IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ ЗА ИЗБОР НА КАМЕРА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ ЗА ИЗБОР НА КАМЕРА

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Snajper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Snajper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПОМОШ ЗА ИЗБОР НА КАМЕРА
    Испратена: 03.Јануари.2008 во 10:33
Почитувани Форумџии...

Ми треба помош за избор на камера.....

Цена: од 14 до 18 илјади денари


Дајте предлози и размислувања зошто тој тип или друг тип



БЛАГОДАРАМ........среќа
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 12:45
Друже, а има ли некои модели конкретни помеѓу кои се двоумиш?
Ако си внимателен човек, и пазиш техника, јас би ти препорачал нешто од асортиманот на Canon.
Кон врв
Snajper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Snajper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 12:51
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Друже, а има ли некои модели конкретни помеѓу кои се двоумиш?
Ако си внимателен човек, и пазиш техника, јас би ти препорачал нешто од асортиманот на Canon.


Е вака друже....
моментално изборот ми е сведен на PANASONIC GS80 и SONY HC37E....

Панасоникот посебно ми се свиѓа затоа што има Отикал Имиџ Стабилајзер.... а Сонито...затоа шо е Сони

Не знам како се покажуваат овие со Цедињава.....тие со ХАРД ДИСК ми се многу скапи

За Канонот не знам....?
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 13:04

Епа ако се двоумиш помеѓу овие две???

Ај да ги погледнам и да не избрзувам со коментар. Sony е Sony но стандардно влече на црвено, така да горе доле сите ќе ти изгледаат како индијанциголема%20насмевка. Панасоник барем за балансот на бои мене (генерално гледано) повеќе ми се допаѓа.
Ти посочив Canon затоа што барем од она што јас го имам видено нуди горе доле најголема острина на слика, реални бои, пристојна цена, но сметам дека е... така повеќе за пазење. (да е се треска многу...)
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 13:18
Сега ги погледнав и конкретниве модели и дефинитивно мислам дека Панасоникот е мнооооогу подобар. Поголема резолуција на снимање, оптичка стабилизација, вистински 16:9 мод, оптика...

Изменето од Александар_А - 03.Јануари.2008 во 13:19
Кон врв
Snajper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Snajper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 08:27
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Сега ги погледнав и конкретниве модели и дефинитивно мислам дека Панасоникот е мнооооогу подобар. Поголема резолуција на снимање, оптичка стабилизација, вистински 16:9 мод, оптика...


Друже....фала многу....ми помогна да се одлучам

Ќе си го земам Панасоникот.....не е ни премногу скап.....OIS ми е пресуден..... а плус и ова шо викаш дека има поголема резолуција на снимање......

Фала ти многу уште еднашсреќа
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 09:26

Нема за што.намигнување

Со здравје да се служиш, па пиши за впечатоците од камерата.
Кон врв
slotlot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slotlot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 14:39
Mi treba sovet za izbor na edna od slednive dig.kameri-fotoaparati:
Kodak Z 812IS
Canon S5IS
Sony H9
Vase mislenje za soodnos performansi i cena

Blagodaram
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 14:45

Јас би одел на Canon S5IS. Меќу другото има стерео бележење на звукот.намигнување

Кон врв
slotlot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slotlot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 15:08
Mislam deka Kodakot ima podobar video zapis video clipovi so 1024 x 720 na 30fps i stereo audio od Canonot.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 15:10
Епа ако е така ич не му ја мисли.голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.