IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Wireless...i need...!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Wireless...i need...!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Wireless...i need...!
    Испратена: 20.Декември.2007 во 23:19
imam kartica d-link air plus xtreme g+
2.4 GHz High-Speed
Wireless Cardbus Adapter
DWL-G650+

ali go nemam instalacionoto cd!
simnav od internet drivers 2 zipovani fajla ali pak ne saka da ja prepoznae wireless konekcijata,karticata ne ja ni otcituva i ne mozam da priklucam internet na laptopot?
znaci postara verzija na laptop ali ne mnogu stara,koj mora na ovaj nacin da stapi vo kontakt so internetot.

Moze li nekoj da mi dade korisen sovet ili daj Bog instalaciono cd!?
Fala големо%20гушкање
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 23:22
ops,aj premestete ja temava vo softver:))) se izmesav so temive:)))

znaci baram programa---a ako ima nekoja druga finta togas neka si ostani na hardver:) tnx
Кон врв
BSOD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BSOD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 00:15
Originally posted by EmIIIjA EmIIIjA напиша:

simnav od internet drivers 2 zipovani fajla ali pak ne saka da ja prepoznae wireless konekcijata,


А кој дривер(и) ги симна

DWL G650+ Driver

Тука има и инструкции како да ја инсталираш.
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 21:17
Originally posted by BSOD BSOD напиша:

Originally posted by EmIIIjA EmIIIjA напиша:

simnav od internet drivers 2 zipovani fajla ali pak ne saka da ja prepoznae wireless konekcijata,


А кој дривер(и) ги симна

DWL G650+ Driver

Тука има и инструкции како да ја инсталираш.


jas simnav divers a kategorija ovie se b:) sega ke probam i ako uspeam ke ti pisam:)
sepak fala ti!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 11:11
go resi li problemot ili uste postoi?
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 16:01
Originally posted by seka seka напиша:

go resi li problemot ili uste postoi?



probuvam ali ne uspeva,ne znam zosto? stom najde konekcija neke da se povrze a kazuva kako da e konektirano ali nema internet? ke probam pak baram i drugi raboti na internet ako ne napram nisto za brzo ke baram pak pomos:) tnx
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 22:04
so koj sofver se konektiras? so od kartata ili ako imas Windows XP so od XPeto?i vazno e da se znae dali ti je bezicnata konekzija "osigurana"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.