IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што кога би направиле филм за вас...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што кога би направиле филм за вас...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 07:58
Бунтовник без причина -2 продолжениеголема%20насмевка
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 11:40
ќе биде...комедија, со нови заплети во секоја сцена, а мене ќе ме глуми ева лонгорија
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
aleksg Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 14:54
Јас во главна улога во комедија 100% :-)
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 18:34

 Za sekoj covek moze da se snimi interesen film. Zanr- drama .
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 18:35
Dzabe potrosena filmska lenta...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 19:05
Seksman ! смеење
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 23:29
Sigurno bi stoelo nesto vakvo na pocetokot na filmot .... газење%20од%20смеење
 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 15:34
- Ааааа... судар на возови! - ми се скрши ноктот кубење%20коса
- Не се секирај молим те, јас сум со тебе! Кога успеавме да го пребродиме седмо одделение, ќе го пребродиме и ова
трепкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 23:05
spanska serija so indisko turski primesi
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 01:43
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by Командантица Командантица напиша:

Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Originally posted by Командантица Командантица напиша:

најверојатно би бил комедија збунетост


Ajde da vneseme malku romantika vo nego, a?


Komedija i posle dovagash ti i stanuva romantika i posle dovagam jas i....





i...ajde da vneseme malku horor u nego...смеење


и на крајот све,....научна фантастика збунетост


не би рекол, тоа го можат само американците, во македонија се уште нема такво нешто...
ние ќе бидеме типичен мак филм Марко Дарко Командантица у потрага по злато со 'рѓава мотика...
така ќе се вика филмо....голема%20насмевкаголема%20насмевка


смеење супер наслов, сигурно ќе ..... примами.... гледачи
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 23:19
драма со шмек на комедија, од типот на валјд и шекспир.... ќе има заплети и малце помалце расплети... ќе има паѓање, лонгети и по некое кивање ( одвреме навреме, се разбира )... тука уште ќе се вмешаат и настаните од школо, фитнес, англиски и ако ми текне уште некоја активност, здравје боже од септември :D

јас во филмот: во собата ќе имам голем постер од секс енд д сити, а од другата страна, да не се конфротираат,.... постер од др хаус.... на третиот ѕид ќе има гоооооолем нон - стоп отворен прозорец... а на четвртиот ќе има полица за книги и мала тајна врата - ќе ве внесе во мојот плакар од соништата ( се внесов малце, хаха )

сите луѓе околу мене ќе ги имаат нагласено нивните главни особини, колку да се појасни со кој си имам работа секојдневно сестра ми може да се појави и во улога на мало, досадно, флафи кученце

а да, и температурата цело време ќе биде под 30 степени Целзиусови... не трпам горештини
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 11:58
тоа Би бил единствен филм со среќен крај на кој што би заплакал...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 01:36

Bi dobil Oskar , posebno za scenarioto .

 A uste trae mojot film , kojznae kako ke zavrsi ...vo neizvesnost sum i jas, glavniot akter vo mojot film збунетост
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 01:42
Ma onur moze voda da mi nosi ....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.