IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ве прашале ли што ви значат парите...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ве прашале ли што ви значат парите...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131415
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 16:10
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Парите не ми значат.
Парите се хартија.
Ви текнува на времето кога со бонови купувале леб?
М? Можеби Месинџер ќе се сети, ми делува како најстар, а може и не. Тоа е времето на татко ми.
Парите денес ги имаш, утре не.
Денес ќе направат да се чувствуваш убаво, утре не.
Парите даваат моментално чувство на моќ, долгорочно не баш..
Убаво е да си во златна средина, да ги имаш колку што ти требаат.
Тешко е кога ги немаш и мислиш се повеќе на нив.
А кога ги имаш многу е уште потешко.

И кога се ќе се собере, мразам пари.
Би сакала да се вратам во времето кога трговијата била со размена на добра и услугихи, хи...
Да, луда сум, знам...
А зошто не си се вратиш во времето кога трговијата била со размена на добра и услугихи, хи...
Па биди,луда исполни си го сонот ,само за тоа зборуваш,само тоа ти е во главатахи, хи...
А тоа што ти е во главата ,тоа си..кокошка
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 16:21
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

 
А зошто не си се вратиш во времето кога трговијата била со размена на добра и услугихи, хи...
Па биди,луда исполни си го сонот ,само за тоа зборуваш,само тоа ти е во главатахи, хи...
А тоа што ти е во главата ,тоа си..кокошка

Аа така ли? Каде сум зборела за тоа? Баш ме интересира..
Да можев да се вратам, ќе се вратев. Ама за жал не измислиле машина за патување низ времето..
Затоа што ми се гади од материјалисти, од луѓе на кои парите им се на прво место! 
Таквите денес те сакаат, утре не. Затоа што светот се наполни со нив, стапката на разводи е скокната до плафон, кражбите се веројатно на рекордно ниво, луѓе се убиваат поради пари.
Барем среќна сум што сум кокошка, со празна глава и немам ни М од материјализам.
А искрено мене ми изгледаш на оние што спаѓаат во категоријата gold diggers, затоа што парите ти се на прво место. Ги жалам тие што ти се хмм, пријатели можебизбунетост
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 20:30
G-gice od 36 god dolg jazik si pustila.
Ti mene ne me poznavas za da ti licam na nekoj.
Jas sum tezok intelektualec i nemam namera da gubam vreme i da ti objasnuvam nekoj raboti po 3 pati.
Mnogu se zamaras so mene,nemoj,nema pricina.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 20:43
...епа добро де,и духовникот некогаш бил материјалист...а материјалистот неможе да биде духовник...а двете под една капа неможат

...улицата е едносмерна но има место за секого
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 21:19
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

G-gice od 36 god dolg jazik si pustila.
Ti mene ne me poznavas za da ti licam na nekoj.
Jas sum tezok intelektualec i nemam namera da gubam vreme i da ti objasnuvam nekoj raboti po 3 pati.
Mnogu se zamaras so mene,nemoj,nema pricina.

Во ред 39 годишна госпоѓице, тешка интелектуалка, супер мајка, без аргументи..
Јас си го кажав мислењето без да цитирам било кого, ти затоа што многу добро ме познаваш дојде и  прва ме нарече празноглава кокошка. Кој кого следи?!
Извини молим те, ова е јавен форум, а на темава се води јавна дебата. Ако ти немаш став, јас имам и знам зошто го имам и како таков го искажувам. А тебе ако не ти се допаѓа можеш слободно да го прескокнеш без да се мачиш да ме цитираш.
Мислам дека понатамошна дискусија не е потребна, уживај во престојот и пази со кого ќе се закачиш тука, затоа што некои од тие што немаат модераторска/администраторска титула имаат многу подолг јазик.
Пријатна вечееер!мир
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 21:42
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

G-gice od 36 god dolg jazik si pustila.
Ti mene ne me poznavas za da ti licam na nekoj.
Jas sum tezok intelektualec i nemam namera da gubam vreme i da ti objasnuvam nekoj raboti po 3 pati.
Mnogu se zamaras so mene,nemoj,nema pricina.

Во ред 39 годишна госпоѓице, тешка интелектуалка, супер мајка, без аргументи..
Јас си го кажав мислењето без да цитирам било кого, ти затоа што многу добро ме познаваш дојде и  прва ме нарече празноглава кокошка. Кој кого следи?!
Извини молим те, ова е јавен форум, а на темава се води јавна дебата. Ако ти немаш став, јас имам и знам зошто го имам и како таков го искажувам. А тебе ако не ти се допаѓа можеш слободно да го прескокнеш без да се мачиш да ме цитираш.
Мислам дека понатамошна дискусија не е потребна, уживај во престојот и пази со кого ќе се закачиш тука, затоа што некои од тие што немаат модераторска/администраторска титула имаат многу подолг јазик.
Пријатна вечееер!мир


:))))
od kade jas gospogica,nemoj te molam celosno si zbrkana:)))
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2015 во 09:01
уауууууу ете што значат! отепувачка!

абре чоек, види си колку имаш на сметка, и кои ти се твои опции сега и овде?! - какво значење?!

што ќе ти се приказни.. мислам филозофии..

Честит Велигден на сите Вас - кое ли му беше значењето ??

можеби раѓање на нова свест!?

Изменето од outlook123 - 11.Април.2015 во 09:05
едно е - не се две
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131415
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.