IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Гостивар
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гостивар

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 17:29
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Gostivar..........hmm.....me potsetuva na cebapi...... na naminuvanje si zastanuvam na desetka cebapcici.....hmmmmmmmголема%20насмевка


Ne zafrkavaj sega neli na kebapi vo Strumica.

Od kaj sega Gostivar i kebapi, prv pat slusam.
Кон врв
SanjaSimovitj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SanjaSimovitj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 04:13
Gostivar, gradot vo koj e rodena mojata majka, grad vo koj imam vujko,vujna,tetka,tetini,bratuchedi i bratuchetki, dedo i tetka... Gradot stanuva Njujork vo posledno vreme, se shiri, nagore i nadole, uzduz i popreku... Grad vo koj zivat ludje koi se razlicita veroispovest, makedonci, albanci, turci, romi i dr. Vardar i Sharplanina go krasat gradot. Golem saobracaj gradot go chini mnogu ruzen. Gradot ima mnogu mani i ubavini, ali za toa, nekoj drug trebe da se grizi, bi sakala da pishuvate za Gostivar. Ja ne zivam vo nego...
Кон врв
Dragoslav Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragoslav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2008 во 21:44
Molim nekog iz Gostivara ako moze da mi pomogne,naime treba mi iz opstine izvod iz knjige vencanih?Platio bih sve troskove obavezno!
Ako neko moze neka mi se javi na mail:

rankulj@gmail.com
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 16:18
Originally posted by Dragoslav Dragoslav напиша:

Molim nekog iz Gostivara ako moze da mi pomogne,naime treba mi iz opstine izvod iz knjige vencanih?Platio bih sve troskove obavezno!
Ako neko moze neka mi se javi na mail:

rankulj@gmail.com


Vo Opshtina ne se vadi izvod na vencani nitu rodeni,samo dozvola za gradba .
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 11:35
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Gostivar..........hmm.....me potsetuva na cebapi...... na naminuvanje si zastanuvam na desetka cebapcici.....hmmmmmmmголема%20насмевка


Ne zafrkavaj sega neli na kebapi vo Strumica.

Od kaj sega Gostivar i kebapi, prv pat slusam.

odi vo <<sar>>, ni destan ne gi pravi takvi
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 20:31
Водата во Гостивар може да се пие


Извор: Макфакс

По цели три месеци водата за пиење во Гостивар конечно може да се користи за пиење и готвење.

Дирекцијата за храна го повлече решението за забрана на водата за пиење, кај која во изминатите недели беше забележано заматување. По обработката на податоците од анализите на водата за пиење извршени од страна на Центарот за јавно здравје во Тетово, констатирано е дека матноста на водата одговара на Правилникот за безбедност на водата и може да се користи за пиење и готвење.

„Се вршеа анализи двапати неделно и по последните анализи утврдено е дека заматеноста ја нема и може да се користи“ - вели Мишко Талевски од Центарот за управување со кризи“.

Околу 70 илјади Гостиварчани приклучени на градскиот водовод останаа без вода за пиење од април оваа година, кога поради обилните врнежи и топењето на снегот од планините, Вардар и нејзините притоки почнаа да се излеваат од коритото


Изменето од емил - 13.Јули.2010 во 20:31
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 01:15
Па не е лош градот имаат 2 семафора.. ако не се лажам!?
"И сам Исус Христос ако слезит од небоно не можит да го уверит Македонеца оти тој е Блгарин иљи Србин" - Темко Попов
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 10:00
Имаше еден виц порано...
Кога ќе излезеш на тераса на шести спрат во Гостивар и во јули се долу ти е бело...голема%20насмевка


Изменето од LiDivio - 02.Август.2010 во 10:01
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 15:40
http://nsdp.org.mk/web/images/opstini/gostivar.gif             http://1.bp.blogspot.com/_bK3yLIk6QR4/S_uTJLmbhPI/AAAAAAAAAAk/I8tKOagLZ9s/s1600/rdasgjshd.jpg

Гостивар е град во западна Македонија во јужниот дел на Полошката котлина. Гостивар е центар на истоимената општина која зафаќа површина од околу 650 km². Градот претставува административна, политичка, бизнис и културна средина за околу осумдесетина илјади жители, од кои во самото градско јадро живеат речиси 36 илјади. Типична мултикултурна средина. Тука живеат Албанци, Македонци, Турци, Роми и други


Изменето од bijonse1 - 02.Август.2010 во 15:41
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 15:48

Гостивар

Gostivar2.jpg%20image%20by%20shqipo_ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/4/4d/20100103132957!Church_Gostivar_Macedonia.jpg
Во овие пеколни горештини се' се претвора во свадба и гостиварци ќе ви речат уште да не се свадбите, сивилото ќе не' дотолчеше заедно со горештините.Веќе неколку денови се чувствува голема раздвиженост низ гостиварските улици и тротоари кои се претесни за автомобилите со странски регистрации. Сообраќајниот метеж е присутен преку целиот ден и до доцна во ноќта и на главните градски сообраќајници има постојано застој во сообраќајот. Трговците, занаетчиите, угостителите прават се' за да им излезат во пресрет на печалбарите. Тие го продолжија работното време до 4 часот по полноќ. Жешкото време како никому да не му пречи. Бутиците, златарниците, маркетите и рестораните се преполни. глупчо

Изменето од bijonse1 - 02.Август.2010 во 15:49
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 15:58
Ели­за­бе­та Јо­ва­нов­ска

http://www.radiomk.com/images/logos/betijovanovska.jpg       http://www.ohridnews.com/sliki/vesti/1165499145_1814/kosarkaZ.jpg

Бе­ти.....
мла­да пе­јач­ка од Го­сти­вар неј­зи­на нај­го­ле­ма оп­се­си­ја уште од ма­ла е му­зи­ка­та и пе­е­ње­то. Ина­ку, Бе­ти  актив­но тре­ни­ра ко­шар­ка во клу­бот Го­сти­вар, а на по­ши­ро­ка­та јав­ност е поз­на­та од ау­ди­ци­и­те на М2, ка­де вле­зе во нај­тес­ни­от из­бор од де­сет фи­на­ли­сти, со те­ма­та Веч­на тај­на.




Изменето од bijonse1 - 02.Август.2010 во 15:58
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2010 во 00:43
Гостивар со најубаво шеталиште на кејот на Вардар

Со програмата „Форуми во задниците”, опшината Гостивар го доби најубавото шеталиште на кејот на реката Вардар.


На двете страни се поставени бекатонски плочки, во должина од 315 метри, јавно осветлување со канделабри, клупи и корпи за отпадоци од двете страни и е целосно хортикултурно уреден.

Изведувач на работите е „Пелагонија“ АД – Гостивар, проектот е имплементиран од Центарот за институционален развој - Скопје, со финансиско учество на Швајцарската агенција за развој и соработка, општина Гостивар и ЈП “Комуналец”.

Со реализација на овој проект, Гостивар доби модерно шеталиште кое ќе го користат сите граѓани, вклучувајќи ги и лицата со посебни потреби.
http://www.k*rir.mk/republika/proekti/12557-Gostivar-so-najubavo-setaliste-na-kejot-na-Vardar
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.