IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Касети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Касети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 13:14

Јас досега немам дојдено до вакво сознание. Мислам дека не би требало да има проблем при употреба на касети од различен бренд од брендот на камерата под услов да не се мешаат. Мислам дека мешањето на касетите може да предизвика проблем, поради појава на хемиска реакција од различните хемиски состави на касетите.

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:18
Jas isto taka imam chitano za eventualnite problemi so razlichnata hemija na koristenite video kaseti iako do sega ne sum imal nikakov problem koj bi bil predizvikan od toa. Na Sony kamerata imam koristeno Sony, Maxell i Fuji kaseti, Ednash upotrebiv Panasonic DVPro i ne mi se dopadna kvalitetot. Imashe poveke dropouts otkolku sto bi mozhel da prifatam.

Na pleerot Sony DSR-11 imam koristeno se i seshto veke nekolku godini zatoa sto na nego gi vrtam kasetite od mushteriite koi doagjaat za razni potrebi. Pokraj se, do deneshen den ne sum imal nikakov problem nitu so valkanje video glavi, nitu problem so valkanje na transporten mehanizam.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.