IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Што кога ова би ви бил последен ден?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што кога ова би ви бил последен ден?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 09:33
gi procitav postovive i se predomisliv da iskomentiram nesto sto mislev da komentiram...

a za posledniot den , ona Titovoto e najdobro , da zivee kako da 100 godini ke bide mir, a da bideme spremni kako da utre ke bide vojna.

koj razbira ke svati.



Изменето од butel2 - 13.Април.2008 во 09:33
Кон врв
Azrael Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Azrael Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 10:26
isto shto i sekoj den. treba vo sekoj moment da sme spremni deka OVOJ moze da ni e posledniot den. Nikoj ne znae koga negoviot zivot ke zavrsi, koga Bog ke go povika, pa treba i da ziveeme soglasno na toa. Vo sekoj moment da sme spremi, izmireni so Bog i sekojdnevno da barame proska i milost od Nego.
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !     
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 10:52
Prvo ke kupam snajper,ili ke go pozajmam od eden clen tuka...ke se prikrijam u nekoj stan karsi vladata..i ke cekam...a koga ke se pojavat ke raspalam...vtoro..bi otisol u TREND..pijacka..sto pie cela kafana..i po edna flasa Crystal na sekoja masa...a koga ke dojdat so smetkata ke se podzamislat koga ke go vidat snajperot.Onda idam u site burekdzilnici u gradov go kupuvam cel burek sto go imaat..vlagam kaj Janko u emisija i dodeka ne go izede cel burek..t.e..dodeka ne lipsa od ovoj svet,ne mu iskacam od studio.....Ne znam dali ke imam vreme..ali ako imam..snajperot nema da mi treba..vlagam u SITEL TV..i ja baram LILA f**kING FILIPOVSKA...ke i pokazam nesto sto ocigledno str8 momak ne i go pokazal do sega..i ke i go simanam toa plasticniot osmeh od faca....ako se setam..ke se javam pak

Изменето од Makijaveli - 13.Април.2008 во 10:53
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 12:24
od kaj pa da znam dali ke mi bide posleden?
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 12:38
citajgi ova pogore

mislev deka ova e poseriozna tema- vrska megju zboruvanje so lugjeto ili so samiot sebe vo svojata vera

ocigledno sum se izlazal

so lesno e neso da se napravi i da se nema posledici - kuku kuku kuku


Изменето од anakin - 13.Април.2008 во 12:39
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 13:24
Vo veroispoved???Tuka sum???Ne mi se veruva.збунетост
Bi se zablagodarila na edna lichnost
lichnost-ne imaginacija..shto mi go promeni
mislenjeto za zivotot.



Изменето од mamma - 13.Април.2008 во 13:25

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 23:25
Хмммм....Она што секој ден го правам,само со појачан интензитет.
Кон врв
postariot brat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај postariot brat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 15:07
Da se zivee sekoj den kako da e posleden.
Toa e bremeto koe go nosi verata vo Boga.
Da se prostuva toa e najvazno , sekoj koj bara proska od Boga ne moze da e iskran se dodeka ne im prosti na svoite dolznici, zosto kako toa jas bi baral od Boga da mi prosti ako samiot ne sum sposoben da prostuvam, zatoa prvo bi se pomolil da Bog mi dade sila da prostuvam, na site pa i sebe zosto nekogas najtesko e da si prostime sebe si, a da si prostis sebe si znaci da poveruvas deka Bog ti prostil i da so radost prodolzis da zivees, sozdavajki, i pomagajki, sekogas, sekade, sekomu.
Od iskona, do denes, a i vo vecnosta sekogas so nas e postariot brat Hristos, zosto se smiluva na nas i ni dade sansa da poveruvame, i da se nareceme ceda bozji.
Кон врв
Jorj98 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jorj98 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 19:32
Би се покајал и исповедал.Па каква е волјата
Божја, така нека биде.
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 22:01
bi osla na kafe
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 19:02
Последниот ден на земјата нема да биде така и така, се да си биде обично како и сега.
Тогаш ќе ја осетиме Божјата сила и слава.!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.