IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - NESTO ZA HDR...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

NESTO ZA HDR...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 21:55
izgleda interesno
go im nekoj instalacionoto +crack/serial?
ili od kade da go simneme?
jas najdov nekoj torrent ama bese so virus.



Изменето од janevskiR - 13.Септември.2008 во 21:55
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
choonga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај choonga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 23:19
go imav instalirano programceto pred nekoe vreme, ama ne mi napraj keif ic... mislam deka na stranicata imaat udreno na reklama poveke, a posle ne ispagja bas kako sto izgleda...

jas kolku sto imam praeno hdri mislam deka photomatix-ot e podobar, vklucuvajki ja i novata podobrena verzija 3.0.

e sega mozda treba da se zemi vo predvid i toa deka ne sum raspolagal so kvalitetni fajlovi na fotkite od sony-to. nesto sto ispadna dobro bese od nekolku fotki slikani vo raw, so Nikon D40.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 01:46
RABOTI I VAKA BEZ KRACK, SAMO STAVA NATPIS VO DOLNATA STRANA NA SLIKATA. JAS JA IZBEGNAV SO EDNOSTAVNO ZGOLEMUVANJE NA KANVASOT OD DOLNATA STRANA.
EVE GI PRVITE REZULTATI STO GI DOBIV DODEKA ISPROBUVAV




Изменето од JANE971 - 14.Септември.2008 во 01:47
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 06:49
Originally posted by fichot fichot напиша:

cepkav neso i eve nekoi primeri za (spored mene) elegantno koristenje HDR: http://olar.deviantart.com/art/Candyshop-HDR-74557366
http://photoboy1002001.deviantart.com/art/Antelope-Canyon-9-HDR-42848166




Prvoto e sosema dobra upotreba na HDR, ama vtoroto ...
Da go slikas Antelope Canyon za HDR e tezok fotografski grev!

Inaku se e do upotrebata na HDR-ot. Licno preferiram da spremam HDR varijanta i da ja upotre*am za vadenje na dopolnitelni detali onamu kade e nevozmozno so normalna ekspozicija dokolku smetam deka treba (nekogas crnoto i treba da bide crno).

Ova pretpostavuva deka fotografijata voopsto i nema da lici na HDR, tuku osnovata ce bide "korektno" eksponiranata fotografija, na odredeni mesta "zasilena" so detali od HDR-ot.

Iako imam napraveno nekolku cisti HDR-ovi, sepak smetam deka upotrebnata vrednost ne mu e golema i mi deluva kicesto...osobeno mi preci koga ce blesnat sinite i zelenite tonovi (if U know what I mean голема%20насмевка)
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 13:18
go simnav i jas od sajtot ama ako ima nekoj serial ili crack neka kaze
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 13:55
Eve mene sto mi ispadna so programcevo.Sepia toningot e naknadno dodaden.

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 18:42
Originally posted by JANE971 JANE971 напиша:



RABOTI I VAKA BEZ KRACK, SAMO STAVA NATPIS VO DOLNATA STRANA NA SLIKATA. JAS JA IZBEGNAV SO EDNOSTAVNO ZGOLEMUVANJE NA KANVASOT OD DOLNATA STRANA.EVE GI PRVITE REZULTATI STO GI DOBIV DODEKA ISPROBUVAV


Kako sto gledam, programchevo ima potencijal.

Ovaa fotografija si ja napravil od istoto mesto kako sto ja napravi Igor onaa CB slika koja ja objavi pred mozhebi dve nedeli.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 20:41
da, najverojatno e istoto mesto. dojran, plaza... samo sto mojata e fotografirana negde na vo juni, den dva po izlozbata n aplostad. toa e sken od negativ i e fotografiran vo mnogu vetrovito vreme, fuji superia 100 asa i pominat rok od 1998 god. so canon eos 30 i 17 -40 f:4
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 09:19
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Ne sum mnogu po HDR, no ovoj program me zainteresira - Dynamic Photo HDR :

http://www.mediachance.com/hdri/index.html

Ne znam dali nekoj od vas go koristi i dali ima nekakvi praktichni iskustva so nego?


...od nekolkute hdr-programi sto gi imam probano (megju drugite i faleniot photomatix) ovoj mi se vide najzgoden.
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 09:38
Originally posted by janevskiR janevskiR напиша:

go simnav i jas od sajtot ama ako ima nekoj serial ili crack neka kaze


Јас имам retail верзија. Ако сте заинтересирани, да ја качам некаде.
Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 09:12
kaci go kaci go :)
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 14:10
Кон врв
focus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај focus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 14:49
Go koristam odamna i mozam da ti kazam deka se postignuvaat fantasticni rezultati, no ne sekogas.
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 15:49
Originally posted by focus focus напиша:

Go koristam odamna i mozam da ti kazam deka se postignuvaat fantasticni rezultati, no ne sekogas.


Taka e gore-dolu so sekoj plugin (prv na um mi pagja Lucis).
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.