IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Тајни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тајни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 00:05
Мене првиот случај повеќе ме асоцира на „слатка тајна“ и нејзино криење заради срамежливост (обично во помлади години)....

Вториот случај ме асоцира на НЕДОВЕРБА во родителот....

Можеби земав несоодветен пример да ви посочам на што точно мислев.......
МИР со сите
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 12:46
Немам тајни пред моите родители, особено со мајка ми, а она пренесува на татко ми и така си знаат и двајцата. нема ништо лошо во тоа да го споделиш она сто го доживуваш и чувствуваш со твоите најблиски.Не дека секогаш ме оправдувале, добивам и критики но нема потреба од криење.Едноставно не можам а да не и кажам на мајка ми.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 13:10
Sekoj si ima svoja intima, i normalno e nekoi raboti od ljubovniot i seksualniot zivot da ne gi znaat roditelite...jas nikogas i nikogas nema se da im kazam na moite, ne deka nemam doverba vo niv ili nema komunikacija pomegu nas, tuku mislam deka nekoi raboti ne se moralni...
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 15:41
... Jok na mene majka mi i den denes mi e najdobra drugarka ..... i majka ..... dve vo edno ....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 20:21
Секојпат сум кажувала она што јас сум сметала дека моите родители требало да знаат, зашто имав забалежано дека ако им кажев нешто одвишок-многу дробеа после без потреба.
Затоа некои работи од мојата интима си ги задржувам за себе.
Секогаш знаеле кој ми се свиѓал, дали се гледам со некој ама детали-No, No, No!
Многу сум блиска со мајка ми и имаме отворен муабет, ама за некои работи никогаш не сум и кажала(нема потреба)

Изменето од GlenKlouz - 13.Април.2009 во 20:23
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 20:34
I agree
МИР со сите
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 20:40
me too xD
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 06:04
Originally posted by superboy superboy напиша:

Дали криете од вашите родители за вашите девојки,симпатии,дечковцки и сл.?Дали мислите дека е убаво да се краие тоа или пак не?



нема зошто другите да ми се мешаат во приватноста. се додека не речам ..мамо .. тато .. се мажам....не ни треба да знаат ништо повеќе за мојот интимен живот
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 12:46
Само старата дома знае за такви работи, со кој сум и како сум, и тоа не сум и кажаја поради неа, туку поради себе. Да не ја лажам дека ќе идам на родендени неколку пати во неделата. Не и е ни многу -многу гајле во последно време, тинејџерски врски траеле по 2-3 месеци... Сеа коа ќе и кажам колку е оваа, за глава ќе се фати.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 21:03
 ako gi nema tajnite .,  grozjeto ke bide kiselo., ., ., po neshto mora da ostane i za nashata intima ., onaa najslatkata., ., <>vakvite raboti za mene odamna bea no gi pametam ko vchera da se sluchuvaaнамигнувањеда
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,207 секунди.