IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Звучна картица (прашања, совети, мислења)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Звучна картица (прашања, совети, мислења)

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
mangurian Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mangurian Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Звучна картица (прашања, совети, мислења)
    Испратена: 01.Март.2008 во 12:40
Mi se pojavi eden problem so zvucnata karta.
Dodeka igrav nekoja igra mi svirese winamp i na sred igra edno vreme muzikata od winamp mi se zabrza i sega sekoj zvuk koj doagja od zvucna se javuva zabrzano.
Probav so novi drajveri, NISTO.
Probav so razlicni pleeri i pak NISTO.
Koga ke cepnam pozadi kaj zvucnata karta na izlezot zvukot te se zabrzuva,te se zabavuva.
Cajre ?
Ako nekoj znae nesto za pomos pisete :
TNX
Ako e za nova toa znam i jas

Pozdrav do site
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 12:53
Majstorce
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:11
Изгледа си знаеш и ти.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 15:36
i jas bi rekla deka e za nova ... si probal se sto e mozno da bide...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 15:02
нема чаре ако звучна отиде.... Штом почне дисторзии да прави, изобличување, и слични работи, јас мислам дека 1000 денари за звучна нема да ти бидат проблем.... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:28
Tolko je jeftina tj kartica breejj ja kju je kupim
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2008 во 11:34
Originally posted by mangurian mangurian напиша:

Mi se pojavi eden problem so zvucnata karta.
Dodeka igrav nekoja igra mi svirese winamp i na sred igra edno vreme muzikata od winamp mi se zabrza i sega sekoj zvuk koj doagja od zvucna se javuva zabrzano.
Probav so novi drajveri, NISTO.
Probav so razlicni pleeri i pak NISTO.
Koga ke cepnam pozadi kaj zvucnata karta na izlezot zvukot te se zabrzuva,te se zabavuva.
Cajre ?
Ako nekoj znae nesto za pomos pisete :
TNX
Ako e za nova toa znam i jas

Pozdrav do site
probaj da go izbrises drajverot od zvucnata i pak instaliraj go ako ne si ja ebal zvucnata ama probaj vaka so istiot drajver so bil pred toa instaliraj go pak

Изменето од Gavolce - 15.Мај.2008 во 11:37
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2008 во 00:39
не е лошо да пробаш со програмчиња за дијагностицирање, слични на оние кои ги користат по сервисите за компјутери.
или најлесно пробај со dxdiag, кликни го Start->Run->dxdiag->(Enter)
треба да ти се отвори прозор кој ќе ги детектира сите DirectX компоненти, заедно со звучната картица.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 23:07
OK А што да праа со мојата аудио картица.

Разговарам на скајп тон слаб, шум колку сакаш.
Разговарам на месинџер 8,0 тон уште послаб шум уште појак.
Снимам во муви мејкер тон среден, шум колку ти душа сака.
Чаре за мене?

П.С. Јас имам интегрирана аудио карта.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 00:39
а звучниците пуштени ти се?
ако се пуштени, можно е да добиваш фонија, т.е. мешање на излезниот и влезниот сигнал и засилување на излезниот, т.е. на истиот сигнал.
пробај со слушалки дали ќе се промени нешто.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 14:32
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

а звучниците пуштени ти се?ако се пуштени, можно е да добиваш фонија, т.е. мешање на излезниот и влезниот сигнал и засилување на излезниот, т.е. на истиот сигнал.пробај со слушалки дали ќе се промени нешто.



Ова ми се случува кога зборам на месинчер преку слушалки. А микрофон имам само на слушалиците. Така да нешто друго е проблемот.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.