IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Аура
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Аура

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 03:43
Mojot proekt beshe da dokazham ili pobijam dve pretpostavki:

1. Deka Kirilijanovite fotografii ja prikazhuvaat aurata na chovekot.

2. Deka aurata ja prikazhuva psihofizichkita sostojba na chovekot.

Mozhebi ne si znael, no na pochetokot, a gledam spored prvichnite komentari na Majkl i denes, postoeshe edno moshne skeptichno stanovishte deka tie sliki ne ja pretstavuvaat taa sostojba (koja ja narekuvav bioenergija), tuku deka toa e nekakva registracija na praznenjeto na visokofrekventnata i visokonaponskata struja od upotrebuvaniot generator.

Ednostano, institucijaliziranata nauka i akademijata ne priznavashe (ne priznava nitu denes, bez obir na rezultative) deka postoi nekakava bioenergija koja se razlikuva od dobropoznatite energii koi se izuchuvaat od strana na naukata.

Jas, kako shto vi pokazhav i vam, dokazhav preku sekoe somnenie deka ovie fotografii ja prikazhuvaat prihofizichkata sostojba na lugjeto preku energijata koja se zrachi od niv. Taa energija ja poseduvaat samo zhivite bitija i zatoa za mene terminot "bioenergija" e potpolno soodveten.

Ovoj dokaz ima ogromna vrednost samiot po sebe.



Sega, mojot plan beshe soznanievo da bide praktichno iskoristeno vo medicinata i psihijatrijata za evaluiraje na opshata sostojbata na lugjeto, dijagnosticiranje, sledenje na razvojot na bolestite, efektivnosta na deluvanjeto na lekovite i t.n. Rabotata e shto za takvi istrazhuvanja potrebni se sredstva za konstruiranje na specijalni uredi, obezbeduvanje laboratorii, plakjanje struchen personal, sorabotka so univerziteti i bolnici... Istrazhuvanjata na ova pole sigurno kje otkrieshe mnogu raboti za koi denes s'e ushte ne znaeme i za koi mozhat da se najdat praktichni primeni vo sekojdnevniot zhivot pochnuivajki od medicinata, pa zavrshuvajki so kriminalistikata i kvantnata mehanika.




Изменето од Messenger - 21.Февруари.2010 во 05:21
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 12:34
Постои и Аура дијагностика. прекинот или намалениот обрис на аурата на некои места од телото директно укажува на заболување.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 14:06
Прашање за Messenger....
Значи продобивките од Кирилијановите фотографии би биле од огромно значење за медицината затоа што со нивна помош би се окриле и дијагностицирале  болести ,а воедно и би се следел  натамошниот медикаментозен третман на одредена болест.
Со ова образложение  и Марко доби одговор  за  бенефитите од  овие  фотографии,и знаеме дека финансискиот фактор бил пресуден да биде отфрлена можноста за отварање на лабораторија кај нас.
Она што  мене ме интерсира е дали  некаде низ светот постои лабораторија од ваков тип и дали овие истражувања помогнале во некоја област од медицината ,еве да речеме  рано откривање на некоја болест,па потоа со примена на соодветна терапија и  напоредно следење на одговорот  од терапијата  преку вакви фотографии,се дошло до комплетно излекување на пациентот.....имаш ли некакво сознание  или пак можеби контакт и соработка со  некоја ваква лабораторија?
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 18:52
Kako shto spomnav vo eden od prethodnite komentari, vo toa vreme znam deka imashe laboratorii vo Bugarija i Rusija. Isto taka, vo Amerika vojskata beshe zainteresirana za vakvi prouchuvanja i eksperimenti.

Celata koncentracija vo toa vreme, za zhal, beshe nasochena kon otkrivanje i kontroliranje na chovekovata psihofizichka sostojba vo vojni i izvestitelni (shpijunski) celi.

Studenata vojna beshe vo polna sila, pa se obiduvaa da pronajdat novi nachini na deluvanje vrz protivnichkata strana. Togash se smetashe deka so detalnoto prouchuvanje na aurata kje mozhat da pronajdat nachini kretivno da ja koristat za nejzino modificiranje, transportiranje, gledanje na dalechina (remote viewing), deluvanje na dalechina (telekineza) i slichno. Tokmu poradi vakvite intencii vo nejzinoto prouchuvanje najgolemiot del od eksperimetite i soznanijata ostanaa neobjaveni.

