАС НАЈВЕКЕ БИ ДАЛ 2500 ДЕНАРИ НО ТОА Е ГОЛЕМА СУМА НА ПАРИ ЗА КОНЦЕРТ! СЕПАК АКО САКАМЕ ДА ДОЈДАТ ПОВЕКЕ ЛУГЕ ЦЕНАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ШТО ПОМАЛА!!! ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА СЕ ОСТВАРИ ОВАА ИДЕА ПОДДРЖЕТЕ НЕ ЗА ОСТВАРУВАЊЕ НА КОНЦЕРТОТ НА СЛИПКНОТ ВО МАКЕДОНИЈА!!!
SLIPKNOT FOREVER…


Изменето од anastea - 25.Август.2008 во 16:17
Кон врв
filip122 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filip122 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 17:39
има ли фанови на слипкнот ???
Кон врв
filip122 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filip122 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 02:32
znaci tuka defintivno nema fanovi na slipknot
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 13:32
Еве бе јас сум фан на Слипнот .
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 15:36
абе дај не заебавај, има далеку подобри бендови кои мора да дојдат голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ТХЦ Манге Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТХЦ Манге Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 15:38
и мене ми се свиѓет///
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 22:05

Ako mene me prasuvate, ic ne mora da doadjaat...Sto da vi kazam, sum gi promasil deckive( citaj nikogas slusnal za niv) i ko sto gledam sega po net, ama bas nisto ne sum propustil...pffff...не%20знам

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 23:19
Не сум фан.
Го делам мислењето на Забеган.

Нека дојдат еве Д.Тијатер на пример, бар ќе ми се освари една од животните желби -да им идам на концерт.

Иначе овие ми се премногу уфилмани некако... со тоа маските и доус кајндс оф шит. Башка њу метал се, а то не поштуем така да...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 00:23
Маскенбал музика...
имаа една добра балада шо ми се засвиѓа , Vermillion се викаше...
требале на драмско да се запишат , повеќе им иде кореографија неголи музика...
ама не заостануваат , радо би ги слушал кога би имале концерт среќатрепкање

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 09:26
Originally posted by Phantomlord Phantomlord напиша:

Еве бе јас сум фан на Слипнот .


И јас сум фан на Слипнот... од пред 5 минути. Озбилно, сега прв пат слушнав за нив. Слушнав две песни на Јутјуб и... шо знам, треба уште повеќе да слушнам од нив па да дадам ,,дозвола,,??!!?? дали да дојдат во Македонија.
Кон врв
Toxical Bile Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Toxical Bile Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2011 во 00:26
Јас сум фан на Slipknot
И најдобри се!! и би сакала да ги видам во МКД :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,143 секунди.