IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - The Butterfly Effect
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

The Butterfly Effect

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Сандански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 343
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Сандански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: The Butterfly Effect
    Испратена: 27.Март.2008 во 00:35



               1 Дел
http://www.tudou.com/programs/view/MieGjgOj5NE/

                 2 Дел
http://www.tudou.com/programs/view/ULNZLCpK3P0/
                 
                 3 Дел
http://www.tudou.com/programs/view/_KQA-qLpxzg/

                 4 Дел
http://www.tudou.com/programs/view/GHDcKJz_XeI/

                 5 Дел
http://www.tudou.com/programs/view/lNOy2PSDPPY/
If you dont live for something youll die for nothing
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 03:35
Одличен филм! Фантастична психолошка драма која вреди да се погледне. Ми стоеше долго време симнат на ПЦ, ама никако да го изгледам. Една вечер кога останав без нет, му седнав и се покајав што не сум го гледал порано.
Има одлична порака и суштина, која се доловува доколку се внесете вистински во него и се обидете да се замислите како го доживувате вие, она што му се случува на главниот јунак.
Да не зборуваме напразно, гледајте го филмот (нема да зажалите) и пишете коментари .
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 03:36
Ke IDAM da VIDAM,pa ke vi pisam
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 17:45
Го имам гледано одамна, првиот дел само. Ми се допадна, интересен беше, ќе си го гледам пак.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 19:23

Го гледав филмот уште кога излезе! Генерално е добар и добра му е пораката, ама не е тоа што очекував да биде! Не се сеќавам сега баш најдобро, но мислам дека Butterfly Effect-от не беше верно прикажан. Тоа е нешто друго! Мислам дека режисерот нешто ги помешал темите! Нема везе тоа, све у свему - у реду филм!








Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:04

ne mi se dopadna ovoj film
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
BarbB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarbB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 20:43
одличен филм, добра приказна, несекојдневна затоа ми се допаѓа

ме изненади ештон качер со глумата исто така.навистина одлично
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 19:45
Го гледав вториот дел вчера... добар е, ама првиот дел е многу подобар, за другиве не знам... а да, што со секс сцениве? Претерале. И плус никаков ефект на пеперутка не сретнав (колку што сум запознаена со поимов)
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 16:05
Го гледав уште пред 4 год отприлика и имам само позитивни импресии од филмчетоаплауз  пред скоро време го гледав и 2-иот дел и нема врска со 1-иотне%20зборувам
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 22:09
Се сложувам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
frank the tank Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај frank the tank Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 21:10
1-iot e mn dobar ali 2-iot e sranje
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2009 во 15:06
Sum pocnala od trojkata
interesen e ...ne sum vo tek so prethodnive dva dela..
dali se povrzani me interesira?Ili sekoj si e zasebna prikazna..
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.