Spored onoa shto mozham da zaklucham od nekoi pokazateli, verojatno ne se dobija rezultatite koi se baraa od investitorite i zatoa istrazhuvanjata oficijalno se prekinaa ili povekje prestana da se govori za niv.

Mozhebi nekoj kje prasha zoshto ne se pojavija drugi investitori? Pa, verojatno najgolemite i ekonomski najsilnite se proizvoditelite na lekovi. Golemite biohemijski kompanii se zainteresirani za pronaogjanje, proizvodstvo i prodavanje lekovi. Nivniot interes e generiranje shto pogolemi profiti od patentiranite lekarstva, a ne razvivanje na tehnologija koja kje pokazhi dali nivnite lekovi se efikasni ili ne, dali povekje odmagaat so nivnite kotraefekti namesto shto pomagaat vo saniranjeto na zdravstvenite problemi i t.n.

Isto taka, od tehnichka strana, nikoj ne se nafakja da vlozhuva seriozni sredstva vo detalno i temelno istrazhuvanje bidejki Kirilijanovata tehnika na fotografiranje e odamna poznata i ne mozhe da se patentira od nikoj osven od onoj koj ja otkril, a so toa sekoja potroshena para vo nejzinoto prouchuvanje ili praktichna upotreba bukvalno bi znachelo i besplatno podaruvanje na dobienite soznanija na site koi bi se zainteresirale za niv. Od tie prichini nikoj seriozno ne se nafatil nitu da dizajnira elaborirani profesionalni mashini za vakvo fotografiranje - tie bi bile korisni edinstveno ako postoi dobro razbrabotena i nauchno/medicinski podrzhana tehnika za dijagnosticiranje preku analizata na dobienite fotogafii. Pomislete samo na rentgentskata tehnologija... zarem kje postoeja mashinite i edna cela specijalnost od lekari i tehnichari ako toa ne beshe potpolno podrzhano od establiranata medicina?



Изменето од Messenger - 21.Февруари.2010 во 18:57
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 20:26

Токму така... најголемите  финансиски моќници се производителите на лекови ,па затоа овие истражувања би биле контрапродуктивни за фармацевстката индустрија.

Кој би инвестирал против себе,Кирилијановата фотографија би ја покажала и  другата страна на ефектот од лековите,не за  џабе  се вели лекот е меч со две острици,едно лекуваш,а друго оштетуваш.
Од друга страна пак неможноста за патентирање би значело  непрофитабилност за оние кои би работеле со оваа техника и на крај  како што велиш и сам ,тука е рентген технологијата ,поисплатливо е од  медицински аспект да се инвестира на стручен кадар и технолошка апратура.....повратна инвестицијасреќа
Но времињата  се менуваат,кој знае...можеби еден ден ќе се даде акцент и на ова откритиезбунетост
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 23:59
Mene me zadovoluva shto uspeav lichno, od prva raka, da otkrijam vazhni neshta od prirodata na nasheto postoenje.

Rabotejki na ovaa problematika uvidov raboti koi mi pomognaa podobro da go razberam svetov pochnuvajki od sekojdnevniot zhivot, preku religijata i psihologijata, pa zavrshuvajki so kvantnata mehanika.








Изменето од Messenger - 23.Февруари.2010 во 00:02
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 12:37
оваа тема-аура ме заинтересира прв пат, пред неколку месеци, кога отидов во еден ресторан ми се случи нешто многу интересно.јас бев со друштво односно бевме 4 души.имавме келнер што цело време беше насмеан.и го прашавме што го поттикнува цело време да е насмеан, тој рече дека чита книги за енергија, се бави со јога...некој го праша што пишува во тие книги за енергија, и тој рече дека таму пишува за тоа дека секој има различна енергија, позитивна или негативна и дека таа влијае на аурата на еден човек, но и на луѓето околу него.така на пример, мене ми рече, дека уште кога сум влегла во ресторанот, мојата аура засветила, и дека била многу светла...тоа значело дека сум била позитивна личност
тогаш не разбирав што значи тоа, но после си седнав на нет и се проучив.всушност, аурата го покажува нашето моментално реално расположение, но и каква личности сме.научив да си ја видам аурата, многу е лесно, само побарајте на википедиа...

Изменето од Charmedgirl18 - 19.Јуни.2010 во 12:37
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.