IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Мнозински модел
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мнозински модел

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 23:07
Можи било така шознам... мал бев тогаш среќа
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 23:21
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



ne e nikakvo mestenje ...

se znae kako se dobiva pratenichki mandat ...
i taa matematika e kristalno jasna ...

kaj nas izborite gi dobivaat onie kade sto ke glasaat neopredelenite ...

vmro si ima glasachko telo ...
isto i sdsm ...

tuka se nekade ...

no neopredelenite ...
odlucuvaat koj ke bide pobednik ...

toa e ednata prichina ..

drugaa e sto sdsm saka bez da se promeni ...
so ista garnitura da pobedi ...

ne moze veke toa ...
sdsm treba da se reformira ...

dobro e sto vmro ima dovolen broj na pratenici
za mnozinstvo ...
taka da polesno gi sprovede reformite ...
i da odime napred ...


... analiticki pristap... kako i sekogash.... големо%20гушкање tocno deka izborite gi opredeluvaat  neopredeleni... licno nemam partiska knishka...  i sekogash doma sum imala "strojnici" da glasam za niv..... a i da gi ubeduvam lugeto od moeto opkruzuvanje da glasaat  za odredena opcija.... za prv pat glasav  za opcija  za koja nikoj ne morashe da me ubeduva....  ako zgreshiv.... samata sum si kriva.... Zoshto glasav....odnosno se opredeliv....
.... zaradi  pokacuvanjeto na mojata plata...bez shtrajk... veruvale ili ne....
...zaradi pokacuvanje na penzijata na mojata majka... bez shtrajk... veruvale ili ne....
... zaradi dodeluvanje na invalidska penzija na mojata sestra bez nikakv urgencija.... veruvale ili ne....
... zaradi zaposluvanje clen od moeto semejstvo... bez nikakvi urgenciii.... tuku zaradi strucnost.... veruvale ili ne....
...zaradi moe angaziranje na profesionalen plan... zaradi strucnost.... bez nikakvi urgenciiii ..... veruvale ili ne....
...veruvale ili ne... ako prodolzat so vakva politika.... ke gi glasam i za lokalnite izbori.... bez da me ubeduvaat.... i nema da zalam deka veke nema da bidam vo grupata... neopredeleni... partiska knishka nema da zemam... ama ke se opredelam za opcijata koja zasega vozi regularno.... barem za moite svakanja...

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 23:29

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Можи било така шознам... мал бев тогаш среќа
... da si mal ne  e grev... prashaj... zatoa ima postari.... da ti objasnat.... големо%20гушкање

Изменето од moira - 14.Јуни.2008 во 23:36
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 23:58
Eх сеа, тоа е веќе минато, гледаме во сегашноста и во иднината намигнување
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 13:39
Originally posted by RebeL RebeL напиша:


Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

aj ti presmetaj se so taa matematika do sega sto si ja zapoznal, kako e mozno da ne si tocen. matematicki de.
Не ај стварно објасни ми пошто гледам многу си запознаен и навлезен во политиката (за разлика од мене), како се одредуваат пратениците, како тоа вмро имаа помалце гласови а повеќе пратеници во споредба со претходните избори. Озбилно ти викам..


pa i ja tebe ozbilno ti vikam. ti si brat skaran so matematikata...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,264 секунди.