IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали мобилните телефони се штетни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали мобилните телефони се штетни?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
jasmina trpeska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasmina trpeska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали мобилните телефони се штетни?
    Испратена: 19.Декември.2007 во 11:45
site nie sme svedoci deka denesniot svet ne bi mozele da go zamislime bez mobilen telefon. pricinite za koristeweto se navistina golemi, megjutoa sepak i zavisnosta od samite niv nosi razni posledici. tokmu tuka na ovaa tema bi sakala da pisete za toa sto mislite za mobilnite telefoni, potocno za toa kolku se stetni samite tie.

Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 16:52
PRVO DOKAZI SE< PA FALI SE!!!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 11:53
se stetni......za paricnikot.....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:39
Ja neam mobilen, znaci deka sum potpolno zdrav
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:51
ja bi rekol, ne si dostapen....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:53
  газење%20од%20смеење   смеење   газење%20од%20смеење
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 14:52
shtetni se 100% i za zdravje i za parichnik kako shto rece LouWeed...
mene mi sozdava stresovi koga mi zvoni... i mozam dakazam poarno e da si nedostapen, otkolku 24 h nekoj da te zamara so sekakvi gluposti...
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 01:02
stetni se zracat...
mozete da si kupite mobi cip koj se lepi na baterijata i sprecuva vo odredena mera da se zracite od telefonot.
pred nekoj den zalepiv bidejki mnogu zboruvam, se nadevam deka ke mi pomaga...cenata e niska ako navistina deluva ( a veruvam )-1450 den.
people are strange
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 01:05
kje si kupite tova piramidata protiv stetni zrachenja

ako go zavrzete na debilniov kje pomogne no tezi
ako ja drzite vo dzebovi - treba da imate golemi dzepovi i tezi pak
najdobro e da se javuvate nekade vo blizina na heopsova piramida nemora da ja nosite v dzep no e zesko-- no taman za zesti muabeti


Изменето од anakin - 21.Декември.2007 во 01:06
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:00
Originally posted by anakin anakin напиша:


najdobro e da se javuvate nekade vo blizina na heopsova piramida nemora da ja nosite v dzep no e zesko-- no taman za zesti muabeti


абе ти си бисер... газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:47


se sto e preterano e stetno ...

no vo sporedba so stetata sto ni se pravi sekoj den ...
preku televizijata i stampata ...

mobilnite telefoni se detska igrachka ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:49
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


najdobro e da se javuvate nekade vo blizina na heopsova piramida nemora da ja nosite v dzep no e zesko-- no taman za zesti muabeti


абе ти си бисер... газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење



so e tuka tolku smesno adzo???????
збунетост
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 12:57
па смешно е.... јако е... се пукнав од смеење... алал да ти е... голема%20насмевка
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 20:02
и јас газење%20од%20смеење
Кон врв
jasmina trpeska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasmina trpeska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 23:01
ee pa de4ki na nekogo e smesno, ama mn se stetni, mozete da stanete izavisnik od niv, pa posle da imate i nekoi deformacii na vasite gorni ekstremiteti (ste pomislile li za toa?)
cekam vasi ckomentar4inja :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.