IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Panasonic DVX-102b
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Panasonic DVX-102b

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Panasonic DVX-102b
    Испратена: 17.Јули.2008 во 14:07
Od pred nekoj mesec se pocastiv sebesi so nova Panasonic DVX-102b od Belgrad. Kamerata e super i so besprekoren kvalitet na slikata. No od pred nekoj den nesto cudno se sluci so kamerata. Sega ne mozam da vlezam vo menito na kamerata so kopceto na kamerata tuku mora da odam preku dalecinskoto. I rec start/stop kopceto na rukohvatot ne funkcionira. Ako ja ostavam kamerata isklucena, no pod napon nekolku casa, koga kje ja vklucam se funkcionira besprekorno nekolku minuti i pak zapocnuva istata prikazna. Zatoa sekakva pomos ili razmena na iskustvo mi e dobredojdena. Ili pak ako nekoj ima service manual usto podobro. Ocekuvam pomos pred da ja nosam na servis vo Belgrad.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 15:01

Честито!

Со здравје да се служиш!
Можно е да се во прашање лабави конектори, (тоа често се случува) или пак ладни лемови (јас вака малце стручно т.е. сервисерскиголема%20насмевка) но бидејќи ти е нова т.е. под гаранција, најдобро е да ја однесеш на сервис и таму да ја средат.
Ако сакаш може да се чуеме и видиме ако може нешто да се провери без внатрешни интервенции, но искрено малку тнка ми изгледа работава. тага
Во секој случај мислам дека не е нешто страшно.намигнување
 
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 15:49
Ne veruvam deka se ladni lemovi, mislam deka e nekoj softverski problem, vo kraen slucaj da e nesto so elektronikata. Zatoa sto sekojpat se povtoruva istoto. Laden lem bi trebalo da se manifestira na drug nacin. Barem po moe mislenje. Ne znam dali nekoj ima data kabel za kamerata zatoa sto ima takov priklucok na zadnata strana, pod baterijata. Zatoa i barav service manual ama ne uspeav da najdam na internet. Ako nekoj znae, neka kaze.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 17:37
Друже верувај дека многу веројатно е да е некој дефект како што спомнав. Тоа работам така да барем мене ми личи на такво нешто. Немора да сум во правонамигнување
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 18:33
Po tvoe mislenje, bi mozel li da go resis problemot bez otvoranje. Ili kraj krajeva i da ja otvorime ako mislis deka kje mozes da go resis problemot, zatoa sto mi ja treba kamerata, a servisot vo Belgrad e mnogu spor.
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 22:06
Sigurno go znaesh DVXUSER.COM forumot.

Idi tamu, na DVX100  podforumot i pishi za problemot.

So srekja.


Igor


Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2008 во 09:15

Да пробаме! Ако може да се среди без нешто крупно (мислам крупна интервенција) добро! Ако се види дека треба посериозен зафат, тогаш сепак, иако се спори во сервисот јас би препорачал тие да видат!

Се слушаме!
Поздрав!
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2008 во 19:30
Се заврши работата со камерата. Како што ми рекоа од сервисот во Белград, постојала некоја фабричка грешка во одредена серија на овој тип на камера, што се решавала воглавно софтверски. Сепак благодарам до сите кои се понудија да помогнат.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 15:14

Баш ми е мило што работава ќе помине без рчкање во хардверот.

Поздрав!
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 20:48

ang3l4o is now a shoota.

голема%20насмевка


Igor


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.